A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
#26
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó, nincs, nem is lesz előreláthatólag alkalmazottja. 08-as bevallásra eddig külön adtam az  NY nyomtatványt.
A 1958-as NY lapján, 6.pontba tett jelölés, szerintetek helyettesíti a NY nyomin beadott 08-ról a nyilatkozatot??
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
#27
1990. évi V. törvény az egyéni vállalkozásról

12. § (1) Az egyéni vállalkozó székhelyét, nyílt árusítású üzletét, termelő-, szolgáltató egységét az ott folytatott alapvető tevékenységre utaló cégtáblával köteles megjelölni. A cégtáblán fel kell tüntetni az egyéni vállalkozó nevét, az üzlettől, termelő-, szolgáltató egységtől eltérő helyen levő székhelyét.
Válasz idézéssel
#28
Sziasztok!

Hogyan tudjátok? Egyéni vállalkozónak kötelező a cégtábla? Van erre valahol szabály?
A cégekre vonatkozóan a cégtörvény ír elő ilyen kötelezettséget. Az ev-ra?

Köszi!
Válasz idézéssel
#29
Köszönöm a segítséget. /jó lenne tudni, hogy mi értelme/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
#30
Nem mindenkinél hiányolták nálam sem, még ugyanazon adóigazgatóságon belül sem, de kb 2 éve azért kérik az EGYKE-t az egyéninél is.
Előlapon az 5. sor ikszeled: " az Art. 1. melléklet 24. pontja"
A főlapon az 1-2 sort kitölteni valamint az 5. sorba a 10-es kódot... dátum aláírás és mehet
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
#31
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó januárban váltotta ki a vállalkozói igazolványát. A saját ügyfélkapuján keresztül be lett adva a 19T101E, 19T1041, Szamalazo …… jogosultalansági hibaüzenet érkezett hogy az EGYKE hiányában nem tudják fogadni az adatlapokta. A vállalkozó a saját ügyfélkapuján saját magát intézné, …. felhívtam a NAV-ot hogy ez most új módi-e hogy kell az EGYKE azt mondta az ügyintéző hogy mindig kellett...… hát nekem még egy vállalkozó sem adott be saját magára EGYKE-t és eddig működött, miről maradtam le 2019-ben már megint ?/nem cégkapuról van szó, ügyfélkapuról egyéni vállalkozó/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
#32
Köszi Placebo! Tehát akkor minden sima, nincs benne különösebb nehézség.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
#33
Hello!
Alanyi nem járhat el alanyiként termékimportnál meg kell fizetni az áfát de levonni nem lehet,áfa bevallásban nem szerepeltetendő és a le nem vonható áfa beker érték nővelő hozzá adódik az áru értékéhez.
Válasz idézéssel
#34
Alanyi mentes egyéni vállalkozó webáruháza van ezen keresztül értékesít, most éppen gyöngyökbe, kavicsokba "utazik". Megérkezett a könyvelési anyagával és látom, hogy ezeket Kínából vásárolta. Rendesen megfizette az import áfá-t, és van neki egy "számlának tűnő" kínaiak által USD-ben kiállított "valami" aminek az ellenértékét is átutalta 2018-ban. Tehát minden úgy tünik hogy rendesen ki van fizetve. Namost, mit kezdekjek én ezzel a dologgal???? Ilyenkor a kínainak megfizetett áru ellenértéke simán költség forintosítva. Az import áfával mi újság, az gondolom nem költség? Kell ezt valahol áfa bevallásban szerepeltetni, még egyszer hangsúlyozom egyéni vállalkozó és alanyi mentes.
/mindig féltem, hogy egyszer kínai számlával találkozom, szerencsére eddig még egyik általam könyvelt vállalkozó sem szerzett be terméket unión kívülről/
Tudna valaki segíteni?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
#35
Nagyon szépen köszönöm a megerősítést!
Válasz idézéssel
#36
Jól emlkékszel Zsóka!
A 100 alatt elszámoltra lehet, a használtra nem!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#37
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó érvényesíthet kisvállalkozói kedvezményt használtan vásárolt munkagépre? Szerintem nem, de jól jönne megerősítés!
Az egyösszegben elszámolt 100ezer alatti tárgyi eszközökre is lehet kisvállalkozói kedvezményt érvényesíteni? Ez nem olyan nagy összeg, de a használt munkagép elég nagy összegű. 
Előre is köszönöm ha segít valaki!
Válasz idézéssel
#38
Pmarcsi!

A kórháznál KATÁ-sként dolgozna? Mert szólni kellene neki, hogy ez bujtatott munkaszerződés is lehet, ha éves szinten 1 millió Ft-t kap (kata törvény 14. §. 3. pontja). Lehet, hogy emiatt nem is jó a KATA, mert a kórház nem vállalja a kockázatot. Járt már ügyfelem így. Feleslegesen jelentkezett be a KATA alá, 1 havi díjat ki kellett fizetni. Érdemes erről egyeztetni a kórházzal!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#39
Köszönöm szépen Klárika,Tamás!

Ebben az évben jött hozzám először természetesen bevallás előtt.Nem tudom, hogy 58-ok voltak e küldve számára.
Eü-ben dolgozik és a kórház ,mint vállalkozót tovább foglalkoztatná, azért gondolta, hogy ápr.1-től KATÁT választana ,előző időszakban is beszámlázott mint vállalkozó.Az kamarai tagságot állítólag fizet az eü kamarának ,tegnap megkérdeztem,jól gondolom , hogy ezzel letudja a kamarai tagságot.IPA-t nem tudom ,sőt erről nem tudott semmit mondani,majd egyeztetek a váci adócsoporttal.
1041nyomival gondom lesz ,mert nem tudom az előzmény,de vissza kérem az ebevből vagy megnézem a taj ellenőrzésnél.

Hát aggódom ,mert nem vagyok EV és KATA könyvelő ,még csak most kezdem.

Ja és ő sem akar a KATÁ-ban áfás lenni.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
#40
Pmarci!

Elfelejtettem, hogy az 58-t javítani kell 09.01-től!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#41
Ne elfeledni április 1-től a kamarai bejelentkezést azért, hogy az 5000 Ft-os sarcot fizethesse. Angry
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#42
Pmarcsi!

Én a következőket szoktam küldeni:
- 18T101E (2018.04.01-től mellékállású kata)
- 18T101E (2017.09.01-től nyugdíjas)
- 18T1041 (2017.09.01-től kijelenteni, mert már nyugdíjasként biztosított)
- Iparűzési adó, ha a 2 x 25,000 Ft-t választja

Más nekem nem jut eszembe.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#43
Huh Huh Huh 
Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
#44
Segítséget szeretnék kérni.

EV elment a nők 40 éves nyugdíjába.Most meghozta a határozatát , hogy 2017.09.01-től nyugdíjas.Szeretne ápr.01-től KATA-ba lépni.
Visszamenőleg miket küldjek nav és gondolom az ev nyilvántartásba is. Hol kezdjem mik a beküldési folyamatok.
Köszönöm válaszotokat. Huh

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
#45
Monik!

Nagyon köszönöm!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#46
Itt is llekérdezheted a megszűnés dátumát:
https://www.nyilvantarto.hu/evny-lekerdezo/
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
#47
Szia Tamás!
Mivel a törlő határozatot az üf. nem vette át, nyugodtan menjen be a korm hiv-ba kérje ki a határozatot ebből látod, hogy jogerőre mikor emelkedett, és beszélje meg, hogy mit lehet tenni. Én hasonló esetben megszüntnek tekintetem, megbeszéltem a korm. hiv. ügyintézővel a lépéseket. Beadtam az ilyenkor szükséges bevallásokat. Azzal a mozdulattal csináltam egy új vállalkozást más székhelyen.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#48
Egy EV székhelyét eladták, amiről a rokonok nem értesítették. Az Önkormányzat törölte az adószámot, amit utólag tudott meg. Sajnos a levelezési cím is ez volt. Kérdésem, van olyan nyilvántartás, ahol meg lehetne nézni, milyen dátummal történt a törlés? Vagy menjen vissza az Önkormányzathoz és kérjen erről papírt?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
#49
Szia Marcsi!
Elég bonyolult. Az EV elszámolhatja, de azért az eladóra is figyelni kellene. Javaslom fusd át az 53 bev. 4. mell 163 sorának kitöltésoiét, rögtön megvilágosodsz!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#50
Lányok erre senki nem tud semmit mondani?

Lányok ,nem vagyok nagyon otthon egyéni vállalkozó könyvelésében,de igyekszem megtanulni.
2017 évét könyvelném az ügyfélnek sok számlája van amit adásvételi szerződéssel vett,eü-ben dolgozik szakkönyvek tömkelege nem kevés összegben ,nem találtam erre semmit, hogy van e valamilyen határ(korlát) ezzel kapcsolatban.Az adás vételire gondolok, magánszemélyektől vásárolt. [Kép: blush.png]

Köszönöm segítségeteket.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég