A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0853
Helló Doska !

Nekem is ezt a hibát írja Adóügyi_azonosító=önellenőrzés_esedékesség . Nálam a 421, 454 sorokkal is gondja van.
Remélhetőleg jól megcsinálják majd.
Üdv.
Iza
Válasz idézéssel
izabell Írta:Szia Doska !

Hát ez nagyon jó. Nálad piros ördög van? Mit ír ki ?

Szia Iza! A 4-es kódhoz azt írta hibának, hogy Adóügyi_azonosító=önellenőrzés_esedékesség. De ezzel nem igazán foglalkozok, mert biztosan tudom hogy erre a bevallásra csak a 4-es kód lesz a jó. Szerintem majd javítják.
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Szia Doska !

Hát ez nagyon jó. Nálad piros ördög van? Mit ír ki ?
Iza
Válasz idézéssel
izabell Írta:Szia Móni !

A 2008.adótörvényekben én is úgy olvastam, hogy a kezdés évében és az azt követő évben nem kell jöv.minimumot alkalmazni, ha előtte nem volt EV. 36 hónapig.
Most meg nézem a kitöltésit, és írja, hogy ha a tevékenységet 2008.01.01-től kezdi, akkor nem kell alkalmazni.
Szerintem csörgesd meg az APEH Ügyfélszolgálati számát és kérdezd meg.

Én már töltöttem egyet (5-ös kóddal 409.sor) jöv.minimumot alkalmazva, de hibát ír ki. Felhívtam tegnap az APEH ügyf.szolgát, de nem tudtak segíteni, azt mondták várjunk még a kitöltéssel, talán módosítják a progit.

Ha kitöltöd, írd meg, hogy neked jól működik-e?
Én a 4-es kóddal (409.sor) akartam, de az is hibát ír ki.
Válasz idézéssel
Felhívtam az APEH ügyf.szolgát, kíváncsiságból. Azt mondták, hogy nem tudják miért van így a bevallásban, törvény szerint ők is azt mondják nem jó. "Megpróbálnak" utánanézni és azt mondták visszahívnak.
Majd megírom, hogy mit modtak.
Iza
Válasz idézéssel
Ne mérgelődj ! Én is úgy voltam vele, hogy már kb. 4-szer nekiálltam, de most pihentetek. Még nem vagyunk elkésve.
Remélem, hogy valamit alakítanak rajta.
Iza
Válasz idézéssel
Szia Iza!
Pontosan ezt néztem én is a tv-ben hogy" a kezdés évében és az azt követő adóévben" nem kell a nyereségminimummal számolni, erre ez a nyűves nyomi beírja hogy 2008 január 1 után kezdetteknél....! Méghogy jól működik??? Nekem folyamatosan visszadumál, szerintem tele van hibával!! Nekem nem tetszik, és nem hívom fel az ügyfélszolgálatot, majd javítják :twisted: :twisted: kárnak kezdtem bele ebbe a nyomiba, csak felmérgeltem magam!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Móni !

A 2008.adótörvényekben én is úgy olvastam, hogy a kezdés évében és az azt követő évben nem kell jöv.minimumot alkalmazni, ha előtte nem volt EV. 36 hónapig.
Most meg nézem a kitöltésit, és írja, hogy ha a tevékenységet 2008.01.01-től kezdi, akkor nem kell alkalmazni.
Szerintem csörgesd meg az APEH Ügyfélszolgálati számát és kérdezd meg.

Én már töltöttem egyet (5-ös kóddal 409.sor) jöv.minimumot alkalmazva, de hibát ír ki. Felhívtam tegnap az APEH ügyf.szolgát, de nem tudtak segíteni, azt mondták várjunk még a kitöltéssel, talán módosítják a progit.

Ha kitöltöd, írd meg, hogy neked jól működik-e?
Iza
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Jól is működik, nincs annyi probléma mint a 2007. évi bevallással? doska
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Még nem tartok ott, csak egy már kész és gondoltam kipróbálom!
Visszatérve: ugyan nem néztem a tv-t, de mindenhol azt olvastam/vagy már teljesen gyagya vagyok/ hogy a kezdés évében és az azt követő adóévben...... De mindjárt előkapom a törvényt!! De biztos én tudom rosszul! :oops:
Válasz idézéssel
Móni! Hogy Te már hol tartasz!
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Igen,mert 2008-ban már nem minösült kezdőnek.
Zsóka
Válasz idézéssel
Gondoltam megnyitom! Kezdtem kitölteni! Valaki súgja meg nekem, hogy 2007 május 10-én kezdett egyéni vállalkozó kötelezett nyereségminimum alkalmazására???
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég