A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
Sziasztok!
Egy hirtelen döntés következtében létrehozott egyéni vállalkozást (36 órás mv. mellettit) kellene megszüntetni, úgy, hogy még nincs beadva T101E, T1041, valamint IPA alá sem jelentkezett be. Adózás SZJA szerint lett megjelölve, illetve alanyi adómentes a tevékenység - amely egyébként engedélyköteles. (Engedély még nincs, de közben rájött az ügyfél, hogy mégsem szeretne "ügynök" lenni...)
Végig kell játszani a bejelentkezést és megszüntetést így is, vagy a webes ügysegéden egyszerűen csak meg kell szüntetni a vállalkozást, és beadni nullásan a szükséges bevallásokat (+1553-on jelölni a következő évben)?
Köszönöm szépen, ha valaki foglalkozik a témával!
Válasz idézéssel
Köszi Kriszta!
A helyzet az, hogy a vállalkozó rendelkezik engedéllyel, mivel a vállalkozás indiítás feltétele volt az engedély anno.
Közben a szállítási tevékenysége a 3,5 t. össztömeg alattira korlátozódott, és ehhez elvileg nem kell engedély.
És így szerintem hiába van engedélye, maga a tevékenység már nem engedélyköteles, így nem a 60 eur, hanem csak a 15 eur külföldi napidíj számolható el bizonylat nélkül, (ha jól gondolom)

Ibolya
Válasz idézéssel
M.N.Ibi Írta:Sziasztok!
Közúti árufuvarozó egyéni vállalkozó (3,5 t alatti kisteherautóval fuvaroz) elszámolhatja-e a nemzetközi árufuvarozás esetén igazolás nélkül elszámolható 60 eur napidíj költségét?

Amennyiben a 3,5 tonna alatti kisteherautóra szükséges a közlekedési felügyelet közúti árufuvarozói engedélye, akkor az EV. saját magának is elszámolhatja a 60 EUR-t

"(a közúti közlekedési szolgáltatásokról és közúti járművek üzemben tartásáról szóló külön jogszabály, illetőleg más, erről szóló jogszabályok rendelkezései szerint engedélyhez kötött nemzetközi közúti közlekedési szolgáltatást végző, illetőleg abban árukísérőként közreműködő),.... "

a hangsúly az: ENGEDÉLYHEZ KÖTÖTT
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Közúti árufuvarozó egyéni vállalkozó (3,5 t alatti kisteherautóval fuvaroz) elszámolhatja-e a nemzetközi árufuvarozás esetén igazolás nélkül elszámolható 60 eur napidíj költségét?
Több fóromun több válasz olavasható, de főként a gépkocsivezetőként és árukisérőként foglalkozatottak részére fizethető 60 eur elszámolásáról.
A NAV-tól kérdeztem és a csaotolt választ kaptam, de lehet hogy az én "készülékemben" van a hiba, mert ez alapján sem tudom eldönteni, hogy elszmolhatja e saját maga után a külföldi utak esetén a 60 eur napidíjat.
Előre is köszi a választ.
Üdv, Ibolya
Válasz idézéssel
Anno én úgy csináltam, hogy vettem egy könyvet "Egyszeres könyvvitel" címűt. Ha rákerestek a neten, most is találtok "Egyszeres könyvvitel a gyakorlatban" címmel.
És a legjobb kiinduló pont addig, amíg nem találtok közvetlen segítséget, az szja törvény mellékletei. Hirtelen ennyit tudok segíteni.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ez mondjuk engem is érdekelne. Én elvégeztem a mérlegképes könyvelőit is, de őszinte leszek a jelenlegi oktatással csak egy papírral van több Sad Saját családi egyéni vállalkozást könyvelek, eddig nem is volt gond alap könyveléssel, de most falba ütköztem és jó lenne valaki, akihez közvetlenül tudnék fordulni. Természetesen nekem sem ingyen, jó lenne, ha valaki tudna fél órát X forintért rám szánni elmagyarázni dolgokat, ha van kérdésem.
Azért megpróbálkozom itt a mostani problémámmal. Egyéni vállalkozás, eddig szakszervízzel foglalkoztak, de most kinőtték magukat műhelyt nyitnak és egy régi szerszámgépet (esztergáló gépet) újítanak fel. Ezt már nem költségként, hanem Beruházásként kell nyilvántartanom. Találtam egy Beruházások/Tárgyi eszközök egyedi nyilvántartó lapját. Azt is megtaláltam a 33%-s érték csökkenés vonatkozik rá. Kérdésem, hogy a hozzá beszerzett anyagokat, szolgáltatásokat folyamat fel kell vezetnem, mint érték növelő tétel a nyilvántartási lapra? A pénztárkönyvben pedig a beruházási költség rovatba jegyezzem fel őket, majd mikor a gép kész a dolgom "csak" annyi, hogy aktiválom és lezárom a nyilvántartási lapon a beruházást? Van bármi más dolgom/kötelezettségem?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Zizi1979 Írta:Sziasztok!
Egyéni vállalkozó könyvelésében járta könyvelőt keresek, aki mentorálna.Saját vállalkozást könyvelném, elvégeztem PÜ-számviteli ügyintézőt, de kezdőként szeretnék valakit aki átnézné a könyvelést és bevallásokat. Persze nem ingyen kérném... Ha lehet budapesti előnyben.
Köszi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó könyvelésében járta könyvelőt keresek, aki mentorálna.Saját vállalkozást könyvelném, elvégeztem PÜ-számviteli ügyintézőt, de kezdőként szeretnék valakit aki átnézné a könyvelést és bevallásokat. Persze nem ingyen kérném... Ha lehet budapesti előnyben.
Köszi
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!

Köszönöm a választ, nem most alakult, 2003-ban aztán szünetelt pár évig és 2014 02hó-ban indult újra. Veszteséges volt, de gondolom akkor is a nyereség minimum után kell adózni. GYES mellett ugye nem számít kiegészítő tevékenységnek csak a nyugdíj mellett?
Köszönöm.
Válasz idézéssel
Zizi!

Igaz, hogy adózandó jövedelme nem volt, de a vállalkozásának volt bevétele és kiadása, tehát nullás nem lehet. Az egyéni vállalkozóra is érvényes a nyereségminimum, így az árbevétel 2%-a adóalap! Feltéve, ha most alakult!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném kérdezni, hogy főállású egyéni vállalkozó aki 2015 évben GYES-en volt, de a vállalkozás nem szünetelt, mert a férj csinálta alakalmi munkaként bejelentgetve, akkor a vállalkozónak nullás 1553-at kell beadni? Vállalkozói kivétje nem volt, csak a GYES volt a jövedelme.
Előre is köszi: Zizi
Válasz idézéssel
thekla Írta:Katás főállású egyéni vállalakozónak minden évben nullásan adtam be az 53-t, szerintem teljesen feleslegesen, de azért megkérdeznélek benneteket, hogy jól gondolom!

Szia Tamás,

ha nincs külön bevallandó jövedelme pl. táppénz....akkor valóban nem kell beadni az 53-st.
Válasz idézéssel
Köszönöm Thekla, akkor önrevíziózok.
Válasz idézéssel
Katás főállású egyéni vállalakozónak minden évben nullásan adtam be az 53-t, szerintem teljesen feleslegesen, de azért megkérdeznélek benneteket, hogy jól gondolom!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ez sajnos önellenőrzés, jobb ha te csinálod, mint a NAV szólítana fel. Látják, hogy két napig főállású volt. a 15T1041-n is jelezd. És most te fizetheted a bírságot, mert az ügyfél szólt, te nem csináltál önellenőrzést! Ez így egyértelműen könyvelői hiba!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy főállás melletti egyéni vállalkozónál most derült ki, hogy 2015. decemberben munkahelyet váltott,
12.04-én lépett ki, de csak 12.07-én lépett be az új munkahelyére.
Most mit csináljak? Önrevíziózzam meg a 1558 -ast és a hiányzó 2 napra fizessen meg minden járulékot vagy
hagyjam így?
Válasz idézéssel
Z.Joci Írta:(főleg a "terrorizmus elleni..." szabályzatra gondolok).

Alakulást követő 90 napon belül kell. 3.000 Ft díjat kell fizetni.
Itt bővebben van információ: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/Nemzeti_Kockazatelemzes/Kozlemeny20160212.html">http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/Nem ... 60212.html</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítség kellene: szeretnék másodállásban egyéni vállalkozást alapítani könyvelésre, adótanácsadásra, bérszámfejtésre.
Regisztrált könyvelő és adótanácsadó vagyok, valamint TB ügyintéző.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen engedélyeket/szabályzatokat kell beadni és milyen határidővel és hova/hogyan (főleg a "terrorizmus elleni..." szabályzatra gondolok).

Köszönöm a segítséget!!
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
Ha van tételes híváslista és abban nincs magán hívás akkor igen az mind a vállalkozás érdekében költség , ha nem arányosan...
Válasz idézéssel
Szerintetek főállás melletti egyéni vállalkozó a mobiltelefonszámláját teljes egészében
elszámolhatja költségként a vállalkozásba?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy magánszemély a tulajdonában lévő telket be akarja venni az egyéni vállalkozásába, elegendő-e, ha a tárgyi-eszköz nyilvántartásába felveszi a telket?

Előre is köszönöm.

üdv

András
Válasz idézéssel
Köszönöm sokat segítettél.
Válasz idézéssel
Szia Potyi !
SZJA tv. 11.mell.I.2.g) : "A kétszázezer forint egyedi beszerzési,előállítási értéket meg nem haladó, valamint a 33 százalékos norma alá besorolt tárgyi eszközök esetében választható, hogy a leírási évek száma két adóév és a leírás mértéke 50-50 százalék"
Ez így már több lehet mint a néhány napra elszámolható écs, s ha van az EV-nek vállalkozói osztalékalapja, ott csökkentő tétel a 2015-ben üzembehelyezett tárgyi eszköz év végi nettó értéke, amennyiben kizárólagosan a vállalkozáshoz használt tárgyi eszközről van szó.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó 2015 év végén vett lap-topot és telefont 100.000 ft érték felett, 2016 01.01-től áttér katára.
A kérdésem az, hogy az én tudomásom szerint csak a 100.000 ft alatti eszközöket lehet egy összegben leírni, ebben az esetben écs -t tudok csak elszámolni?
A kata ideje alatt pedig azt sem, vagyis hiába vette 2015 évben csak a minimális écs a költsége?
Jól gondolom?
Vett még egy office programot is 20.000-ért az szerintem mehet egy összegben.
Köszi
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég