A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Táppénz
hát még soha ev-nek nem kellett, ez nekem nagyon új
Válasz idézéssel
Szia!
Hát a munkavállalók után eddig is meg kellett fizetni táppénz hozzájárulásként az 1/3-t, akkor talán az egyéni vállalkozónak is maga után. Vagy esetleg nekik eddig nem kellett?
Válasz idézéssel
Ti hallottatok arról hogy egyéni vállalkozóval visszafizettetik a táppénze 1/3-át?
Rokkantsági ellátásban részesülő vállalkozó táppénzen volt ma jött a levél a visszafizetendő 1/3 részről.
Bodza
Válasz idézéssel
Köszönöm Kata. Confusedac:
Válasz idézéssel
[/quote]

Szia Kata.

Sikerült az oepet felhívnod és ha igen, akkor megerősítettek minket a válaszban?[/quote]

Szia!
Sikerült, nem jár neki.........
Válasz idézéssel
horvathkata1983 Írta:Köszönöm szépen a válaszod! Annak idején megbeszéltük itt a fórumon, hogy nem jár neki táppénz, de nem hagy nyugodni a dolog. Felhívom az Oep-et.
Köszi,
Kata

Szia Kata.

Sikerült az oepet felhívnod és ha igen, akkor megerősítettek minket a válaszban?
Válasz idézéssel
MÉva Írta:Szia Vivi!
A mostani keresőképtelenségét, 2012.05.12.-t megelőző 1 év táppénzes napjait kell levonni a 365 napból,annyi időre lesz jogosult tp-re. Tehát csak a 71 nap jön le .2012.05.12-től 294 napra lesz jogosult táppénzre,ez valamikor 2013 elején jár le,most nem tudom pontosan kiszámolni.

Nagyon szépen köszönöm a választ, ebben voltam bizonytalan.
Válasz idézéssel
Szia Vivi!
A mostani keresőképtelenségét, 2012.05.12.-t megelőző 1 év táppénzes napjait kell levonni a 365 napból,annyi időre lesz jogosult tp-re. Tehát csak a 71 nap jön le .2012.05.12-től 294 napra lesz jogosult táppénzre,ez valamikor 2013 elején jár le,most nem tudom pontosan kiszámolni.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagy gondban szenvedek, van egy nagyon beteges dolgozónk. 2009.05.13-a óta áll munkaviszonyban. 2010.04.06-2011.03.16-ig /345 nap/ volt táppénzen, majd 2011.06.24-2011.09.02-ig /71 nap/, majd 2012.05.12-jelenleg is. Hány napig lehet még táppénzen? Ennyi betegállomány után is jár még neki a 365 napig tartó táppénz?
Előre is köszönöm a segítséget
Vivi
Válasz idézéssel
Én azon a véleményen volnék, hogy járt volna a táppénz, bár a pontos dátumokat nem ismerem - és nem olvastam át mindent aprólékosan.
De azon dolgozóinknak is járt táppénz, akiktől tavaly még saját jogú nyugdíjas státuszuk okán nem vontunk 2%-ot, de mivel már nem "rokkantnyugdíjasok", így 01.01-től vontuk a 3%-ot. Volt aki márciusban beteg lett, és beküldtük az oep-felé a papírokat, kapott táppénzt.

Hát, én is kíváncsian várom a fejleményeket.

Hanna
Válasz idézéssel
Szívesen. :-)
Ha felhívod az oepet, kérhetem, hogy utána oszd meg velünk,mert tényleg nagyon sajátos az eset?
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a válaszod! Annak idején megbeszéltük itt a fórumon, hogy nem jár neki táppénz, de nem hagy nyugodni a dolog. Felhívom az Oep-et.
Köszi,
Kata
Válasz idézéssel
Szia Kata.

Eléggé összetett a kérdésed, mert beteg volt, de táppénz ellátást nem vett igénybe....
Amit én találtam és ami miatt mindenképp felhívnám az oepet, bár mivel eltelt a 6 hónap, el fogják utasítani, az igény legfeljebb 6 hóra visszamenőleg érvényesíthető:
"Táppénzre jogosultság a biztosítási időtől függetlenül

A pályakezdő fiatalok érdekeit szolgálja az a rendelkezés, amely szerint a folyamatos biztosítás tartamára tekintet nélkül táppénz jár annak, aki:

- 18 éves kora előtt válik keresőképtelenné, vagy

- iskolai tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül biztosítottá válik és keresőképtelenségéig megszakítás nélkül biztosított."
A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem alapján kell megállapítani, ha legalább 180 naptári napi jövedelemmel rendelkezik a biztosított.
Amennyiben a biztosítottnak a táppénzre jogosultságot közvetlenül megelőző naptári évben nincs 180 naptári napi jövedelme, akkor a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző (visszafelé számított) 180 naptári napi jövedelme alapján kell megállapítani.
Ha a biztosított nem rendelkezik táppénzre való jogosultságot megelőző évben, sem közvetlenül megelőzően 180 naptári napi jövedelemmel, akkor a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér 30-ad részének alapulvételével kell a táppénzt megállapítani. Kivéve, ha a biztosított szerződés szerinti, vagy tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Táppénzzel kapcsolatos kérdésben szeretném a segítségeteket kérni. Adott egy egyéni vállalkozó, aki 2011.04.01-2012.02.14-ig nappali tagozatos hallgató volt, ezért járulékot nem fizetett. A tanulói jogviszonya megszűntével főfoglalkozású ev lett. Viszont rögtön ezután keresőképtelenné vált veszélyeztetett terhesség miatt. Mivel nem fizetett járulékot, pénzbeli ellátásra nem jogosult, ezért nem igényeltünk neki táppénzt, emellett a járulékokat a keresőképtelensége alatt megfizette. (Azóta megszült.) Most reklamál, hogy mi az, hogy nem jár neki táppénz, hiszen február közepétől fizette a járulékokat. Nekem még mindig az a véleményem, hogy nem jár neki táppénz, mivel azt az előző évi jövedelmek alapján állapítják meg. Szerintetek ilyenkor mi a teendő?
Köszönöm szépen!
Kata
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném ha a következő kérdésben tudnátok segíteni:
Továbbképzésen voltam a héten és az előadó kiemelte, hogy a szabadságvisszavonást nem lehet a jövedelemigazoláson feltűntetni, nem lehet visszamínuszolni?
A tb programunka jelenleg visszamínuszolja. Kérnek tőlem állásfoglalást, vagy leírást arra vonatkozóan, hogy ez így van.
Kérdésem az lenne ti hogy kezelitek, a programotok hogy kezeli?
HA van valakinek erről leírása, hogy a szabadságvisszavonást a táppénz számításánál hogyan kell figyelembe venni vagy hogyan nem azt megköszönném ha közzétenné!

Ha a biztosítottal a munkaviszonya megszűnése okán visszafizettetik az
előzőleg szabadság címén kifizetett távolléti díjat (szabadság túlvét), a távollét
nyilvántartásának jogcíme nem változik. Ilyen esetekben a bérszámfejtés a
szabadság túlvét miatt visszafizettetett jövedelmet nem a szabadság túllépés
hónapjára (napjára), hanem a levonás teljesítésekor számolja el. A
jövedelemigazolás kiállításakor és a táppénz alap megállapításakor korrekciót
végrehajtani nem kell.
A biztosítotti bejelentésben a szabadság túlvét napjait,
nem lehet utólagosan „törölni” a biztosítási időből. A kiemelt részt hogyan kell értelmezni szerintetek? Közölni kell vagy sem?

Köszönöm a segítségeteket!

Várom segítségeteket!

Üdv.

Iboly
Válasz idézéssel
a jövedelemigazolást és az igazolványt postázni kell még most is
igazad van, egyszerűbb papíron küldeni az igénylést
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
sziasztok!

Tudnátok útba igazitani, hogyan kell a táppénzes nyomtatványt elelktronikusan elküldeni, és hogyan csatolom hozzá a jövedelem igazolást, meg az igazolvány a biztositási jogviszonyról. ez utobbit ev-nél is kötelező?

Találtam olyat, hogy csatolmányok kezelése ez az? és egyéb csatolmányok?

vagy csak papir alapon lehet beküldeni az igazolást? változott ez, mert visszaolvasva Titeket ez jött le, hogy nem lehet csak postán beküldeni.
Elöre is köszi

UI: lehet a papiralapon az egyszerűbb? (kitöltésiből ugy tünik)
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a választ!
Üdv:Vivi
Válasz idézéssel
Szia.

" betegszabi nélkül lehet 21 napig táppénzen". :-)
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nekem olyan "egyszerű" gondom volna, hogy van egy munkavállalónk rövid biztosítási idővel. Ez azt jelenti, hogy 21 naptári napot dolgozott és szept.04-től beteg jelenleg 26-ig. 6 nap betegszabira jogosult időarányosan. Azzal tisztában vagyok, hogy ilyen esetben annyi napig lehet beteg, ahány napot dolgozott, de betegszabi nélkül lehet 21 napig táppénzen, vagy betegszabi+táppénz lehet együttesen 21 nap?
Köszi a választ
Vivi
Válasz idézéssel
Figyelmetekbe ajánlom.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ado.hu/rovatok/tb-nyugdij/egyszerubb-a-jovedelemigazolas-az-egeszsegbiztositasi-ellatashoz">http://ado.hu/rovatok/tb-nyugdij/egysze ... ellatashoz</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Már közben megkaptam a választ, úgyhogy tárgytalan.Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Táppénzigényléssel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni! Nem tudom, hogy kell kitölteni az igénybejelentő nyomtatványt abban az esetben, ha az egyéni vállalkozó a vállalkozás indítása előtt álláskeresési járadékban részesült. Ez táppénzre nem jogosítja, de a folyamatosságba beleszámít, nem? Hol kell ezt feltüntetnem? Tudnátok segíteni?
Köszönöm,
Kata
Válasz idézéssel
Köszönöm, Mónika!
Válasz idézéssel
Igen, hibaüzenetet ír! Én hagyom had kiabáljon , így szoktam beküldeni érkeztető szám nélkül, mindig elfogadják.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég