A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Készpénzforgalom korlátozása 2009.
az art. szerint akkor van bírság, ha pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett másik pénzforg. számlanyit. kötelezettnek fizet kp-ben
Válasz idézéssel
Haviévi!

Az ART a KATÁsra is vonatkozik. A 1,5 millió Ft feletti rész után 20% bírságot fizet mindkét fél!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van egy KATA-s ügyfél,alanyi mentes,tehát bankszámlanyitásra nem kötelezett. Január hónapban kiállított egy készpénzes számlát 2.348.000,- Ft-ról (szolgáltatás árbevétele)egy Kft részére.Helyesen járt el? Vagy rá is vonatkozik a 1.500.000,-Ft-os határ?

Üdv,
Haviévi
Válasz idézéssel
Endzsike!
Én úgy tudom, ezt önkéntesen nem kell befizetni, majd egy esetleges vizsgálat során derül ki, és akkor fogják megfizettetni az 1,5 millió feletti összegre a 20 %-ot. De ha valaki másképp tudja, én is kíváncsi lennék erre.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyha már meghaladtuk ezt a 1,5 Millió forintos határt a készpénzfizetésnél, akkor a mulasztási birságot hova kell fizetni? Melyik bankszámlaszámra?
Ide? NAV Adóztatási tevékenységgel összefüggő bírság, mulasztási bírság és önellenőrzéssel kapcsolatos befizetések bevételi számla HU49-10032000-01076301-00000000. Nem fog hiányozni nekik a kötelezettség előirás, ha bevallást nem kell adni?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Válasz idézéssel
Szia!

Ezt programja válogatja, hogyan kezeli.
Először én is azt hittem, hogy dupla könyvelés lesz, így rákérdeztem a programozóknál.
Nálam úgy van megoldva, ha a kp-s partner fel van véve a vevő törzsbe, és pénztár könyvelésnél innen választom ki (nem csak beírom a nevét), akkor tudja kezelni ezt a 1,5-es és 2M-es korlátot.

Mert előfordulhat, hogy ugyanabból az ügyből kifolyólag partnerek egymás között kp-s és utalásos számlát is kiállítanak, és egy időszakon belül.
Akkor belekerülhetnek ebbe a 2M-os jelentési kötelezettségbe simán, és akkor kell a kp-s számla figyelése is.

Nekem a legnagyobb gondom az új adónemes ill. pénzforgamisokkal van, ha átsiklom a számlán, és nem veszem észre a mondatukat elrejtve valahol az apró betű között.
Levonom a pénzforgalmis áfáját, holott még ki sem fizettem... Sad Jobb lett volna ezt valami adószámmal jelölni, vagy valamivel, de egy mondattal elég necces.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Up a témának:

"Következő dologban kérném a véleményeteket:

Bejött ez az új ÁFA bevallás (2m) és pénzár (1,5m) dolog. Ahhoz, hogy ezen kritériumok betartását a NAV előtt alátudjam támasztani, nekem a készpénzes számlákat szállító naplóba és vevő naplóba kell könyvelnem, hiszen így tudok csak kimutatást készíteni arról, hogy adott partner között milyen forgalom volt az adott időszakban.
Ez pedig többlet munkát eredményez (pénztár naplóba is könyvelni kell a kiegyenlítéseket) nekem, amit a kuncsaftok nekem nem fognak megfizetni.

Beszéltem NAV-os ismerőssel, és Ő is azt javasolta, hogy ezentúl a kp.-s számlákat vevő, szállítóként könyveljem és a pénztárba csak a kiegyenlítések menjenek és ne könyveljek eredményszámlával szemben.

Ti mit gondoltok erről?"
Válasz idézéssel
Szia!

Éppen ezzel kapcsolatban írtam a másik topicba (Könyveljünk együtt) is!
Válasz idézéssel
A pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózók közötti 1,5 millió forintot meghaladó készpénzfizetés korlátozásáról
3002/2013. útmutató
itt:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/data/cms282965/3002_2013.pdf">http://www.nav.gov.hu/data/cms282965/3002_2013.pdf</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Következő dologban kérném a véleményeteket:

Bejött ez az új ÁFA bevallás (2m) és pénzár (1,5m) dolog. Ahhoz, hogy ezen kritériumok betartását a NAV előtt alátudjam támasztani, nekem a készpénzes számlákat szállító naplóba és vevő naplóba kell könyvelnem, hiszen így tudok csak kimutatást készíteni arról, hogy adott partner között milyen forgalom volt az adott időszakban.
Ez pedig többlet munkát eredményez (pénztár naplóba is könyvelni kell a kiegyenlítéseket) nekem, amit a kuncsaftok nekem nem fognak megfizetni.

Beszéltem NAV-os ismerőssel, és Ő is azt javasolta, hogy ezentúl a kp.-s számlákat vevő, szállítóként könyveljem és a pénztárba csak a kiegyenlítések menjenek és ne könyveljek eredményszámlával szemben.

Ti mit gondoltok erről?
Válasz idézéssel
Köszönöm a hozzászólásotokat!

A vevővel meg lesz beszélve, hogy menjen el és fizesse be a bank pénztárába a pénzt.
Válasz idézéssel
Jónak látszik, csak arra kell figyelni, hogy a vevő fizesse be a bankba a pénzt, ne az eladó alkalmazottja! Ha előlegként fizeti be az alkalmazott, akkor hol van arról papír, hogy a vevő kifizette az árut?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!

Ez nem is annyira trükközés,a vevő bankjába befizeti,nem minősül kp-s fizetésnek.Bankon megy át.
Még az előleg is elkerülhető,ha aznap történik.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lenne egy elég "pikáns" kérdésem:

Adott egy cég, aki elkezdett egy szlovák cégnek szállítani élelmiszert. Mivel még friss az üzleti kapcsolat kp. fizetésben állapodtak meg.
A cég a hatályos házipénztár szabályozás miatt úgy döntene, hogy a gépkocsivezetőnek átadott valutát, a sofőr amint lehetséges a bank pénztárába befizetni a deviza folyószámlára.

A kérdés az lenne, hogy ezzel kitrükközhető-e a 1,5 milliós határ?

A könyvviteli elszámolásnál arra gondoltam, hogy a gépkocsivezető számára ez egy elszámolásra kiadott összeg lenne, amit Ő visszafizet a bank pénztárába.

Ez nagy marhaság lenne? Van esetleg más ötletetek? Mert a gond az, hogy az ügyfél nem bízik egyelőre az új partnerben és mindenképpen kp.-ban szeretne vele elszámolni.

Köszi előre is!
Válasz idézéssel
Köszönjük Nándi a megerősítést.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ezt ma kaptam!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Icuska,
a 1,5 M korlátozás adóalanyokra vonatkozik.
Válasz idézéssel
Ez az 1,5 millió kp. korlátozás vonatkozik a tagi kölcsön befizetésére is?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én úgy értelmezem, hogy

kapcsolt vállalkozásnál, ha 1 kifizetés összege meghaladja az 1 milliót,
más esetben, ha 1 kifizetés összege meghaladja a 2 milliót,

akkor kell jelenteni.

A 1,5 millió kp. számlánál úgy gondolom, hogy szerződés szükséges, és havonta erre a szerződésre nem lehet 1,5 milliónál több a kp-s számla.
Kereskedelemre nem vonatkozik, ha nincs 2 cég között szerződés, mert ott a kiállított számla a mérvadó, de ha eléri 2 milliót, akkor viszont jelenteni kell.

Kérlek benneteket, hogy erősítsetek meg, hogy jól gondolom-e?
Ha nem, akkor hogy kell értelmezni?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én úgy értelmezem, hogy

kapcsolt vállalkozásnál, ha 1 kifizetés összege meghaladja az 1 milliót,
más esetben, ha 1 kifizetés összege meghaladja a 2 milliót,

akkor kell jelenteni.

A 1,5 millió kp. számlánál úgy gondolom, hogy szerződés szükséges, és havonta erre a szerződésre nem lehet 1,5 milliónál több a kp-s számla.
Kereskedelemre nem vonatkozik, ha nincs 2 cég között szerződés, mert ott a kiállított számla a mérvadó, de ha eléri 2 milliót, akkor viszont jelenteni kell.

Kérlek benneteket, hogy erősítsetek meg, hogy jól gondolom-e?
Ha nem, akkor hogy kell értelmezni?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én is ezen agyalok.....nagykereskedő nincsen szerződéses kapcsolatban a vásárlóival. Azok hetente, kéthetente vásárolnak. Én úgy értem, hogy ezek az alkalmak mind 1-1 szóban kötött szerződések....adás-vételre. Ebben az esetben talán nem kellene aggódni a bejelentések és az utalás miatt. Vélemény? :roll:
"Ne foglalkozz a kihívások elkerülésével. Idővel a kihívások úgyis kitérnek előled" (J.Adams)Blo
Válasz idézéssel
Megtaláltam a régi APEH Tájékoztatót, hátha ez segít.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/nav/archiv/adoinfo/art/adozok_kozotti_250_ezer_korlatozas.html">http://nav.gov.hu/nav/archiv/adoinfo/ar ... tozas.html</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Igen, ez nálam is kérdést vet fel, például építőipari vállalkozás a tüzépeken vásárol anyagot akár meg is haladja az 1,5 millát havonta a vásárlás, szerződés nincs mert "alkalmanként" vásárol ez esetben a tüzép átutalásos számlával kellen hogy eladja a terméket..... érdekes lesz.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az értelmezéssel van gondom: ha egy "A" nevű partnerrel nem szerződök, hanem állandóan nála vásárolok egy hónapban, és mondjuk pl. a hónap közepe felé a vásárlásaim elérik a 1,5 millió forintot, akkor onnantól kezdve már csak átutalással fizethetek, vagy fizethetnek nekem? Attól függ melyik oldalon állok. Vagy hogyan kell értelmezni ezt a törvényt?
Vagy ha szerződés köt a partnerrel? Csak azokra vonatkozik?

Segítsetek, köszönöm.
Válasz idézéssel
Úúúúúú, :o :o köszönöm szépen a felvilágosítást mindenkinek !! Smile Smile megértettem, és nyálazom a törvényt Smile
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég