A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0853
Ica, azt is kéne még tudni, hogy az illetékkiszabás alapja mennyi volt 2008-ban...
Valamint elő kéne venni a 2005-ös illetéket is (levonható a bevételből).

Nekem kevésnek tűnik az adat...
Üdv, Zs.
Válasz idézéssel
kissjozsefne Írta:Sziasztok
Ha valaki tudna segiteni sos

2005 évben meghal az apuka
1/2 részt örököl az anya
1/4 részt az egyik , 1/4 részt a másik gyerek
Az ingatlan értéke ekkor 4mft.

2008 ban meghal az anyuka
a 2 gyerek örököl fele-fel arányban.

ekkor az az illetékkiszabás . 1340.000 ft-
eladják 6mft.ért
Szerintetek mennyi a jövedelem :roll: Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok
Ha valaki tudna segiteni sos

2005 évben meghal az apuka
1/2 részt örököl az anya
1/4 részt az egyik , 1/4 részt a másik gyerek
Az ingatlan értéke ekkor 4mft.

2008 ban meghal az anyuka
a 2 gyerek örököl fele-fel arányban.

ekkor az az illetékkiszabás . 1340.000 ft-
eladják 6mft.ért
Szerintetek mennyi a jövedelem :roll: Ica
Válasz idézéssel
Big Grin Egyértelmű, hogy választhat, az Ő esetében minden szankció nélkül.
Válasz idézéssel
Igaz! De Zsuzsának igaza van...választhat.!!!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Csak egyféleképpen lehet adózni az önálló tevékenység esetében.
Válasz idézéssel
Szia Juli!
Az önálló tevékenységből származó jövedelem kétféle módon állapítható meg: 10%-os költséghányad alkalmazásával vagy tételes költség elszámolással. 35%-os tételes költség elszámolás nincs. A 35% csak nyilatkozat lehet az aóelőleg levonásánál.
Így most vagy a teljes összegre a 10%-ot alkalmazod vagy megpróbál az illető költséget összehozni.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Szia
Szerintem nem, mind a két esetben önálló tevékenységből származó jövedelem , és a ktg hányadot év elején kell választani.
Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mi a véleményetek, ha egy adószámos magánszemély aki novemberben váltotta ki az adószámát és az év elejétől már volt neki önálló tevékenységből bevétele amit 10 %-os költséghányaddal számoltak. Akkor az adószám kiváltása után sem számolhatok arra az egy számlára 35 %-os tételes költség elszámolást? Köszönöm.Juli
Üdv. Juli
Válasz idézéssel
Klári! Köszi a választ! A magánszemély magyar illetőségű.
Üdv: Jolcsi
Válasz idézéssel
Be ha magyar illetőségű, nézd át a kettős adóztatást elkerülő egyezményt.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Szlovákiából származó jövedelmet be kell-e vallani. Nincs más jövedelme, csak nyugdíj.
Igazolás van. Adót vontak belőle, igaz két soron is fel van tüntetve valamilyen adó más-más összeggel.
Valakinek nincs tapasztalata ilyenben?
Válasz idézéssel
Nyereményből származó jövedelmet nem kell bevallani. Azért küldik az igazolást, ha egyszer vagyonosodási vizsgálat lesz, tudja igazolni, hogy a nyereményéből vagyonosodott és nem valamilyen eltitkolt jövedelemből.
Válasz idézéssel
Sziasztok

A szerencsejáték zrt küldött egy igazolást, hogy a skandináv lottón nyert 3 xxx Ft-ot és levont xxx szjá-t

Én nem tudtam, hogy ezt be kell vallani ??
Szerintetek???

Ica
Válasz idézéssel
Judithh! Köszi! Egyébként már megcsináltam a bevallást, csak így utólag morfondírozok rajta (már az üf-nek is odaadtam). Most azon rágódom, hogy ugyan a levont adóelőleg sorát nem néztem-e el az adójóváírás sorával.
Válasz idézéssel
Hajnalné köszi.
Sajnos nem tudom mi lehet az a MÁK igazolásán...de szerintem azt kell beírni, amit az 1. sorra ír.
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
Judithh! Akkor visszaigényelhetik az adót! Éjen-éljen-éljen!
Én most kaptam egy adóigazolást a MÁK adta ki:
1.sor munkaviszonyból származó jövedelem 747.000.-Ft
Levont adóelőleg 134.000.-Ft
Adójóváírásra jogosító hónapok száma: 12 hó
Viszont a lap másik oldalán a járulékokra vonatkozó igazolás van. Ott meg egészségbiztosítási járulék alapjául csak 24.000.-Ft-ot hoz. Mi lehet ez?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Maresz és S.Kata közben kiderült , hogy az ÜF nem vett fel sem szoc.polt sem megelőlegező kölcsönt a lakáshitelkor. Azóta lett 2 gyerekük, azaz családi pótlékot kapnak.
Akkor most, ha jól értelmeztem végre a törvényt, még mindig igénybe vehetik a kedvezményt. Mivel amikor felvették a hitelt nem kaptak sem szoc.polt sem megelőlegező kölcsönt, de közben volt már 1 gyerek és lett 1 gyerek.
Jaj....menten megőrülök! Big Grin
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
Sziasztok

Köszi nektek a választ. Elolvastam azt a tájékoztatót, és nagyon szomorú vagyok....mert sajna 2007-re visszaigényeltük a pénzt és már akkor sem lehetett volna, ezek szerint. Engem bezavart ez az előlegező kölcsön meg a családi pótlék...
Na mindegy. Jöhet az önellenőrzés Sad

jó éjt
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
Szia!
Az apeh honlapon van egy 2008.01.09 tájékoztató ahol elég szájbarágósan elmagyarázza az áthúzódó kedvezményt.
Szerintem sem ha vett fel a második gyermekre is szocpolt.
Eléggé rosszak ezek az átmeneti rendelkezések mert ilyeneknél nem kis pénzekről van szó és a bűnti sem kicsi ha jogtalanul igényelt vissza.
Maresz
Válasz idézéssel
Akkor biztos, hogy nem jogosult rá, ha szoc.polt vett fel.
Válasz idézéssel
Bocsi lemaradt a 2-es, szóval 2002-ben vette fel.
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Minden évben átrágom ezt a lakáshitel adókedvezményt, és mindig elbizonytalanodok, szóval az este:
lakáshitelt, használt lakás és állami kamattámogatott, 200-ben vette fel és el is kezdte törleszteni.
2002-ben 1 gyermeke volt és valószinű (de ezt nem tudom pontosan) lakásépítési támogatást vett igénybe, azaz szocpolt.
Aztán született még egy gyerek, de nem tudom, hogy ő rá megelőlegező kölcsönt vett-e fel, vagy sem.
A kérdésem: hogy most 2008-ra jogosult-e még az adókedvezményre? A jövedelme 3400 eFt alatti. Véleményem szerint igen,mert van 2 családi pótlékos gyereke.

Amin kicsit elakadtam az a következő törvényrészlet: "A törvény szerint az időbeli korláton túl azok jogosultak a lakáshitelhez kapcsolódó adókedvezményre, akiknek:
a felvett hitel (külön jogszabály szerinti) megelőlegező kölcsönnek minősül, vagy
a hitel igénylője a hitel igénylésekor nem volt jogosult (a külön jogszabály szerinti) lakásépítési kedvezményre, illetve megelőlegező kölcsönre
és az adott évben (jelen esetben 2008. évben) családi pótlékra jogosult (vagy jogosulttá váló) gyermeke van."
Szóval engem ez a "megelőlegező kölcsön" kifejezés zavar. Mert ha csak 1 gyerekre vették fel a szocpolt és megelőlegező kölcsönt nem, akkor már nem jár nekik az adókedvezmény?

Köszi
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
zmirzlina Írta:sziasztok!

Tavaly csak külföldről(EU-s ország) volt bér jellegű jövedelmem, ezt Magyarországra kell vallani a 0853-ason????

Úgy tudom, ezt kint kell bevallani (akkor kellene Mo-on ha lenne Magyarországról is jövedelme mellette).
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Köszi Monik!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég