A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egyéni vállalkozó kivétje
Sziasztok!
Nagyon örülök Nektek, hogy Rátok találtam.
Férjem rokkant nyugdíjas, kiegészítő tevékenységként vállalkozó.
Könyvelőt nem érdemes foglalkoztatnunk, mert nem érné meg, én vezetem a pénztárkönyvet, meg csinálom az adóbevallást.
Igyekszem figyelemmel kísérni a változásokat, de nagyon sokat jelent egy ilyen fórum, ahol leellenőrizhetem, hogy jól értelmeztem-e a dolgokat, esetleg tanácsot is kaphatok ahhoz, hogy jól csináljak mindent. :roll:

A vállalkozásból származó jövedelmet dec.31-én bérkivétként kivesszük, így az adózatlan jövedelem 0.
Negyedévente befizettem az egészségbiztosítást, 13.050,- Ft-ot.
Jól értem.e, hogy most a bérkivét után 9,5% nyugdíjjárulékot kell fizetnem jan.12-ig, és akkor csak az adóbevallás lesz a következő teendő, addig rendben vagyok a kötelezettségeimmel.

Köszönöm.
Lídia
Válasz idézéssel
Ilona63 Írta:
reder_jozsef Írta:Sziasztok!

Nyugdíjas egyéni vállalkozó 2009.jan.05-én visszaadja a vállalkozói igazolványát.

Mikor és milyen bevallásokat kell beadni ?
Köszönöm
09T1041 azonnal. 0901 és 0908A 30 napon belül.

szerintem 0958 a 0908A helyett, de a kitöltésit el kell olvasni, mert a nyugdijasoknak elvileg csak a 53-on vallunk év végén. Nem tudom van e rublika a nyugdijasra.
Válasz idézéssel
Köszönöm

József
Válasz idézéssel
reder_jozsef Írta:Sziasztok!

Nyugdíjas egyéni vállalkozó 2009.jan.05-én visszaadja a vállalkozói igazolványát.

Köszönöm
09T1041 azonnal. 0901 és 0908A 30 napon belül.
Üdv: Ilona
Válasz idézéssel
Szia Józsi!
Szerintem a 0871-et ill talán 0971-et.
áfás volt akkor áfa bevallást, és ipa adatmodositó meg bevallás is.30 napon belül.
Ez jut egyenlőre eszembe.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Berzsu!!
Köszönöm megnyugtattál!! Eddig én is így jártam el, de átvettem egy anyagot és a régi könyvelő (nálam "tapasztaltabb") állította a nettó elszámolást. Hát teljesen elbizonytalanodtam! Köszönöm
Válasz idézéssel
Rabbit Írta:bruttó: hiszen a levont járulékokat az adóalpba nem számító bevételként könyveljük???
Köszönöm a válaszokat!!
Üdv

Szia Rabbit!
Így a jó. A kivétet a kiadások ktg. rovatba, a levont járulékokat a bevétel oldalon adóal.nem szám. bevételbe könyveled.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Sziasztok!!
Nekem is lenne egy nagyon primitív kérdésem. Nyugodtan nézzetek hülyének is, de teljesen elbizonytalanodtam!!
A pénztárkönyvben a váll. kivétet nettó vagy bruttó összegben könyveljük??? Nettó: hiszen pénzmozgást könyvelünk, vagy bruttó: hiszen a levont járulékokat az adóalpba nem számító bevételként könyveljük???
Köszönöm a válaszokat!!
Üdv
Válasz idézéssel
katczi Írta:Sziasztok!
Most lehet, hogy hülyének néztek majd, de: ha egyéni vállalkozó 2008. év közben megfizeti a járulékait pl. 828.000 Ft után (69 e Ft*12 hó), és csak év végén vesz ki kivétet 900.000 Ft-ot, akkor járulékot csak a különbözet után kell fizetnie?
Köszönöm,
üdv.
Kati
Szia Katikám!
Ötlet: ha decemberben be is fizeti a járulékokat, a költség része csökkenti az idei eredményét /váll.adó- és oszt.alapot/.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Köszi Zsemle! Remélem, elkészültek a finom kiflijeid!Smile

puszi
Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Kati,

senki nem néz hülyének senkit, és különben is pontosan úgy van, ahogy írod, 2009. január 12-én fizeti a normál 69000,-Ft és a 72000,-Ft különbözet után a járulékot.

Üdv.
zsemle

épp "Babér"-ul tanulok, azért vagyok itt a gépnél, és várom, hogy a margarin szobahőmérsékletű legyen (a vaníliás-diós kiflikhez).
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most lehet, hogy hülyének néztek majd, de: ha egyéni vállalkozó 2008. év közben megfizeti a járulékait pl. 828.000 Ft után (69 e Ft*12 hó), és csak év végén vesz ki kivétet 900.000 Ft-ot, akkor járulékot csak a különbözet után kell fizetnie?

Köszönöm,

üdv.

Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég