A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gyes, Gyed..stb.
Sziasztok!

A gyes igénylőlap is a Magyar Államkincstáron keresztül szerezhető be,
a gyedé viszont az OEP honlapon megtalálható.
A gyes levélben is lemondható nincs rá hivatalos formanyomtatvány.
A lemondó levélnek tartalmaznia kell a rád vonatkozó összes adatot.
Ha jól értelmezem akkor újra szültél azért akarsz thgyásra menni.
A thgyás nyomtatványát viszont letöltheted OEP honlapról 3517-7/E/2 Igénybejelentés.
Anyasági támogatást viszont a Magyar Államkincstár honlapján lévő Családtámogatási ellátások- Anyasági támogatás igénylése 5.sz. pótlapon tudsz igényelni.

Üdv Balu
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintem a Gyes lemondását, itt az Oep-es honlapon nem találja meg.
A Magyar Államkincstártól lehet szerezni, ahol le is kellett adni a Gyest , ők ott adnak egy lemondó nyilatkozatot azt kell kitölteni, persze azon azt is fel kell tünteni, mért történik a Gyes lemondása.
A Gyermekágyi Segélyre az Igénybejelentést lehet az Oep-ről letölteni.

KLári
Válasz idézéssel
Kedves Ildikó!

A <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.oep.hu">www.oep.hu</a><!-- w --> honlapon (balról kicsit lejjebb) a nyomtatványok címszó alatt megtalálhatod a Neked megfelelő nyomtatványt. Azért nem írom konkrétan a nyomtatvány számát, mert nem írtad, hogy E.V. vagy alkalmazott vagy. Azért remélem ez is segítségedre lesz.
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Szeretném visszamondani a Gyest(mivel szeretnék TGYÁs-ra menni),melyik formanyomtatványon tehetem ezt meg?Köszönettel: Susánné Ildikó
Válasz idézéssel
Szia Verocs!
Ha mint volt munkáltató elindítod Tp., attól fogva véglegesen megszakad a kapcsolatod a munkavállalóval. Nem kell semmit fizetni utána és a továbbiakban már Ő küldi a Tp.papírokat a TB-hez.
Elindítod a Tp. a Fogl.ig.-al és vége. Csak figyelmeztesd az alkalmazottat, hogy ha nem volt még Tp-en a TB kiskönyvet postázza el a TB-nek,mivel az már nincs a régi foglalkoztatójánál.
Vicus
Válasz idézéssel
Szia Verocs!

Megérdeklődtem neked az OEP-nél telefonon, mert nem voltam benne biztos. Szóval, ha a munkaviszony megszűnését követő 3 naptári napon belül a volt alkalmazottat az orvos táppénzre veszi, akkor a volt munkáltatónak kell kiállítania a Foglalk.Igazolást a táppénzhez!
OEP Teve u.Betegségi Ellátási Osztály tel: 288-5169 v. 288-5170
Írtó rendesek, bármiben nagyon segítetőkészek, bár minden hivatal így működne!

Üdv:Tünde
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megint a segítségeteket kérném. Egy volt alkalmazott a munkaviszony megszűnése után balesetet szenvedett és passzív táppénzre szeretne menni. Nekem, mint volt foglalkoztatónak milyen igazolást kell kitöltenem ehhez? A jövedelemigazolás-sal szerintem már tudja intézni a táppénzét. Reklamál tőlem a volt dolgozó egy bizonyos "Foglalkoztatói Igazolást", de véleményem szerint ezt már nem nekem kell kitöltenem ill. elküldenem az OEP -hez. Vagy mégis?
verocs
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm Edit az infót!
Már kb 1 hete ezen görcsöltem, de most megoldottad
köszi
verocs
Válasz idézéssel
Na még annyit, hogy én nagyon megszívtam, mert ajánlottam, hogy a szülést megelőzően már menjen a kismama tgyásra. Így is történt, csakhogy egy fillért nem kapott amíg meg nem szült, kérték a születési anyakönyvi kivonatot is (!) utána meg kisebb
gondja is nagyobb volt annál, minthogy ezt inézze, így jó sokáig nem kapott pénzt. Legközelebb azt fogom ajánlani, hogy a szülésig maradjon táppénzen a kismama.
Válasz idézéssel
Eredetben kérik a mellékleteket.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni, hogy a Tgyás foglalkoztatói igazolása mellé a kért papírokat eredetiben kell csatolni, vagy másolat is jó? Gondolok itt a terhesgondozási könyvre stb....
A TB kiskönyvet eredetiben szokták kérni, de a terhesgondozási könyvben nem vagyok biztos, mert még nem szült meg a kismama és szerintem addig még kell neki ez, vagy nem?
verocs
Válasz idézéssel
SZiasztok!

Megint itt vagyok...(egy pár hsz-el lentebb voltak kérdéseim)
most olyan gondom lenne,hogy nem tudom érdemes-e elmennem táppénzre még szülés előtt vagy maradjon a Gyed októberig,aztán Gyes meg Tgyás?(59.000.- körül van a Gyedem)
Anyagilag melyik érné meg jobban?

(Kaptam a nőgyógyászomtól papírt,amit elvittem a háziorvoshoz,de nem tudtam eldönteni,hogy mi legyen :oops: )

Köszönöm előre is!
Ildikó
Válasz idézéssel
:lol:
Válasz idézéssel
Köszi!
Igazad van! :oops:
Válasz idézéssel
gugu07 hozzászólásához. A tgyás-t a szűlés várható ideje előtt 28 nap, és nem 30 nappal előtte lehet kivenni. 168 napig jár, és ugyanúgy számolják mint a táppénzt.
Válasz idézéssel
Kedves Tapasztalt!
Nagyon köszi a segítségedet, már töltöm is ki.
Üdv: Novill.
Válasz idézéssel
Az utolsó munkában töltött napnak be kell írni a gyes előtti utolsó munkanapot,........... jól gondoltad.
Válasz idézéssel
Vagy szerintetek ilyen esetben ha bemegyek az OEP-hez a Teve utcába, valami ügyfélszolgálatnál segítenek? Vagy simán kivágnak? Azért fontos, mert az ügyfelem már nagyon ki van rám akadva, mert egyszer már visszaküldték az igazolást. Én meg nem vagyok tb-s, igazából az ellátási oldalt nem ismerem.
Novill.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Foglalkoztatói igazolás táppénz megállapításához című nyomtatványt töltök ki, és nem értem a dolgot.
Az alkalmazott két gyes között (mivel nem pont három év van a két gyerkőc között), a két gyes közötti pár hétre felvettte magát táppénzre. Tehát az első gyerek hároméves korának betöltésétől a második szülésig bezárólag.
Ilyenkor mi a "keresőképtelenséget megelőzően az utolsó bérrel ellátott nap"? Még az első szülése előtti táppénze előtti nap? Lassan begolyózok. Annyit már kiderítettem a tv-ből, hogy a gyes nem számít biztosítás szüneteltetésének, de ez nem sok.
Nagyon kérem, aki tud, segítsen. Előre is köszönöm!
Üdv: Novill
Válasz idézéssel
Köszike!

Mostmár nem értetlenkedem többet! :roll: Minden világos!

Sziasztok!
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!

A Tgyást a baba várható születésenek napját megelőző 30 nappel lehet igénybe venni. Esetedben ez november 14. A Tgyás tart összesen 168 napig és utánna jön a Gyed majd Gyes.

Üdv Klári
Válasz idézéssel
Szia Blondi!

Nagyon köszönöm! Big Grin

Úgy néz ki,hogy előreláthatólag december közepén fog megszületni a baba,akkor ha jól értelmezem, október16(ekkor tölti a 2 évet a nagyobb)-december 14ig(vagy mikor megszületik,erre a napra vagyok kíirva)kapok Gyest,majd megint igényeljem a Gyedet decembertől?Közben meg Tgyást?(Az mikortól jár a terhesség hányadik napjától is lehet,már elfelejtettem)

Elég macerás lesz,de majd megoldjuk.

Köszi!

Ildikó
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Októbertől a baba megszületéséig........
Klári

egyetértek Klárival

és én is kívánok nektek minden jót amit ilyenkor lehet :!:
Naná, hogy normális vagyok.
A hangok is megmondták.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Annyir kedves vagy! Nem is reméltem,hogy ilyen gyorsan választ kapok,nagyon köszönöm.Végül is teljesen logikus amit leírtál.

Mégegyszer köszike.

További szép napot kívánok:Ildikó
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!

Októbertől a baba megszületéséig Gyes-t kell igénybevenned. Ha a baba decemberben megszületik megszkítod a Gyes- és igénybe veszed a terhes-gyermekágyi segélyt és 2007-ben a Gyed-et. Az ellátás alapja, mivel az irányadó időszkban jövedelmed nem volt ugyanaz lesz mint ami az első gyermekeddel volt. Ez akkor igaz, ha munkaviszonyban álltál az első gyermek születésénél és a jövedelmed meghaladta a TGyÁS-hoz a 2006. decemberi minimálbért és a majdani Gyed-hez az akkori minimálbért.
Jó egészséget Neked és családodnak.
Klári
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég