A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gyes, Gyed..stb.
Bocs Andicsek! Figyelmetlen voltam az enyém főállású, de sztem akkor sem kell neki 1041-es.
Üdv: Jolcsi
Válasz idézéssel
Andicsek! Nekem is pont ilyenem van, szintén dec.hóban szült. Én nem jelenttem neki 1041-en, csak minden hónapban megy az 58-as és azon jelölöm.
Üdv Jolcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó 36 ó elérő munkaviszony mellett, 2007 dec.hóban szült, gyeden van (vagy lesz).
Szerintetek ezt jelenteni kell a 08T1041 en???
Van valami teendő ilyenkor? A vállalkozóit megtartotta, tevék. nem folytat, m indene "0" .
Köszi Andicsek
Andicsek
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!
Én még nem olvastam a 2008 évi változást, de akkor ez jó , ha kedvezőbb a helyzet.Az ÜF örülni fog neki, mert akkor nem rúgják ki a gyereket az ' intézményekből.

Köszi a húgomék jól érzik magukat, csak reggelente a közlekedés szörnyű, mert visszajárnak dolgozni, suliba a "nagyvárosba".
Katla
Válasz idézéssel
Szia Katla!

Köszi az üdvözletet! Remélem a húgodék jól érzik itt magukat és gyorsan be tudtak illeszkedni! A GYET-nél 2008 január 1-től változás, hogy "Gyermeknevelési támogatásban részesülő szülő gyermekei időkorlát nélkül vehetnek igénybe bármilyen napközbeni ellátást (2007 végéig naponta maximum öt órát tölthettek például napköziben, óvodában) " Lásd a 223/1998 Kormrend 22 §-ban. Hát nem magamtól vagyok ilyen okos, hanem HVG TB különszámában találtam a 62. oldalon. Ha nem jól értelmezem kérlek írj, mert a mostani változások közepette, már a saját születési dátumomban sem vagyok biztos! Még jó, hogy rátok találtam és sokszor megerősítést kapok az elgondolásomról, vagy éppen az ellenkezőjéről! Szóval jó, hogy vagytok! Miklósi üdvözlettel Ildikó!
Válasz idézéssel
Szia sipike!
A GYET melletti munka végzésnél, állitólag ellenőrzik, hogy a gyermek csak fél napig lehet vmilyen intézményben különben megszüntetik a GYET folyósítását.

( Üdv Szigetszentmiklósra, a húgomék a nyáron költöztek oda. )
Katla
Válasz idézéssel
Szia RQX23!
Ha a biztosítási jogviszonyod 10.31-én megszünt akkor 11.01-től kell saját magad után fizetni az eü. szolg járulékot.
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Én idén nyáron végeztem el az egyetemet, sajnos azóta se sikerült állást találnom, viszont most értesültem róla, hogy okt.31. utántól TB-t kell fizetnem!

Mi ennek a módja? Olvasgattam, hogy ki kell tölteni egy bizonyos 07T1011-es lapot, és elküldeni, majd csekken fizetni az összeget!

A kérdésem viszont, hogy ezen a bizonyos lapon a járulékfizetési kötelezettség kezdetének időpontjához akkor november 1-et kell írni??
Válasz idézéssel
Szia Ivettke!

Köszi a válaszodat! További szép estét! Ildikó
Válasz idézéssel
sipike Írta:Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: GYET mellett lehet-e valaki egyéni vállalkozó. Azt tudom, hogy a GYET-en lévők csak napi 4 órában végezhetnek kereső tevékenységet. Elolvastam a régebbi kérdéseket és válaszokat, Balu egyszer Bettinek azt válaszolta, hogy igen (2006-ban volt). Továbbra is igaz ez a válasz? Ha lehet ev., akkor, hogyan tudom igazolni, hogy csak 4 órában dolgozik? Gondolom a járulékokat a teljes minimálbér után ki kell fizetni (kezdő egyéni vállalkozó lenne, rá nem vonatkozik a minimálbér kétszerese)? Előre is köszi! Ildikó
Szia Ildikó!
Gyet mellett lehet egyéni vállalkozó, csak munkaviszonynál áll fenn a 4 órás korlátozás, de ev-nél nincs ilyen mérhető munkaidő. Járulékait, mint főfoglalkozású egyéni vállalkozó fizeti, kezdőként nem vonatkozik rá a min.bér kétszerese. Üdv.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: GYET mellett lehet-e valaki egyéni vállalkozó. Azt tudom, hogy a GYET-en lévők csak napi 4 órában végezhetnek kereső tevékenységet. Elolvastam a régebbi kérdéseket és válaszokat, Balu egyszer Bettinek azt válaszolta, hogy igen (2006-ban volt). Továbbra is igaz ez a válasz? Ha lehet ev., akkor, hogyan tudom igazolni, hogy csak 4 órában dolgozik? Gondolom a járulékokat a teljes minimálbér után ki kell fizetni (kezdő egyéni vállalkozó lenne, rá nem vonatkozik a minimálbér kétszerese)? Előre is köszi! Ildikó
Válasz idézéssel
Köszönöm, Klári Smile
már csak 22-én szóbeli üzleti angol középfok nyelvvizsga és utána már "nyugodtabb" vagyok! Persze csak ha sikerül
Válasz idézéssel
Igen Verocs!

(jó hogy megint látunk) Big Grin
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a gyed és tgyás alapjába csak az előző évi jövedelmet veszik bele, vagy pedig az idei év is számít? Tavaly egész évre folyamatos jogviszonya volt, most a szülés előtt x hónappal elmehetne táppénzre, mert veszélyeztetett terhes. A tárgyévi jövedelmet csak akkor nézik, ha nem volt előző évi jövedelme?
Válasz idézéssel
. Ha a muinkavállaló leírja, hogy hogyan kéri kiadni a szabadságot, s ezt a munkáltató nyugtázza, szerintem ebből nem lehet probléma.
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
jula Írta:Sziasztok!

Indítottam egy új témát a kérdésemmel, de sajnos senki nem válaszolt. Beírom ide is, ha nem gond, hátha itt tudtok segíteni.

Május végén lejár a GYES-em. Rögtön utána, júniustól szeretnék visszamenni 1 hónapra dolgozni. Majd júliustól kivenném a szülési szabi és a GYED idejére járó szabadságomat. Van erre lehetőség? Vagy rögtön a GYES után ki kell venni a szabikat? Esetleg a munkáltatóval meg lehet állapodni?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Judit
Az, hogy nem válaszolt senki a kérdésedre, valószínűleg azért van, mert most nemrég változott a szabi kiadásával kapcsolatban a MT.
Nálam ilyen nem fordult elő, az anyukák mindig a gyes lejárta után kivették az összegyűlt szabikat.
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Indítottam egy új témát a kérdésemmel, de sajnos senki nem válaszolt. Beírom ide is, ha nem gond, hátha itt tudtok segíteni.

Május végén lejár a GYES-em. Rögtön utána, júniustól szeretnék visszamenni 1 hónapra dolgozni. Majd júliustól kivenném a szülési szabi és a GYED idejére járó szabadságomat. Van erre lehetőség? Vagy rögtön a GYES után ki kell venni a szabikat? Esetleg a munkáltatóval meg lehet állapodni?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Judit
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az előző évben az volt a baj, hogy nem volt beírva, de most sem írtam be, mert csak így fogadta el a program. Az útmutatóban sajnos erre nem találtam semmit. Legfeljebb pótolni kell. :-)
Azért köszönöm a segítséget, további jó munkát!
Lívia
Lívia
Válasz idézéssel
Szerintem az a gond, hogy a gyetet nem Te folyósítod, neked csak azt kell beírni amiből ti vonjátok a járulékokat. A megjegyzés részbe esetleg beírhatod hogy gyetben részesül
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Igen, a Gyet-et nevezik főállású anyaságnak. Bár az én vállalkozóm főállású apa. :-)
De a nyenyivel nem tudok megbírkózni. Mindenhogy hibát jelez és nem exportálja az adatokat.
Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm!!
Sziasztok, Lívia
Lívia
Válasz idézéssel
Pontosítsuk!
A GYET az amit főállású anyaságnak is neveznek?
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget kérek. Gyet-en élvő ev. nyenyijével szenvedek. sehogy nem fogadja el a program, amit beírok. Kivét nem volt. Ha beírom a gyetet, akkor is hibát ír, ha nem írom be, akkor is.
Volt valakinek hasonló esete? Kérlek segítsetek!!
Lívia
Lívia
Válasz idézéssel
Kedves Kovine, a gyest visszamenőleg két hónapra meg lehet állapítani, ha biztos hogy beteggé nyilvánítják a gyereket, akkor nem kell semmit se tenni, folyamatos lesz a gyes.
Válasz idézéssel
Sziasztok /

Azt szeretném kérdezni tőletek, ha egy kismama megkapta a végzést, hogy a gyes lejárt és 15 napon belül fellebezhet. De az a szomorú helyzet, hogy a gyermek most van kivizsgálás alatt mert asztmás betegsége van. A klinikai igazolás gondolom most készül el rövöd v. nem rövid időn belül ( mai eü. helyzet miatt ) ilyenkor mi a teendő, hogy ne szakadjon meg a gyes.

Kérlek benneteket adjon tanácsot aki tud.Köszönettel:.kovine
Válasz idézéssel
Köszike, most egy kő esett le a szívemről. Délután kapásból én is azt válaszoltam, hogy kiveheti. Így estefelé jár az agyam(helye), mindig átrágom a hirtelen adott telefoni válaszaimat és nagyon elbizonytalanodtam.
Tünde
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég