A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Témák - Fórum
Kedves Lunda!

Korábban valaki említette már, most viszont magam is tapasztaltam, hogy Privát üzenethez nem lehet mellékletet csatolni.

Előfordul olyan eset, hogy a téma, amit továbbítanánk valakinek, közelebb áll a magánjelleghez, így a fórumon nem tennénk közzé, de a fórumtárs E-mail címe nem ismert.

Lehetséges lenne, hogy bizonyos szövegfájlok (pl. doc, xls, pdf), vagy képek feltölthetők lennének közvetlen a címzettnek egy privát üzenet keretében?
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Kedves Lunda! Már nagyon régóta szerettem volna ezt megírni.

Nagyon jól sikerült az új arculat! Észrevettem ám, és nekem nagyon tetszik, hogy ennyiféle könyvjelző, olvastlan hozzászólás jelölés, aktív téma, stb. van, ami segíti a témák áttekintését.
Annyi sok komfortos dolog lett,hirtelen nem is tudom felsorolni, de egyet mégis: ha írok egy üzenetet, és más valaki is ír velem egy időben, és ő előbb elküldi, akkor az én írásomnál hiába kattintok az elküld gombra, nem küldi el, hanem megmutatja, hogy megelőzött közben egy üzenet. Előfordult, hogy ha egyetértettem az előttem hozzászólóval, akkor az enyémet már el sem küldtem. Így helyet lehet megtakarítani a szerveren! Big Grin
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszönöm, Lunda, akkor közzéteszem.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Alba amennyiben nem magántelefonszámok, akkor szerintem nyugodtan.
A közérdekű adat ismerete és terjesztését az alkotmány szabályozza. Attól hogy a telefontársaság "titkos"-ként kezeli, még ismerhetjük, és terjeszthetjük is. Szerintem az APEH hivatali telefonszámai közérdekű adatok.

Az adatvédelmi biztos oldalán ez van: <!-- m --><a class="postlink" href="http://abiweb.obh.hu/abi/index.php?menu=25">http://abiweb.obh.hu/abi/index.php?menu=25</a><!-- m -->

-------------
Az Alkotmány 61. §-ának (1) bekezdése értelmében "a Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra, valamint arra, hogy a közérdekű adatokat megismerje, illetve terjessze."

Közérdekű adatnak minősül "az állami vagy helyi önkormányzati feladatot, valamint jogszabályban meghatározott egyéb közfeladatot ellátó szerv vagy személy kezelésében lévő, valamint a tevékenységére vonatkozó, a személyes adat fogalma alá nem eső, bármilyen módon vagy formában rögzített információ vagy ismeret, függetlenül kezelésének módjától, önálló vagy gyűjteményes jellegétől". Ezen kívül bárki megismerheti az ún. közérdekből nyilvános adatokat is, vagyis az olyan - a közérdekű adat fogalma alá nem tartozó - adatokat, amelynek nyilvánosságra hozatalát vagy hozzáférhetővé tételét törvény közérdekből elrendeli.

A közérdekű adatok megismeréséhez fűződő alkotmányos jog érvényesítését a közfeladatot ellátó szerveknek kötelességük elősegíteni. Ennek egyik formája, hogy az állami, önkormányzati szervek a honlapjukon rendszeresen közzéteszik a legfontosabb információikat. Egyes közérdekű adatok közzétételére jogszabályok is kötelezik a közfeladatot ellátó szerveket, így az adatvédelmi biztost is.
....
-------------
“software is like sex : it's better when it's free..”
Válasz idézéssel
Az előbb létrehoztem egy témát, majd töröltem. A lényege az lett volna, hogy telefonszámokat tartalmaz a hatóságokhoz, pláne olyan számokat, amiket nehéz megszerezni.

Ma több óra hosszat, és ki tudja mennyi pénzt telefonáltam el, mire sikerült megszereznem az apeh madarász utcai áfa bevallási osztályának számát. Nem kellene tudnom, de tudom, hogy titkos számok. A központi apeh kék számokon lehet kérni további számokat kirendeltségekhez, miután túljutottunk az idételen menü választási lehetőségeken. Aki végig hallgatta, tudja miről beszélek. A kék számostól kaptam a számokat, melyeket nem vett fel senki! Ezután a tudakozót hívtam, hogy milyen számok ezek és kiderültek, hogy titkosak.

Szóval, nem szeretném, hogy a fórumnak gondja legyen belőle, de ha megerősítést kapok, akkor újra közzé teszem a nagy nehezen megszerzett számokat. Biztosan mások ki tudnák egészíteni, de lehet, hogy nem lehet ezt csinálni ... nem tudom.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Van,megyek és legalább nézem! KÖSZÖNÖM!!!
Te József napra viszont zsákszám kapd a meleget és napfényt! :oops: néhány nappal később van az én névnapom(Emőke),arra egy zsák havat kérek csak körém!
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Kedves Cirmi!

Az értesítéseket mindenképpen megkapod, ha az egyes lapok alján lévő színes sorban feliratkozol a témára a pipa melletti szövegre kattintással.

Tekintettel arra, hogy az embernek pénz után időből és helyből van a legkevesebb, sajnos a hó élvezetéhez szükséges idődet nem tudom biztosítani, de kárpótlásul tettem fel az OFF topikba egy gyönyörű képsort .pps-ben. Ha van a gépeden PowerPoint, akkor meg tudod nézni. Korábban volt már egy havas téma, később annak a linkjét is ideteszem, ha megtalálom. Jó pihenést!

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewforum.php?f=7">viewforum.php?f=7</a><!-- l -->
Üdv.: János
Válasz idézéssel
A buta,fáradt Cirmi kérdezi,hogy ugye azért kap értesítést,mindenről,amit bejelölt,azaz MINDEN ! ,ha nem darabonként az Outlockba érkezettekről nyitom meg a témát,hanem itt szambázok!

Balázs múltkor megígérte,hogy nagy fenyítés nem jár,ha néhány napig nem jelentkezek be.Higyjétek el,én aki imádom a havat, a telet és idén van itthon is szép ,tiszta ,fehér -még egy sétára sem tudtam lemenni csak itt a ház körül,nem elmenni egy kicsit néhány órára!
Ígérem,hogy akinek van "odafenn" kapcsolata és kiimádkozza,hogy legyen egy fél napunk a hóban,annak én kiimádkozom a napsugarat és a +35 - +40 fokot a feje fölé,eső nélkül,mikorra kéri,akár egész nyárra!!!! :wink:
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Polika, köszönöm. Így már tényleg jól látomSmile))
Válasz idézéssel
bemész a felhasználói vezérlőpultodba, találsz olyant, hogy fórum beállítások, azon belül megjelenés, mindjárt a nyelv alatt.
Nekem a prosilver a kék.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Köszönöm, Polika. Hogy kell beállítani? Leírnád pár lépésben, ha nem túl bonyolult? Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Novill! Akkor állítsd át a gépde, nekem belépés után a fejlécen kívül minden kék.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Nagyon-nagyon ne haragudjatok rám, csak félve írom meg a véleményemet.
Nekem nagyon szem bántó a halványzöld alapon világoszöld írás. Mármint ez a témák felsorolásánál van, amikor pont keresgél az ember.
Biztos mást nem zavar, ha csak én írom. Csak egy észrevétel. Mert amúgy meg tényleg tökéletes a fórum, mihez kezdenék nélküle.
További jó munkát! Bea.
Válasz idézéssel
Mindenkinek aki eddig, és ezután leírja véleményét, biztatást és egyebeket köszönöm. Amire lehet nem figyeltetek, hogy azt írtam "ebből a szempontból maradtam egyedül", nem szabad elfelejteni, hogy Klári már nagyon régóta teszi amit tesz. Azt kell mondjam támogatása nélkül biztos nem folytatnám,

A tovább lépéshez, szükség lenne aktív segítőkre.
Ezért keresek 5-10 moderátor/szerkesztő-t.
Akik felvállalnak 1-1 téma aktív figyelését, és a témák karbantartását.

Aki érez magában pici érdeklődést ilyen faladat iránt az kérem jelentkezzen nálam PM.
“software is like sex : it's better when it's free..”
Válasz idézéssel
Klárika!

Ezen az azonosítási gondon esetleg egy automatikus sorszámozás is segíthet, más típusú fórumokon az gyakori megoldás.
Nem tudom, ezen a rendszeren alkalmazható-e? (Régebben a Magyar Rádiónak volt ez a fajta fóruma, ott a sok egymásba fonódó idézet nagyon zavarta az olvashatóságot).

János

(Idehoztam az ötletet, hogy Lunda jobban észrevehesse)
Válasz idézéssel
Barátaim!

Bizonyosan észre vettétek, hogy sok helytől eltűntek az idézetek. Én voltam. Kérlek inkább szólítsátok meg társunkat, fogalmazzátok a hozzászólást úgy hogy kitűnjön a kérdésre utalás. Az idézetek, sőt idézetek, idézetének, idézete rendkívül sok helyet vesz el az érdemi felületektől, nehezen olvashatóvá válik a téma.

Köszönöm: Klári
Válasz idézéssel
Szia Lunda!

Szomorúan olvasom, hogy Blondi elhagyott bennünket. Cry

Csak az előttem szólók kedves szavait tudnám ismételni, bízom benne ez a fórum a Te jóvoltadból nagyon-nagyon sokáig fennmarad.

Gondolom Klárira is még több munka hárul, ugye nem adjátok fel?
Annyira szeretnék segíteni Nekted, de nem értek hozzá... :roll: igaz tanulni sohasem késő.
Tünde
Válasz idézéssel
Kávé ötleteit nagyon jónak találtam. Bár őszintén, én még mindig megtaláltam, amit kerestem.

Lunda, köszönöm, hogy bajlódsz a fórummal. Erőt, kitartást, jó adag pozitív energiát küldök Idea . Ha nem lennétek - a gondolatra pánikroham fog el.
Válasz idézéssel
Tongue Lunda,kedves!

Itt a Maci Cirmije, ( Zsemle után szabadon )mindketten nagyon sok szép emlékkel jöttünk el a májusi találkozóról és sajnáljuk,hogy egyedül maradtál.
Nehéz munka amit itt elvállaltál,de egyben biztos lehetsz.Itt mindenki támogató szeretetettel vesz körbe és izgul Érted.
Én mikor a "közeledünk az 1000. fórumtaghoz"c.topikot indítottam,nem sejtettem,hogy ilyen rövid idő alatt megháromszorozódunk és még a kukucskálókról nem is beszélek!
Kérlek ,ha priviben,akkor abban,ird meg mi az amiben mi régebbiek-újabbak segíteni tudunk.
Köszönjük eddogi és ezutáni munkádat,Blondinak meg sikeres új életet kívánunk.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Ha korlátozzátok a témaindítás lehetőségét, akkor szerintem előre egy részletesebb tájékoztatót kell tenni, hogy az új látogatók/tagok megismerjék a lehetséges témákat.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Kedves Lunda!

Nagyon nagy dolog már ez is Tőled, hogy ennyi energiát nem kímélve azon vagy, hogy ez a fórum fennmaradhasson. Rengeteg embernek nyújtasz ezzel segítséget, mert megmondom őszintén, lehet nem lennék teljesen naprakész a fórum nélkül. Kívánok nagyon nagy kitartást és erőt ahhoz, hogy fenn tudd tartani ezt a fórumot és szerintem a többiek nevében is beszélhetek, hogyha bármiben tudnánk neked segíteni, akkor szívesen megtesszük.

Balázs Írta:Esetleg lehetne korlátozni, hogy ne mindenki nyithasson új témát.

Ezt már régóta jó ötletnek tartom.

Kávé ötlete is nagyon logikus, talán még egy "egyéb(?)" témát biggyeszetnék a végére és ha esetleg valamelyik témához passzolna, akkor max átkerülhetne a megfelelő helyre.

Keresőhöz: amikor beírjátok a keresendő kifejezést, automatikusan az van az alján bepipálva, hogy a fórum címei közt keressen. ehelyett ha bepipálom hogy a hozzászólások között, akkor ha belemegyek a témába, akkor narancssárgával kihúzkodja azt a szót, amit megadtam és akkor csak azokat a hozzászólásokat kell átnézni.

Tényleg elég zavaró, amikor u.a. téma (szakképzési hj) többször is előfordul topic címként.

Családias hangulat miatt meg ne aggódjatok, az VOLT, VAN és LESZ!! :lol:
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Szerintem nagyon jó elgondolás, amit Kávé írt, bár annyira sokan vagyunk és olyan sok dolgot ölel fel a mi szakmánk.
Én mindig elolvasom az olyan témákat, amivel lehet, hogy kapcsolatba kerülök. Per pillanat nincs az infóra szükségem, de elolvasom. Aztán előjön a téma, és nem találom (kár hogy nem lehet itt papírkákat ragszgatni, mint a HVG különszámba), amibe persze benne van az, hogy sok az azonos topic. Ezért aztán jön, amit Kávé írt: megkérdezem 2 ezredszer is.
Jó ez a felbontás, és a lehetne egy olyan saláta, amibe minden belekerülhetne, amit máshová nem tudunk beilleszteni. Esetleg lehetne korlátozni, hogy ne mindenki nyithasson új témát.
Válasz idézéssel
Nem beszéltünk össze, de már régóta valami hasonló az én elképzelésem is.

Kösz a részletes kifejtést!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szívesen elmondom én is a véleményemet az oldal fejlesztésével kapcsolatban, hátha segíthetek ezzel a hatékonyabb működés érdekében.

Bár nem vagyok hozzászólásaimmal naponta jelen, de mint a szakma művelője, figyelem a fórumon történteket, ha fontosnak tartom, akkor igyekszem segíteni is.
Véleményem szerint - egyetértve az előttem szólókkal - a könyveléssel foglalkozóknak lényeges segítséget ad a fórum. Mivel mindig vannak új belépők, illetve a résztvevők tevékenysége igen széles, gyakorlati tapasztalataik eltérőek, ezért újra és újra felmerülnek azonos problémák. A régi fórumozók - fáradságot nem ismerve - igyekeznek az új tagoknak segítséget adni, de egy tematikusabban kialakított menü rendszer véleményem szerint megkímélné az aktív tagokat a többszöri ismétléstől.

Igaz, hogy ez esetlegesen a személyesebb hangvétel illetve a személyesebb, családiasabb légkör rovására is menne. DE ez a taglétszám növekedés sajnos ezzel jár.

Amennyiben az új tagok ugyanis nem kapnak segítőkész, és kedves támogatást, akkor nem fognak beszállni a csapatba, megnézik a megjelent információkat, hasznosítják esetlegesen azokat, de a saját tudásukat, tapasztalataikat nem fogják átadni. Kívül maradnak a fórumon annak ellenére, hogy regisztrált fórum tagok.
Lunda írta nemrég, hogy igaz hogy nagy a látogatottság, de az aktívan hozzászólók száma ezzel együtt sem növekedett lényegesen.

A családiasságot, a személyesebb kapcsolatokat igénylőket jól szolgálják véleményem szerint a szakmán kívüli topicok, illetve a találkozók.

Az általam javasolt tematikusabbnak minősített menü rendszer mappái például:
- nézd meg, fontos (figyelem felhívás, fontos, aktuális téma - ez segítene a könyvelőknek a határidős feladatokra vagy valamilyen változásra ráirányítani a figyelmet. A téma kifejtése már a tematikus mappában megnyitott, vagy a moderátor által átrakott topicokban történne)
-szja (esetleg külön az egyéni vállalkozókat, őstermelőket, munkavállalókat stb. érintő témák)
- áfa
- társasági adó és különadó
- ... így tovább minden adó és támogatás nemben
- számvitel
- munkaügy, bérszámfejtés, tb
- bevallások, adatszolgáltatások aktuális teendői
- bejelentések, könyvelők egyéb teendői
- egyéb témakör - még biztosan lehet a könyvelőket terhelő, és boldogító teendőkből szálanként kiemelni fontos témákat.

A dokumentumok, segédletek egy helyen való elérhetőségét jónak tartom. Ezt a topicot érdemes mindig teljes körűen átnézni, ha valaki valamit keres. Ha itt is lényeges bővülés lesz, akkor esetleg ezeknek az anyagoknak a csoportosítási igénye is felmerülhet.

Az általam leírtak ötletek, de mivel látható, hogy nagyon nagy az igény az adózási kérdésekkel kapcsolatos segítségre, az adónkénti csoportosítás véleményem szerint a jobb áttekinthetőséget, a hatékonyabb keresést támogatná.

További eredményes működést kívánok: Zs.
Válasz idézéssel
Nekem nagyon kiszélesedett a kezdőlap, nem fér rá a képernyőre.
Johanna
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég