A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Oké!
Na ez nem volt kiemelve! Be vagytok jelentkezve áfára,pedig ez lényeges info. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Jól elbeszélgetünk egymás mellett!
Én nem áfásan számlázom tovább,mert a bérleménnyel kapcsolatos.Olvasd el még egyszer a NAV által írtakat.
Persze lehet nálad más a helyzet,mert nincs bérleti díj.Igy levonásba helyezed az áfát,majd tovább számlázod,az is nulla áfa szempontjából!Én biztosan inkább a bérleménnyel kapcsolatost választanám,nincs már ingyenesen nyújtott szolgáltatás.
:oops: De azt nagyon alá kell támasztani!,....,ha mégis ingyenes. :!:

Szerintem nem értettük félre egymást. "Az áfa rendszerében az ingatlan-bérbeadás főszabály szerint adómentes tevékenység, azonban az adózó dönthet úgy is, hogy adókötelezettséget választ e tevékenységére. A döntést az állami adóhatósághoz előzetesen be kell jelenteni."

Mi áfásan vagyunk bejelentve, ezért írtam azt, hogy akkor 27% áfásan kell számláznom. Mi a bérleti díjat 27% áfásan számlázzuk, a járulékos költség tehát ha felveszi a főtevékenység áfáját, akkor az 27%.
Válasz idézéssel
Jól elbeszélgetünk egymás mellett!
Én nem áfásan számlázom tovább,mert a bérleménnyel kapcsolatos.Olvasd el még egyszer a NAV által írtakat.
Persze lehet nálad más a helyzet,mert nincs bérleti díj.Igy levonásba helyezed az áfát,majd tovább számlázod,az is nulla áfa szempontjából!Én biztosan inkább a bérleménnyel kapcsolatost választanám,nincs már ingyenesen nyújtott szolgáltatás.
:oops: De azt nagyon alá kell támasztani!,....,ha mégis ingyenes. :!:
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Jankó!
Én továbbszámlázom nulla áfával,és ráírom a számlára közvetített szolgáltatást tartalmaz.
Természetesen nem is vonom le az áfát amikor bejön a számla,mert a bérbeadással kapcsolatos.

Ingatlanbérbeadáshoz kapcsolódó közüzemi díjak áfa-rendszerbeli kezelése
(az áfatörvény 15. §-ához, valamint 70. § (1) bekezdés c) pontjához)
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (továbbiakban: áfatörvény) rendelkezései értelmében az ingatlanbérbeadáshoz kapcsolódó közüzemi költségek „továbbszámlázása” során az alábbiak szerint kell eljárni:

Az áfatörvény 70. § (1) bekezdés b) pontja úgy rendelkezik, hogy termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása esetében az adó alapjába beletartoznak a felmerült járulékos költségek, amelyeket a termék értékesítője, szolgáltatás nyújtója hárít át a termék beszerzőjére, szolgáltatás igénybevevőjére, így különösen a bizománnyal, egyéb közvetítéssel, csomagolással, fuvarozással és biztosítással összefüggő díjak és költségek.

A fenti rendelkezés alapján, amennyiben bérbeadás történik és ehhez kapcsolódóan számláznak tovább közüzemi költséget, akkor az minden esetben az áfatörvény 70. § (1) bekezdés b) pontja szerinti járulékos költség, és mint ilyen osztja a főszolgáltatás, azaz a bérbeadás áfa-rendszerbeli megítélését, függetlenül attól, hogy a közüzemi költségek összegének meghatározása elkülönített mérőóra segítségével, vagy pedig vetítési alappal került meghatározásra.

A bérbeadás során felmerült közüzemi szolgáltatások ugyanis nem önmagukban, önállóan minősülnek, hanem a bérbeadáshoz szorosan kapcsolódnak, a bérbeadás teljesítéséhez elengedhetetlenül szükségesek, hiszen amennyiben a bérlő nem veszi bérbe az ingatlant, rá áthárítható közüzemi költség föl sem merül, így elmondható, hogy akár van elkülönített mérésre lehetőség, akár nincsen, a közüzemi költségek a bérbeadás adóalapjának részét képezik, így nem számlázhatók önálló szolgáltatásként még akkor sem, ha a szolgáltatás mérése az adott bérleményben elkülönített mérőórával történik.

(PM Forgalmi adók, Vám és Jövedéki Főosztály 15665/2008. – APEH Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Főosztály 1559810696)

Szia!

Köszönöm a segítséget. Akkor 27% áfásan kell számláznom, jól gondoltam! Engem az zavart meg, hogy itt ingyenes használatra került átadásra az ingatlan, tehát bérleti díj úgymond nincs, de végül is attól, hogy az nincs, ezek a költségek még amiatt merülnek fel, hogy ott vannak és használják az épületet.
Válasz idézéssel
Jankó!
Én továbbszámlázom nulla áfával,és ráírom a számlára közvetített szolgáltatást tartalmaz.
Természetesen nem is vonom le az áfát amikor bejön a számla,mert a bérbeadással kapcsolatos.

Ingatlanbérbeadáshoz kapcsolódó közüzemi díjak áfa-rendszerbeli kezelése
(az áfatörvény 15. §-ához, valamint 70. § (1) bekezdés c) pontjához)
Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (továbbiakban: áfatörvény) rendelkezései értelmében az ingatlanbérbeadáshoz kapcsolódó közüzemi költségek „továbbszámlázása” során az alábbiak szerint kell eljárni:

Az áfatörvény 70. § (1) bekezdés b) pontja úgy rendelkezik, hogy termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása esetében az adó alapjába beletartoznak a felmerült járulékos költségek, amelyeket a termék értékesítője, szolgáltatás nyújtója hárít át a termék beszerzőjére, szolgáltatás igénybevevőjére, így különösen a bizománnyal, egyéb közvetítéssel, csomagolással, fuvarozással és biztosítással összefüggő díjak és költségek.

A fenti rendelkezés alapján, amennyiben bérbeadás történik és ehhez kapcsolódóan számláznak tovább közüzemi költséget, akkor az minden esetben az áfatörvény 70. § (1) bekezdés b) pontja szerinti járulékos költség, és mint ilyen osztja a főszolgáltatás, azaz a bérbeadás áfa-rendszerbeli megítélését, függetlenül attól, hogy a közüzemi költségek összegének meghatározása elkülönített mérőóra segítségével, vagy pedig vetítési alappal került meghatározásra.

A bérbeadás során felmerült közüzemi szolgáltatások ugyanis nem önmagukban, önállóan minősülnek, hanem a bérbeadáshoz szorosan kapcsolódnak, a bérbeadás teljesítéséhez elengedhetetlenül szükségesek, hiszen amennyiben a bérlő nem veszi bérbe az ingatlant, rá áthárítható közüzemi költség föl sem merül, így elmondható, hogy akár van elkülönített mérésre lehetőség, akár nincsen, a közüzemi költségek a bérbeadás adóalapjának részét képezik, így nem számlázhatók önálló szolgáltatásként még akkor sem, ha a szolgáltatás mérése az adott bérleményben elkülönített mérőórával történik.

(PM Forgalmi adók, Vám és Jövedéki Főosztály 15665/2008. – APEH Ügyfélkapcsolati és Tájékoztatási Főosztály 1559810696)
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bérbeadás során ha közüzemi számlákat is továbbszámláznak, akkor mivel a közüzemi szolgáltatások a bérbeadáshoz, mint főszolgáltatáshoz járulékosan kapcsolódóan szolgáltatásoknak minősülnek, ezért e díjak a számlázás során felveszik a főszolgáltatás áfa-kulcsát, függetlenül attól, hogy e díjakat a bérbeadással együtt, vagy külön számlába állítva hárítják át a bérlőre.

Most adott egy szerződés, amely alapján egy adott ingatlan ingyenes használatra átadásra került, és a üzemeltetés során jelentkező rezsi költségeket kell kiszámlázni bizonyos százalékban. A villanyszámlán van egy olyan sor, amely áfa mentes sor. Jól gondolom, hogy a fentiek alapján 27%-os áfával kell számolnom azt a sort és számláznom?
Válasz idézéssel
Igen értem, köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
A levonható adó utólagos módosulásának elszámolása

153/C. §209 (1) Abban az esetben, ha a levonható előzetesen felszámított adó összegét meghatározó tényezőkben utólag, az adólevonási jog keletkezését követően változás következik be, és ennek eredményeként az eredetileg levonható előzetesen felszámított adó összege csökken, az adóalany a különbözetet abban az adómegállapítási időszakban köteles a 153/A. § (1) bekezdése szerint megállapított fizetendő adó összegét növelő tételként figyelembe venni, amelyben

a) a különbözet alapjául szolgáló, a 127. § (1) bekezdésében említett okiratot módosító vagy azt érvénytelenítő okirat az adóalany személyes rendelkezésére áll, de nem később, mint a módosító vagy érvénytelenítő okirat kibocsátásának hónapját követő hónap 15. napja, feltéve, hogy az eredetileg levonható előzetesen felszámított adó összege közvetlenül olyan, a 127. § (1) bekezdésében említett okiraton alapul, amelyet más fél (hatóság) bocsátott ki;
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Placebo a hozzászólást. Én is olvastam többek között az általad javísolt oldalt is.Smile Amit még elfelejtettem ezzel kapcsolatban, hogy ez egy megrendelt on-line pénztárgép számlája volt, amelyet ugyebár nem tudtak a mai napig sem leszállítani, és ezért van szükség ennek a számlának az érvénytelenítésére. Ezért egy másik pénztárgépet kellett a vállalkozónak választani, amiről majd egy új számlát állít ki a forgalmazó. Így ez esetben 3 számla van: a régi , egy sztorno számla (a régi nem teljesítése miatt) és egy új számla. Szóval akkor így megállja a helyét az, hogy az áfa korrekciót ebben az időszakban lehet végrehajtani, ugye? Pfhúú. Remélem jó ez így......
Válasz idézéssel
Szia!
Ezt olvasd a végét,azt hiszem nem kell önellenőrizni.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://regular.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=380:at-afa-elszamolasanak-egyes-oenellenrzest-igenyl-esetei&catid=34:altalanos-forgalmi-ado&Itemid=58">http://regular.hu/index.php?option=com_ ... &Itemid=58</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni előző évi számla kijavításával kapcsolatban.
Halasztott számláról van szó, melynek teljesítése 2013.12.hó. A számla lekönyvelésre került (ÁFA-levonva), de teljesítés nem történt, vagyis meghiusult a gazdasági esemény. A számla szerepel a 2013. év könyvelésében és ÁFA-t is érint. A kérédésem az lenne, hogy helyes-e az a megoldás, hogy 2014-ben ezt a számlát a kibocsátó érvényteleníti - az ő hibájából hiúsult meg a teljesítés - vagyis kiállít az eredetivel teljesen megegyező adattartamú számlát csak mínuszos előjellel. Ez esetben ugye a befogadónál áfa-fizetési kötelezettség keletkezik, amit az érvénytelenítő számla keltének megfelelő időszakban fog megfizetni. Ilyenkor ugye nem kell az előző évi ÁFA-bevallást önellenőrizni? Kérlek segítsetek, mert már teljesen belebonyolódtam. Köszönöm előre is!
Válasz idézéssel
Szia!

Köszönöm a segítséget!

gugu7 Írta:Szia Jankó!
Csak az első variáció a szabvány szerű!
Válasz idézéssel
Szia Jankó!
Csak az első variáció a szabvány szerű!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kiadott előleg és végszámla esetén ha utólag derül ki, hogy a számlázási név, cím nem jó, akkor ezt hogyan kell javítani? Ki kell sztornózni a végszámlát utána az előlegszálát és kiadni őket újra a jó adatokkal?

Lehetséges-e esetleg olyan megoldás, hogy a végszámla sztornírozása után az előlegszámla tekintetében egy helyesbítő számla kerül kiadásra, amin összegszerű változás nincs de a helyesbítő számlán a jó név, cím szerepel. Majd ezt követően kiadásra kerül a 0-ás végszámla újra?
Válasz idézéssel
Szia Era!
Jól érzed, amikor visszautaltad. Az előleg telj. idópontja a pénzügyi teljesítés és ez oda-vissza érvényes szerintem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Előleg számla sztornójával kapcsolatban kérném a segítségeteket.

Februárban befolyt a bankba a pénz, erre a napra ki is lett állítva az előleg számla.
Azonban az ügyletből nem lett semmi, az előleget visszautalnánk.
Ekkor a mínusz számlának mikori lesz a teljesítése?
Mikor visszautaljuk a pénzt, vagy az eredeti időpont, amikor megkaptuk?

Az evidens, hogy mindenkinek csak akkor kell az ÁFA bevallásban szerepeltetnie, amikor elkészül a mínusz számla, azaz senkinek sem kell önellenőriznie februárra, csak a teljesítési időpont nem egyértelmű.

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Akkor jó!Megnyugodtam.Nagyon köszi!!!!!!!!!!!
Válasz idézéssel
ildi113 Írta:Szja bevallás készítésekor ti szoktatok nyugtát adni vagy minden esetben számlát írtok?

Szoktam. Nyugta, vagy számlaadási kötelezettség van.
Válasz idézéssel
Big Grin
Válasz idézéssel
Úgy gondoltam leegyszerűsítem magam és aki nem kér számlát szja bevalláshoz(aki utcáról beesik) annak nyugtát írok.Nem találok tiltó rendelkezést (persze attól még lehet)de bizonytalan vagyok hogy helyesen járok e el?
Válasz idézéssel
Én számlát adnék!
Te mire használsz nyugtát?
Nyugtát a pt gépeseknek szoktam vetetni,ha elromlik a gép.
Válasz idézéssel
Bizonytalan vagyok hogy egyáltalán adhatók e nyugtát?
Válasz idézéssel
Szia!

Én legutóbb számlát írtam.Halkan jegyzem meg,/utólag nem bánom,mert sokba került volna./Telefonon jelentkezett a szomszéd házból, emailban megbeszéltünk mindent,a papírokból derült ki,milyen jó hogy adtam. :oops:
Válasz idézéssel
Szja bevallás készítésekor ti szoktatok nyugtát adni vagy minden esetben számlát írtok?
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget! Végül kiadtam az előlegszámlát. De ha már számlázás. Van egy bérleti szerződésünk, ahol sikerült olyan szuper szerződést kreálnia a vagyon csoportnak, amely alapján a bérlő a bérleti díjat a pénztárba köteles fizetni minden hónapot követő hó 10-ig. Átutalásos számlát tehát nem küldhetek neki, jönnie kell KP-ba fizetni és kap KP-s számla. Na a gond ott van, hogy nem nagyon jön időben fizetni PL. a februári bérleti díjat ma jött fizetni. És persze a márciusit, ami most lenne esedékes nem tudja most befizetni, szóval megint csúszni fog. Szabályos ez, hogy februári bérleti díjról én ma adtam neki KP-s számla? + Felmerül a kérdés, mivan ha nem jön fizetni, kiszámlázhatom átutalásos számlán, vagy ha soha nem jön kifizetni, akkor soha nem lesz kiszámlázva?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég