A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Táppénz
Igen, hibaüzenetet ír! Én hagyom had kiabáljon , így szoktam beküldeni érkeztető szám nélkül, mindig elfogadják.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy egyéni vállalkozónak be lett küldve a táppénz igénybejelentés papíralapon. Most küldeném a következő kutyanyelvvel az Adatlap folyamatos keresőképtelenség igazolásához nevű nyomtatványt. Ezen viszont fel kell tüntetni az igénybejelentés érkeztetőszámát. Viszont, ha papíralapon lett beküldve, akkor hogy működik, mit írjak?
Köszi
Kata
Válasz idézéssel
könyvelés72 Írta:Lenne egy bugyuta kérdésem. Lentebb olvasgattam a hozzászólásokat, de sajnos nem vagyok biztos a válaszban.
Van egy BT beltag, aki jelenleg korhatár előtti ellátásban részesül ( 61 éves férfi), a Bt-ben kötelező a járulékokat megfizetnie, mert az új tv szerint nem minősül saját nyugdíjasnak.
A tv ezt írja: – a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék és az átmeneti bányászjáradék folyósításának az idejére, ide nem értve a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, illetve az átmeneti bányászjáradék mellett végzett munka alapján járó táppénzt. [Eb. 47. § (2).
Ha a Bt beltagja lebetegszik( súlyos műtétje volt tavaly), akkor ő azáltal, hogy megfizeti a járulékokat, mert személyesen közreműködik mint társas vállalkozó tagja a nyugdíj mellett jogosult táppénzre vagy sem?
Köszönöm

Sziasztok!

Korábban kérdeztem. Közben kinyomoztam és lehetnek táppénzen az idei évtől. :-)
Válasz idézéssel
köszönöm nagyon szépen, sikerült

Hanna
Válasz idézéssel
catking Írta:Ezt nem értem most, Smile milyen fül- és milyen lap? Az igénybejelentő? Erre van egy külön nyomtatvány.1 lapos.
Nem ezt töltöd ki? Adatlap folyamatos keresőképtelenség igazolásához OEP_adatlap_foly_ker_kept
Innen: - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,26645934&_dad=portal&_schema=PORTAL&tmodule=1">http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... &tmodule=1</a><!-- m -->

Ezen azok az x-k vannak, amit én írtam :o

óóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó, CATKING!

Nagyon köszi. Sosem volt még ilyennel dolgom, és én csak a fogl.igazolásban gondolkodtam, annak van egy ilyen "füle", és ott is azok az x-elgetős dolgok vannak, csak a program automatikusan x-el. Köszönöm szépen. Letöltöttem, és máris megpróbálom elkészíteni.

Köszönöm, Hanna
Válasz idézéssel
Ezt nem értem most, Smile milyen fül- és milyen lap? Az igénybejelentő? Erre van egy külön nyomtatvány.1 lapos.
Nem ezt töltöd ki? Adatlap folyamatos keresőképtelenség igazolásához OEP_adatlap_foly_ker_kept
Innen: - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=34,26645934&_dad=portal&_schema=PORTAL&tmodule=1">http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... &tmodule=1</a><!-- m -->

Ezen azok az x-k vannak, amit én írtam :o
Válasz idézéssel
catking Írta:Szia Hanna!

frissítették a nyomtatványt 2.0-s a friss - ezen már két x szerepel alapból- az elsőnél a nem ( igénybejelentés mellé), a másodiknál az igen ( önállóan), ha erre gondolsz.

Szia CATKING!

A problémám a következő (a 2.0-s verziót használom):
Ha behívom a nyomtatványt, 1. oldalán bejelölöm a D-nél, hogy adatlap, akkor aktívvá válik az utolsó lapfül - eddig O.K.. Viszont, automatikusan beemeli az első sorhoz ("mellé") az igent, a másodikhoz pedig a nemet (önállóan). Hogy tudom ezt kivédeni? Ti hogy oldjátok meg?

Köszi, Hanna.
Válasz idézéssel
Szia Hanna!

frissítették a nyomtatványt 2.0-s a friss - ezen már két x szerepel alapból- az elsőnél a nem ( igénybejelentés mellé), a másodiknál az igen ( önállóan), ha erre gondolsz.
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Már újabb igénybejelentő lapot nem kell kitölteni, hiszen azon jelentetted hogy a keresőtevékenység továbbra is fenn áll. Most már csak az adatlapot kell kitölteni egy oldalas amin beírod hogy mettől meddig van a kutyanyelven a betegség, és ezen is x-eled hogy a keresőképtelenség tovább fenn áll, persze csak ha így van.

Szia Móni!

Nehezen, de megtaláltam az adatlapot, bár arra még nem jöttem rá, hogy hogy tudom az első oldalak kitöltése nélkül elkészíteni, de próbálkozom.
Az első oldal "A" pontjában vajon mit jelölök ilyenkor?

Hálás köszönettel:
Hanna
Válasz idézéssel
Már újabb igénybejelentő lapot nem kell kitölteni, hiszen azon jelentetted hogy a keresőtevékenység továbbra is fenn áll. Most már csak az adatlapot kell kitölteni egy oldalas amin beírod hogy mettől meddig van a kutyanyelven a betegség, és ezen is x-eled hogy a keresőképtelenség tovább fenn áll, persze csak ha így van.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok! Teljesen gyakorlatlan vagyok ezen a téren (is). Smile Kb. 1,5 hete beadtam az oep-hez a foglalkoztatói igazolást - táppénz igényt az egyik dolgozóra, akinél most úgy tűnik hosszan elhúzódó komoly betegeskedésre lehet számítani. Ma megkaptam az újabb "kutyanyelvet". Ezzel most mi a teendőm? Kell hozzá újabb nyomtatványt kitöltenem? Igyekszem utánaolvasni, de örülök mindig a konkrét hozzászólásaitoknak.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Hanna
Válasz idézéssel
Lenne egy bugyuta kérdésem. Lentebb olvasgattam a hozzászólásokat, de sajnos nem vagyok biztos a válaszban.
Van egy BT beltag, aki jelenleg korhatár előtti ellátásban részesül ( 61 éves férfi), a Bt-ben kötelező a járulékokat megfizetnie, mert az új tv szerint nem minősül saját nyugdíjasnak.
A tv ezt írja: – a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék és az átmeneti bányászjáradék folyósításának az idejére, ide nem értve a korhatár előtti ellátás, a szolgálati járandóság, a balettművészeti életjáradék, illetve az átmeneti bányászjáradék mellett végzett munka alapján járó táppénzt. [Eb. 47. § (2).
Ha a Bt beltagja lebetegszik( súlyos műtétje volt tavaly), akkor ő azáltal, hogy megfizeti a járulékokat, mert személyesen közreműködik mint társas vállalkozó tagja a nyugdíj mellett jogosult táppénzre vagy sem?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Igen! De ha hangya van,elfogadják!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszi, hangya van , meg egy piros, hibásnak irja, de csak az elektronikus csatolás miatt.
Válasz idézéssel
Szia!
Tgyást jelöld, és ha egy piros van,a hangyákat ráteszi akkor nyomtathatod!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Jó reggelt!

A táppénzes nyomtatványt töltöm, és már csak egy piros pöttyöm van, de nem tudok rájönni, hogy mi az, ezt irja: A nyomtatványhoz nem/ vagy nem megfelelő számban lettek elektronikusan csatolva a szükséges dokumentumok. Na ezt nem értem, én nem akarom elektronikusan feladni, nem hogy csatolni :o
Továbbra is keresőképtelen, ha most szült, és tgyásra megy? melyiket jelöljem?
Válasz idézéssel
Köszönöm.Már megriadtam mert a folyószámlán láttam a befizetést felkönyvelve de a bevallási oldal üres.
Válasz idézéssel
Táppénz hozzájárulást nem valljuk sehova, csak fizetjük és előírjuk a könyvelésben. Smile
Válasz idézéssel
Munkáltatói táppénzhozzájárulást előirta az oep.Kell ezt valahol vallani a cégnek?Ha igen melyik nyomtatvány melyik sora?
Köszönöm!!!
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm!
Válasz idézéssel
NOVILL Írta:Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: passzív táppénz, mint olyan, létezik még? (egyik kilépő rokonom kérdezi).
Köszönöm, ha ír valaki.

NEM létezik már.

Az Ebtv. 2011. július 1-jétől hatályos 43. § (1) bekezdés szerint táppénzre az jogosult, aki a biztosítás fennállása alatt keresőképtelenné válik. Megszűnt tehát a lehetőség arra, hogy a munkaviszony megszűnését követő 3 napon belül még további 30 napig keresőképtelen állományba lehessen venni a volt munkavállalókat. A jogszabály módosítás indokolása szerint a passzív táppénz „ellentétes mind a táppénzre vonatkozó alapelvekkel, mind pedig a biztosítási elvvel, az elsősorban szolidaritási elemeket tartalmaz. Ezen ellátást sokszor nem valódi betegség miatt veszik igénybe, hanem inkább a munkanélküliség előli első menedékként”.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: passzív táppénz, mint olyan, létezik még? (egyik kilépő rokonom kérdezi).
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen akkor próbálkozom tovább.
Válasz idézéssel
hocipo Írta:Sziasztok!

Az új táppénzes abeves nyomtatvánnyal lenne bajom.
A második lapon a 4/2 mezőben , a hol a biztositási jogviszonyok vannak, hibát ir, ha nem isom be a jogviszony végét.
De nincs vége csak táppénzre ment. Ti hogy oldottátok meg?
Mi van akkor ha hibásan adom be postán, és nem ir rá bárkodot?

A 4/2 mezőbe csak akkor kell adatot írnod, ha volt előző munkahelye, vagy a jelenlegiben volt megszakítás, majd újból alkalmazás- azaz volt vége is egy előző két éven belüli jogviszonynak.
Bárkód nélkül nem fogadják el, tehát addig kell az x-eket is pakolnod, míg az összes kék hiba eltűnik, piros és sárga jelzésnél már rányomtatódik a bárkód is.
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó!
Aki ezt a nyomtatványt kitalálta............:-(
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég