A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gyes, Gyed..stb.
Szia Vicus!

Szerintem, ha nincs segítő családtag, és nincs jövedelem a vállalkozásban, sajnos akkor is meg kell fizetni az egyéni vállalkozó után a járulékokat.
Természetesen Gyes alatt tételes eho nincsen.

Mano-Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári!
Ha jól értelmezem, EV-nek GYES mellett nem kell járulékot fizetnie,csak akkor, ha ténylegesen jövedelmezi magát és működik a vállalkozása? Nem végez még tevékenységet, csak akkor, ha alkalmazottai lesznek. Ebben az esetben, csak az alkalmazottak után kell járulékot fizetni? Mi van az EHO-val?
Vicus
Válasz idézéssel
Mert Ő egy ügyetlen EV. Mire valók a segítő cs.tagok? Big Grin
Amiről én beszéltem az a s.cst-t igénybevevő ill. alkalmazottat foglakoztató EV.
Klári
Válasz idézéssel
Én arra az esetre gondoltam, ha van egy egyéni vállalkozó, aki olyan tevékenységet végez, amihez szakképzettség kell.
Alkalmazottja nincsen, szépen számlát is kiállít, csak maga dolgozik .

Ott egyértelmüleg kimutatható a személyes közreműködés, és szerintem ilyen esetben kell fizetni a személyes közreműködésre való tekintettel.

Mano-KLári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A GYES-es EV és társas vállalkozó esetémben a jogállásuk NEM valósítja meg önmagában a személyes közreműködést, és NEM kell csak emiatt a státusz miatt járulékot fizetni.
2005.01.25-i APEH tájékoztató.
Klári
Válasz idézéssel
Szia Edith!

Igen csak Gyes mellett mehet vissza dolgozni.
Ha hozzád megy vissza dolgozni Gyes mellett akkor te úgy jelented, mint egy sima 4 órás munkaviszonyost, akkor neked nem kell jelenteni a kieső időt a Gyesre vonatkozóan.

Nyarimonika!
Ha ő Gyes mellett egyéni vállalkozó, személyes közreműködésre tekintettel, ha nincs alkalmazottja, akkor mindenképpen a minimálbér után fizetnie kell a járulékokat, még ha nincs kivétje sem akkor is.
A Gyes alatt lehet jövedelme, csak a Gyednél, és a Tgyásnál vannak szigorítások, hogy nem lehet mellette munkája.

Mano-KLári
Válasz idézéssel
Munkaviszonyos egyéni vállakozó jelenleg GYES-en van.
Lehet- e a vállakozásából bevétele GYES mellett?
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Ha jól értettem Blondi arról írt, hogy a gyedről visszatérőnek szünetelt a biztosítása, és ez a nyenyi lapon is jelentve lett kieső időnek.
Szerintem ez nem így van. A tbj 8. §. szerint szünetel a biztosítás: a, a fizetés nélküli szabadság ideje alatt, kivéve -1. ha a fiz. nélk. szab-ot gyed, gyet, gyes címén vették igénybe. (vagy ezt is rosszul értelmezem?)
Én minden gyed-en, gyesen lévőt biztosítottként jelentettem a havi bevallásban, megjelölve e kieső időnél az ellátást.
Most gyeden lévő 4 órában dolgozni akar. Jól tudom, hogy munkát vállalni csak gyes mellett lehet? Ha lemond a gyedről és megigényli a gyest, akkor
a 0708-on hogy jelentem? Munkaviszony napi 4 óra + kieső idő gyes miatt?
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Maresz Írta:Blondi!
Ezt hogy érted?
Remélem nem sértettelek meg! Én azt tippelem Te férfi vagy (a lányok jobban értenek ehhez).
Nálunk az apuka kapja a máktól a pénzt és az ő nevére jön az igazolás.

kérdezz meg egy apukát, hogy ki kapja,
ha az ő nevére szól , akkor is azt mondja, hogy a : "feleségem"
(volt már ebből gondunk is, úgyhogy azóta, elkérjük a csekket is :-) )
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
blondi Írta:Orsi!
Könnyű nektek, én se Gyest, se Gyedet nem kaptam Big Grin
én még az ikres gyesben is otthon vagyok :lol: :lol:
(az a tuti egyébként mert tanköteles kor dec. 31ig jár... és dupla össszeg, szóval dupla annyi ideig jár a dupla összeg, vagys 4szer annyit fizet az állam, mint sima 1szem után Big Grin Big Grin Big Grin)
Válasz idézéssel
Drága Maresz!
Látszik mára Te is elfáradtál mit midahányan szép kis hazánkban! Big Grin
Én már gondolkodni sem tudok.

Ha egy apuka kap járadnóságot azt a pénzt odaadja az anyukának úgyis az költi el. Nálunk legalább is így néz ki. A "hites" a nagy bevásárlásokkor bepakolja a cuccokat ( meg a nehezét cipeli) és meg fizetek a kasszánál.

Tarts ki már csak 4 nap! (meg a többi)

klári
Válasz idézéssel
Blondi!
Ezt hogy érted?
Remélem nem sértettelek meg! Én azt tippelem Te férfi vagy (a lányok jobban értenek ehhez).
Nálunk az apuka kapja a máktól a pénzt és az ő nevére jön az igazolás.
Maresz
Válasz idézéssel
Maresz Írta:Blondi!
Pedig kaphattál volna, vagy kaphatsz! Az apukák sem maradnak ki ebből, ha igénylik. Nekem két olyan vállalkozóm is van, ahol az anyuka dolgozik apuka pedig gyesen van a gyerekkel.

akkor is az anyuka kapja Big Grin
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Blondi!
Pedig kaphattál volna, vagy kaphatsz! Az apukák sem maradnak ki ebből, ha igénylik. Nekem két olyan vállalkozóm is van, ahol az anyuka dolgozik apuka pedig gyesen van a gyerekkel.
Maresz
Válasz idézéssel
Orsi!
Könnyű nektek, én se Gyest, se Gyedet nem kaptam Big Grin
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
blondi Írta:[(miért keverem én ezeket mindíg :roll: , ebben a témában lányok a profik )
én is csak azt bírtam megjegyezni a témában, hogy amiből vonnak SZJA-t, azok azok, ahol számított a korábbi fizetés, és csak a gyes jár alanyi jogon... és logikusan ahol vonnak SZJA-t abból lehet adójóváírás Smile
Válasz idézéssel
nyarimonika Írta:a GYED hasonlóképpen működik, mint a táppénz. Az adóterhet nem viselő a GYES.
Igen, a GYED-nél is van adójóváírás!

így van

(miért keverem én ezeket mindíg :roll: , ebben a témában lányok a profik )
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Csak a gyes adóterhet nem viselő járandóság. A gyedből vonnak SzJA-t ezért szerintem jövedelemnek számít és adójóváírás érvényesíthető.

Balu
Válasz idézéssel
blondi Írta:
VKOrsi Írta:a gyedből is érvényesíteni lehet a 9e Ft adójóváírást, ugye?
(ha egyéb feltételeknek megfelel a dolgozó)

az nem adóterhet nem viselő járandóság ?
a GYED hasonlóképpen működik, mint a táppénz. Az adóterhet nem viselő a GYES.
Igen, a GYED-nél is van adójóváírás!
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
VKOrsi Írta:a gyedből is érvényesíteni lehet a 9e Ft adójóváírást, ugye?

az nem adóterhet nem viselő járandóság ?
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
a gyedből is érvényesíteni lehet a 9e Ft adójóváírást, ugye?
Válasz idézéssel
OK. Köszönöm!
Válasz idézéssel
az EMMA megszünt

gondolom amikor elment akkor jelentetted, hogy szünetel nálad a biztosítása, most meg jelented, hogy vége a szünetelésnek

(a nyenyin is kieső idő volt eddig)
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

GYES-ről visszatérő alkalmazottat be kell jelenteni valahol (EMMA, APEH) ?
Válasz idézéssel
Na ugye, hogy tudja valaki :lol: :lol: Nagyon köszönöm Balu!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég