A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Táppénz
<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/archive/20110715_tappanz_passziv_beteg_elllatas">http://adozona.hu/archive/20110715_tapp ... g_elllatas</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Én úgy tudom, hogy nem.
Válasz idézéssel
Jogviszony megszűnése után még 3 napig nem lehet táppénzre menni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Bizony bizony igazad van, a passzív táppénz lehetősége már jó pár éve megszűnt.
Kérdés hogy megszűnt-e valóban a biztosítási jogviszonya.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy a passzív táppénz teljesen megszűnt 2011. július 1-től. Vagy rosszul tudom?
Mondjuk én felszámolásban nem vagyok topon, tehát azt nem tudom, hogy tényleg megszűnt-e a jogviszonya a felszámolás napjával.
Válasz idézéssel
Bea!

A biztosítási jogviszony megszűnését követően is lehet táppénzt kapni. Ez a passzív táppénz. Mivel nem alkalmazott, így csak a táppénz 1/3-t kell majd csak megfizetni a cégnek, már ha lesz miből!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Félve teszem fel a kérdésemet, hisz nem vagyok nagy fórumozó, mégis utolsó esélyként megpróbálom.
TB, NAV nem volt egyáltalán segítőkész és a felszámoló sem.... :-(

Egy Bt. felszámolást indított maga ellen, egyre csak növekvő NAV tartozás miatt.
A felszámolás kezdő napjáig lezártunk mindent, beszámoló, bevallások bementek.
Egyetlen egy dolog maradt függőben. A beltag képviseleti joga ugye a felszámolás kezdő napjával megszűnt, járulék fizetésre nem kötelezett. Ez rendben is van, de mi a helyzet a biztosítotti státuszával?
Történt ugyanis, hogy a cég vezetője balesetet szenvedett és műteni kell. Ennek kapcsán bement a az OEP-be, ahol azt a tájékoztatást kapta, hogy jár neki a táppénz (????????!!!) egészen addig amíg nem törlik a céget a cégnyilvántartásból...
Most akkor hogy is van ez???? Totálisan összezavartak, én azt hittem, hogy a felszámolás kezdő napjával ki kell jelenteni a 1041-n, és beküldeni a 1011-t majd fizeti maga után a havi fizetendőt hogy legyen biztosítása, és természetesen táppénz nem jár neki.

Valaki tudna nekem segíteni, hogy mi a teendő a biztosítása rendezésével és hogy mi az igazság táppénz ügyben?

Nagyon köszönöm előre is.

Bea
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagyon köszönöm!
Elolvastam a kitöltésit, de megint nem értettem magyarul :oops: :oops: :oops:
Hála égnek 2007. óta itt van.
Köszönöm még1x!
Válasz idézéssel
Balázs Írta:Sziasztok!
Biztos nagyon gáz a kérdésem :oops:
Ha táppénzt igénylek, a fogl. igazoláson és az orvosi papírokon kívűl most kell még valamit leadni? :oops: :oops: :oops:
Köszönöm!

Szia!

Ha 2 éven belül volt máshol munkaviszonya, akkor a kilépéskor kapott szigorú számadású jövedelemigazolást is be kell küldeni.
Kata
Válasz idézéssel
Ha egy évnél kevesebb az adott munkáltatónál a mv., akkor még a TB kiskönyvét is.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Biztos nagyon gáz a kérdésem :oops:
Ha táppénzt igénylek, a fogl. igazoláson és az orvosi papírokon kívűl most kell még valamit leadni? :oops: :oops: :oops:
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm Hajnalcsillag!
Az az igazság, hogy mindkét variációt el tudom fogadni, de maradok akkor az aktív napok számánál, ami ez esetben 6 nap.
Erika
Válasz idézéssel
Lilla, az a helyes amit nmrozika írt. 30-al osztunk mindíg, de ezt a 30-ad részt az aktív napokkal kell szorozni. A bérprogramok általában felajánlják a 30 napot, de ha kieső idő van, akkor ezt felül kell írni a hónap naptári napjainak számával, s akkor helyes lesz az eredmény. Logikusan nézve, ezzel a módszerrel összejön a 365 nap, a másikkal viszont év végén több vagy kevesebb lenne, attól függően, hány napos hónapban van a táppénz.
Válasz idézéssel
blondi Írta:szerintem a helyes számítási mód február hónapra:

65500/30 = 2183,33

a tagnak 7 kieső napja van ahogy írod
marad 23 beszámító nap
23*2183,33 = 50217

Az eho pedig: 1950/30*23 =1495

és , hogy ezt miért mondom: nekem az Apehnál már régebben azt mondták erre a problémámra, hogy így kell számolni.
Februárban a hiányzó két nap (29-30) annak a sorsát osztja ami 28-án volt. Ha 28 beszámító nap akkor a +2 nap is , ha történetesen 28-án táppénzen van , akkor a két nap is kieső napnak számít.

azt már végleg nem értem, hogy a programod miér 22 nappal számol, abban tényleg nincs semmi logika :!:

Igaz, hogy ez még 2007-ben volt, de közben megtaláltam, amit kerestem, még Blondi írta rá a választ. Igaz, hogy ez Bt beltag volt, de ugyanaz, mint a vállalkozó.
Na igazából ez kevert meg engem, de eddig én is azt számoltam, amit Nmrozika!
Csak most már nem tudom, hogy melyik a helyes.
Erika
Válasz idézéssel
6 nap
Az osztószám minden hónapban 30 és mindig az "aktiv" naptári napokkal szorzunk.

Lásd 1358-as kitöltési útmutatót is:

"A nyugdíjjárulék alapja nem lehet kevesebb, mint a minimálbér 30-ad része és
a biztosításban töltött napok szorzatának összege.
Az egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulék alapja nem lehet kevesebb,
mint a minimálbér másfélszeresének 30-ad része és a biztosításban töltött
napok szorzatának összege."
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Tudom, hogy egyszer én kérdeztem, de nem találom sehol sem, hogy ha egy egyéni vállalkozó 02.01-02.22-ig volt táppénzen, akkor 6 nap, vagy 8 nap után számolom a járulékát?
A kieső ideje ugye mindenképpen 22 nap, de ha 30-al osztom a váll.jöv-et, akkor nem tudom, hogy (28-22), vagy (30-22) után fizeti a járulékot??
Erika
Válasz idézéssel
Még az evolut táblás időszakban kezdtem a szakmát, de ekkora káoszt, mint ami most van, még nem tapasztaltam.
Az ember folyamatosan attól retteg, hogy valami nem jut tudomására, s nincs akitől biztos információhoz lehetne jutni.
Egymástól többet tanulunk mint az "illetékesektől" hiszen kíbicnek semmi sem drága, nekik nem tétre megy - míg nekünk igen.
Ezért igazi áldás ez a fórum. Minden tagját tartsa meg a Fennvaló jó egészségben.
Válasz idézéssel
Szántam rá kis időt,habár nincs EV......én sem találok rá jogszabályt.
Holott több írásban van,hogy kell fizetni.Van olyan is,hogy nem kell.....
Hátha Tb-s olvassa és tudja. :oops:
OKÉ! akkor jó hír!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ma a leg illetékesebb helyet hívtam fel , kiderült tévedésből terhelték ki az 1/3-ot.
Nem akartam rémhírt terjeszteni:-)))), csak azt hittem lemaradtam valamiről.
Bodza
Válasz idézéssel
Nem mondom ugyan hogy szóról-szóra átolvastam a HVG TB különszámot, de én nem találtam arra vonatkozóan sehol semmit hogy az EV-nek a saját táppénze után is lenne 1/3-os megtérítési kötelezettsége. Tud valaki konkrét joghelyet, vagy aki volt TB előadáson hallott ilyet?
Válasz idézéssel
thekla Írta:Balázs!

Én szombaton vettem HVG TB különszámát egy újságosnál!

Na, akkor csak nem kell megvernem, mert péntek du. kérdeztem Big Grin
Holnap akkor megveszem.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Bodza!
Nem, kiollóztam nem nyúltam bele.

Egyéni vállalkozás költségei 2012-ben

2012-ben ismét jócskán megváltoztak az egyéni vállalkozót terhelő járulékok és adók.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Balázs!

Én szombaton vettem HVG TB különszámát egy újságosnál!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Én meg csak vaktában lövöm a puskaporaimat, mert nincs még tb újságom. 2 napja azt mondta az újságos, hogy még nem jelent meg. Mondjuk tényleg nem láttam 2-3 helyen se, csak furcsálltam, mert az adós "hamar" megjelent. Tényleg nincs még?
Válasz idézéssel
Erzsó nem 2013-at akartál írni?
Nekem több vállalkozóm volt táppénzen 2012-ben, de ilyenről még nem hallottam.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég