A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
igen csak a nav-nak kell jelenteni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ha a munkaviszony melletti e.v. főállású lesz, azt ugye nem a Webes ügysegéden kell jelentenem, hanem csak a 101E-n és a 1041-n?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Hello!
Te mint egyéni vállalkozó kell majd fontos bankszámlád ahova jönnek bevételeid fizeted a számlákat, paypal számla nem ilyen de erre is mehet a bevételed amit majd a közvetitésért az eladó cég aki küldi az árút a vevőnek majd neked küld miután te elkülted a számlát,paypalt lekéred a forgalmat és ebből is meglehet állapitani a bevételt.
Válasz idézéssel
Szia dropshipment-es üzlet lenne.Tehát a paypal számla nem jó. Akkor ha az elaótól kérek?
Válasz idézéssel
Hello!
Hát elöször azt kéne tudni hogyan lesz ez a kereskedelem,tehát megveszed a kinti oldalról vagy dropshipment-es üzlet lesz mint bizományos leszel mert más lesz a számlázás?
Paypal számlával hogy gondolod az ev-nel kell egy elszámolási számla a paypal nem az ?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Külföldi oldalakról (gearbest,ebay,amazon,aliexpress stb.) szeretnék rendelni és eladni magyarországon.
Egyenest a vevő nevére küldeném a csomagot.
Paypal számlát elfogadnak itt? Vagy kérjek az eladótól?
Ha az eladó bele teszi a csomagba a számlát és nekem is küld eggyet emailba amit ki nyomtatok az úgy jó?
Mennyit kell adózni?
Melyik adó csomagot válasszam?
Adón és a könyvelőn kívűl kell még fizetni valamit?
Menyit kell fizetni fő és másodállásban?
Mit kell majd vigyek a könyvelőnek?
Felsoroltakon kívűl még mitt kel tudnom?
Ksözönöm előre is!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Induló egyéni vállalkozásnak be kell adni: T101E és T1041, valamint bejelentkezni a kamarához és a hipa miatt Önkormányzathoz. Kell még valamit beadni (régi T180, új EGYKE)?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Placebo!
Nem kötekedés, inkább csak pontosítás: a szünetelés a bejelentés napját követő naptól kezdődik.
A "minden egyébként esedékes bevallást" pedig utólag kell küldeni, az időintervallum záró napjára értelmezhető a "szünetelés kezdetét megelőző napig" ugye?
Azaz ha nekem 2016.01.01-től akarja szüneteltetni az EV. a vállalkozást, akkor 2015.12.31-én kell az ügysegéddel elküldenem az erre irányuló bejelentést.
A bevallásokat a szünetelés kapcsán S jelzéssel. 2015.12.01-2015.12.31 időszakra kell beadnom a bevallások kitöltési útmutatójában előírt határidőre. Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi,egyéni vállalkozóként dropshipping-el(közvetítéssel,raktár készlet nélkül) szeretnék termékeket értékesíteni. Az állam a tanulói jogviszonyomat munkahelyként tekinti, tehát így másodállásban lennék egyéni vállalkozó ami alacsonyabb járulékokat jelentene. Adózás terén az alanyi adómentességet választanám mert kezdésnek kiváló,ez az elképzelés megállja helyét így? Illetve hogy nézne ki egy ilyen vállalkozásnak a könyvelése, számlaadása? Én kiállítom a számlát a vevő részére, megkapja például e-mailben, én pedig az ellátótól?
Válasz idézéssel
Hello!
Az szja 57§ szól erről a szüneteltetés esetén

A szünetelés kezdő napjától az addig végzett egyéni vállalkozói tevékenységre tekintettel a szünetelés megkezdésének adóévéről szóló adóbevallás benyújtásáig
a) befolyt ellenérték (bevétel) a szünetelés megkezdése adóévében megszerzett vállalkozói bevételnek,
b) igazoltan felmerült kiadás a szünetelés megkezdése adóévében elszámolható vállalkozói költségnek
minősül, amelyet az egyéni vállalkozó a szünetelés megkezdése évéről szóló adóbevallásában vesz figyelembe. A szünetelés megkezdése adóévéről szóló adóbevallás benyújtását követően az előzőekben nem említett befolyó bevételre, illetve felmerült kiadásra minden olyan adóévben, amelyben a tevékenység az adóév minden napján szünetelt, az önálló tevékenységből származó jövedelem megállapítására vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Egyéni vállalkozó vásárolt egy üzlethelyiséget. Csak úgy tudnám lekönyvelni, hogy kölcsön pénzből ( tagi betét). Nem is gondolkodnék rajta, ha folyamatos lenne a vállalkozása. Mivel szezonális jellegű, ezért minden évben szüneteltetve van, és utána pedig újraindítva.
Így hogyan könyveljem le? Gyakorlatilag minden évben megszűnik a vállalkozása.
Tündi
Válasz idézéssel
Szia!
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Kata!

Szerintem jól csináltad.
Két dolgot tehetsz, vagy vársz, hogy észre veszik a hibát és törlik, vagy telefonálsz nekik.
Nekem tavaly két hónapra rá vették észre és törölték.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszönöm! Ez mind megtörtént, az okmányirodai változásbejelentő még szeptemberben került benyújtásra hagyományos úton, ügyfélkapun keresztül és jött is az igazolás. Nem is ezzel van a probléma.
Válasz idézéssel
Hello!
Még kellett volna más is:
A dolog október 1-től nem így működik.
Leülsz a saját gépedhez és belépsz az un. ügysegéd oldalára. Ott az Ev szünetelését választod. Szépen kézenfog és végigvezet a kérdéseken. A végén ha elküldted a bejelentést kb 1-1,5 perc múlva kapod a viszaigazolást, hogy a bejelentés napjától szünetel a vállalkozásod.
Ezek után jön a 101E és ne feledd be kell adni a 1041-et is, valamint minden egyébként esedékes bevallást a szünekelés kezdetést megelőző napig. (1508,1558,1501,1565) Most senkit ne érdelek ha év elején küldtél NY-t

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=3538">viewtopic.php?f=2&t=3538</a><!-- l -->
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
A szüneteltető nyomtatvány 10.12.-ig be lett küldve?

Szia!

Igen.
Válasz idézéssel
Hello!
A szüneteltető nyomtatvány 10.12.-ig be lett küldve?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Katás egyéni vállalkozó 09.23-tól szünetel, ezért beküldtem a 15T101E-t. B02.lapon, a 14-es blokkban jelöltem a Kata alóli mentesülést 2015.10.hóra 4-es kóddal. Tudomásom szerint, ilyenkor 10.hótól (11.12.) nem fogják előírni a Katát. Most néztem a folyószámlát, 11.12-én elő van írva az 50ezerFt Kata. Valamit elmulasztottam bejelenteni?
Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel
Hello!
A 100E alattit elszámolhatja egyösszegben költségnek nem kötelező.
Válasz idézéssel
Bevallom, még nem néztem utána, de ígérem, hogy megnézem: egyéni vállalkozómnak kellene nyereséget kreálni. Van bevétele, de mivel tavaly alakult, akkor vesztesége volt. Egy csomó tárgyi eszközt kellett vásárolnia .
A 100 e Ft felülieket aktíváltam és értékcsökkenést számolok utána. De vannak olyan eszközei, amelyeket egy összegben értékcsökkentettem, mert nem érte el a beszerzési értékük a 100 ezer Ft-ot.
Idén is sok eszközt vásárolt, és sok közöttük a kisértékű is. Arra gondoltam, hogy attól, hogy 100 ezren aluli, attól még a vállalkozó dönthet úgy, hogy aktiválja őket és értékcsökkenést számol el utánuk? !
Így lenne nyeresége is, Nem tudom, hogy ez járható út-e, és az nem baj-e, hogy tavaly nem így volt.
Köszönöm.
Tündi
Válasz idézéssel
Kedves Anyezka,
úgy ahogyan írod, NAV-hoz 101E-n jelölöd, hogy okt.hónapra nincs kata adó, OEP-hez igénybejelentő a táppénzes papírokkal, máshová nem kell tp-t jelenteni.
Önkorihoz nem kell szünetelést, mert ez nem az.
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Sziasztok! KATA-s főállású egyeni vállalkozóként beadtam a táppénz igenylesem, szept. 22Től vagyok folyamatosra kiírva. Kérdésem, hogy a tappenzbejelento lapon és az orvosi igazolasokon kívül milyen bejelentenivalo kötelezettségem van, pontosabban a NAVhoz kell csak bejelentenem, hogy októberre nem fizetek járulékot (ezt nov 12ig kell megtennem), és ugye az okmanyirodahoz nem kell vagy kellett volna szüneteltetést bejelentenem? Ja egyebkent tegnap sem a NAVnal sem az okmanyirodaban nem tudták ezt megválaszolni, csak egymásra mutogattak. Köszönöm előre is a választ!
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Október 30-tól szünetel az egyik egyéni vállalkozóm. Leadtam a 1501-est. időszak: 2015.0101-1029.
Bevallása egyik adónemben sincs, ami ezen a nyomtatványon szerepel. Jelöltem, hogy S ( szünetelés ).
Kéri, hogy töltsem ki a mellékletet. Gondoltam, hogy a rehabilitációs hjáruláshoz írok egy nullát. Ezért jelöltem, hogy elszámolok és írtam egy nullát.
A következő hibaüzenet jött: hibakód x042 szüneteltetés ideje alatt csak a nem szüneteltetett egyéb tevékenységek (OBANK, adószámos magánszemély ) tekintetében és az egyéni
vállalkozói tevékenység megszűnéséhez kapcsolódóan benyújtott záróbevallásokat lehet feldolgozni.
Mit rontottam el?
Köszönöm.
Tündi
Válasz idézéssel
Placebo, nagyon megnyugtattál, én is így hallottam, hogy ha, nem aktív a dolgozó, akkor mehet a szüneteltetés, a gyed még 2016 decemberben jár le.
Köszi Zsóka
Válasz idézéssel
Hello!
Ha nem aktiv lehet nem,gyed-en van és mellette nem dolgozik az egyéni vállalkozásodban akkor mehet a szüncsi....

A társas vállalkozásokkal ellentétben az egyéni vállalkozónak lehetősége van arra, hogy tevékenységét
– amennyiben nincs aktív állományú alkalmazottja – szüneteltesse
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég