A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
Keress a csaádban valakit aki további 6 órára hetenként alkalmaz munkaviszonyban!(6x5=30+6=36) Big Grin .

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném vki segítsségét kérni,ha Bt.beltag vagyok,fizetem a járulékokat és egyenlőre csak 6 órás munkaviszonyt ajánlanak egy munkahelyen,van-e valami kis kapu,hogy ne kelljen a Bt.-nek is fizetnie a teljes járulék összeget?Egyenlőre sajnos nem tudom megszüntetni a Bt.-m. Cry
Válasz idézéssel
Andi,

a 0758 alján ne felejtsd el bejelölni /x/, hogy nincs 0701 és 0708 bevallási kötelezettség.

Üdv. Zsuzsa
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ez teljesen igaz! Csak ne kérjen adó- vagy jövedelemigazolást, véletlenül se szünjön meg, mert azonnal beadatják vele a ménkü sok 0-ás bevallást, sőt fel is könyvelik.

Klári
Válasz idézéssel
Szia ! 0758-as kitöltési utmutotó 1 oldal: Az a biztosított egyéni vállalkozó , aki egyidejűleg munkaviszonyban is áll és foglakoztatása eléri a 36 órát , a havi bevallás és adatszolgáltatás benyujtására-saját maga vonatkozásában-nem kötelezett azon időszakra, amelyre kivétet nem számol el. :roll:
Válasz idézéssel
Ok köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia Andi!
Én a helyedben beküldeném a 0758-at nullásan is minden hónapban, ugyanis nekem most kellett pótolnom őket egész évre, mert az APEH elkezdte hiányolni őket (neki is heti 40 órás munkaviszonya is van).
Ica
Válasz idézéssel
Nincs alkalmazottja.

Köszönöm a segítséget.

ÜDv

Andrea
Válasz idézéssel
Andikám !

Neki nincs 0708-as, csak ha alkalmazottja lenne, de valószínüleg nincs ugye ? 0758 van, de úgy ahogy Viki mondta

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Nem hiszem, hogy áfás lenne, mert biztosítás ügynöki tevékenységet akart folytatni.

Akkor a 0708-ast sem kell beadni?

Köszönöm az infót, üdv Andrea
Válasz idézéssel
Szia Andi!

Az egyéni vállakozónak 07T1041 bejelentőn és a 07T101E bejelentőn kell az APEH-hoz bejelntkeznie. A TB-hez és Önkormányzathoz (iparüzési adó) bejelentkeznie.
Áfa bevallást beadnia, ha áfás: 06.18-06.30, ezután pedig negyedévente...
0758-as bevallást nem kell beadni, ha másodállású e.v, kivéve, ha van vállalkozói kivétje, mert ekkor járulékokat kell fizetnie.

Viki
Válasz idézéssel
Szisztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy a 2007.06.18-án egyéni vállalkozóvá lett emberkének milyen bevallásokat kell beadnia a mai napig?
Van-e valamilyen járulék fieztési kötelezettsége, mert a vállakozás mellett megvan a napi 8 órás bejelentett munkaviszonya?

Előre is köszi

Andrea
Válasz idézéssel
Bocsánat, bocsánat! Jól félre beszéltem, mire a végére jutottam elfelejtettem, hogy ev-ről van szó! :oops: Confusedan:

Természetesen, mivel az ingatlan-nyilvántartásban a magánszemély neve szerepel státuszától függetlenül esetében az ügyletek illeték mentesek.

Minden más vállalkozás esetén illeték köteles az értékesítés és kivonás.

Kári
Válasz idézéssel
Kivonás esetén (tehát ha az e.v. nevén marad továbbra is az ingatlan, csak ezután már nem e.v-ként, hanem magánszemélyként használja) is kell illetéket fizetni? Hiszen ilyenkor a "régi" és "új" talajdonos is ugyanaz a személy....???

gugu7 Írta:Sziasztok!

Az Szja hatálya alatt az EV valóban értékcsökkenési leírásként számolja el a kivezetéskori értéket eéidegenítéskor.

Megszünéskor - ha előzőleg nem értékesítette - az imat.javat, tárgyi eszközt PIACI ÉRTÉKEN számolva a záró bevallsában un. vállalkozásból kivont jószágként a bevételekkel együtt kell szerpeltetni és Áfa- felszámolva bevallani és megfizetni.

Ebből is látszik, hogy a "leggazdaságosabb" út amit Kicsi taglalt.

Hangsúlyozom továbbá, hogy a vagyonszerzési illetéket mindkét (értékesítés, kivonás) esetben meg kell fizíetni.

Klári
Válasz idézéssel
Beátának üzenném,hogy az EV ,aki a mamája autójával jár,a kötelező biztosítás csekkjével igazolja az Apeh felé a használatot.A keménykedő ellenőrzést jobban kiállja az EV nevére kiállított és persze általa fizetett kötelező biztosítás csekkje,mint a szívességi bérbeadási nyilatkozat.Az is jó,ha van,de a biztosításról szól az SZJA tv.melléklete a házastárs/családtag személyautó használat esetén.
Válasz idézéssel
Igen!

Mindannyian az adók "bűvkörében" élünk, pedig az illeték egyre keményebb és egyre többet kell foglalkoznunk vele, mert pl. 2007-ben az ajándékozott - ha nem a kivételek közé tartozik - kemény illetéket fizet.
A 2007-ig lazán könyveltünk egy rendkívüli bevételt és fajtájétól függően könyveltünk egy halasztott bevételt, és kész volt. A térítés nélküli átadádásokat most jól meg kell csócsálni, mert pillanatok alatt beesik egy illeték hiány, és a megajándékozottnak fájhat a feje, hogy miből fizeti ki, mert pl. elfelejtette a közhasznú besorolást megkérni. Aztán ha még van is neki akkor a kapott dolog szolgálja-e a célt, ezáltal illeték mentesnek minősíti-e a hatóság 5 év mulva. Multkor egy vizimentő egyesület kvadot( nem biztos, hogy így írják) akart kapni gondolhatjátok, hogy idegbajos lettem.
Lassan de biztosan az aknák között már nem tudunk cikk-cakkban urándozni és ugyis rálépünk valamelyikre és felrobban.
Klári
Válasz idézéssel
Köszi Klárikám !

Most világosodtam meg, az egyértelmű volt, hogy eladáskor kivezetem, de én a megszünésnél kerestem és nem akartam, hogy félre vezessem a Vikit. És milyen jó, hogy beszéltünk róla, erről a fránya illetékről valahogy mindig el felejtkezem, lehet, hogy direkt :oops:

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az Szja hatálya alatt az EV valóban értékcsökkenési leírásként számolja el a kivezetéskori értéket eéidegenítéskor.

Megszünéskor - ha előzőleg nem értékesítette - az imat.javat, tárgyi eszközt PIACI ÉRTÉKEN számolva a záró bevallsában un. vállalkozásból kivont jószágként a bevételekkel együtt kell szerpeltetni és Áfa- felszámolva bevallani és megfizetni.

Ebből is látszik, hogy a "leggazdaságosabb" út amit Kicsi taglalt.

Hangsúlyozom továbbá, hogy a vagyonszerzési illetéket mindkét (értékesítés, kivonás) esetben meg kell fizíetni.

Klári
Válasz idézéssel
Kedves Viki !

Én általában ilyen esetben azt szoktam csinálni, hogy a vállalkozó eladja a magánszemélynek ha nem tudom előtte selejtezni, az információk alapján selejtezésről szó sem lehet. Az eladás netto Áfa nélküli értékét kb. a nyilvántartott tárgyi eszköz netto értékével azonosan állapítom meg.
Nem értem, hogy mi alapján mondod, hogy ktg.-nek számolod el a t.eszk.netto értékét, jól körbe jártad ezt ? Én nem tatláltam erre lehetőséget az szja. törvényben !
De gondolom, hogy az ev-ban profibb társaink is segítenek majd, annál is inkább, mert engem is érdekel, hogy mist mi is a helyes. Neked, meg azért nem mindegy mert gondolom üzemcsarnok lévén komoly értékről van szó és akár ktg. akár bevétel lényegesen befolyásolja az adó alapot.

Üdv.

Kicsi
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó visszaadja a vállalkozói igazolványát: hogyan kell adóznia az e.v-ban a vállalkozásban lévő üzemcsarnok után, mely kb 1 éve épült fel és továbbra is a vállalkozó nevén marad, csak ezután, mint magánszemély hasznositja....? Megszünéskor ktgnek elszámolom a tárgyi eszköz nyilvántartási értéket, de mi lesz a bevétel oldala???
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni,hogy 7-es adószámos magánszemély üzlethelységet vásárol. Ha kiváltaná az EV áfakörösen, visszatudnánk-e igényelni az áfát?

Vagy inkább maradna magánszemély, de akkor bizonytalan vagyok, hogy miként tudná érvényesíteni ezt a kiadását?

Éva
Válasz idézéssel
Szia Klári !

Szja idevonatkozó részét,a sajátgk-val szemben felmerült ktg. elszámolására vonatkozó részt. meg fogod látni ez elég és nem kell hozzá számla.

Üdv: Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyetéertek Erika megoldásával, egy pici módosítással.

Valószinű az EV-nek szüksége van az adó és biztosítás költségeire is. A bérleti díjat "forint fillérre" ebben az összegben állapítanám meg. Az édesanya ettől önadózóvá válik, de mivel a bevétel és a költség = nincs adóalap és Szja. Meggondolandó továbbá, hogy az útnyilvántartás szerinti üzemanyag elszámolás megfelelelő-e.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Bea !

Az egyéni vállalkoó amennyiben saját tulajdonú szgk-t ahsznál, akkor elszámolhatja a felmerült km futést nyilvántartás alapján , Apeh ár szerint+ 9 Ft km-enként, lényeg amennyiben édesanyjáé akkor én egy szivességi használatról szóló bérbeadási szerződést kötnék ev és anyja között, majd az útnyilvántartás szabályai szerint számolnám el a futott km-ket.

Üdv : Erika
ui.: fontos a nyilvántartásba venni az autó fogalmi és afott időszakra vonarkozó kötelező felelősség biztosítást igazoló csekk másolatát is ( vagy ami bizonyítja, hogy azt befizették)
Válasz idézéssel
Klári remélem, hallatszott a kő zuhanásaSmile)
ezer köszönet a megerősítésért - eddig én is ezt tudtam - az ügyfelem is, de most kicsit megkavartak és hirtelen nem tudtam, hol a fejem...
(hiába, ha tudom is, de megkavarnak, rögtön elbizonytalanodom, hogy akkor én rosszul tudok valamit...)
szóval mégegyszer köszi!
"Ha meg akarod nevettetni a Jóistent, mesélj neki a terveidről"
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég