A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Táppénz
Nagyon szépen köszönöm!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Igaz, nem én kérdeztem, de ettől függetlenül köszönöm neked Kenderice a hasznos információt a méltányossági táppénzzel
kapcsolatban.
Válasz idézéssel
Azt, hogy ki minősül rászorultnak a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény   tartalmazza.

(Az Ebtv. ilyen rendelkezést nem tartalmaz, illetve nincs meghatározva benne minimális jövedelem. A TB egyik alapelvéből, a szolidaritás elvéből indulnak ki akkor, amikor a járulékfizető biztosított méltányossági kérelmét elbírálják. Ha az ingatlan alatt van kacsaláb és minden családtagnak van egy mercédesze a kérelmet nem javasolt benyújtani, de pl. egy  garantált bérminimumon foglalkoztatott, daganatos beteg kérelmét valószínűleg pozitívan fogják elbírálni pláne, ha előtte volt egy hosszabb jogviszonya, csak úgy alakult, hogy 30 napnál hosszabb a megszakítás....)

A Szoc. tv. [b]54. § (1) szerint rászorult az, [/b]
a) akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át,
b) aki egyedülélő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át
nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.

A szociális rászorultságtól függő pénzbeli és természetbeni ellátások jogosultsági feltételeinek vizsgálatánál nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben az érintett személy életvitelszerűen lakik.
"Kenderice Ákos is volt gyerek..."
Válasz idézéssel
Köszönöm Kenderice!

Mennyi az az egy főre jutó nettó jövedelem, aminél már rászorulónak minősül?
Válasz idézéssel
Igen, igazolt, nem fizetett.

Igen, a Tbj. 8. § c) értelmében -figyelemmel az Mt. 55. § (1) a) rendelkezésére- szünetel a biztosítás a munkavégzési kötelezettség alóli mentesítés ideje alatt, ha arra nem kap sem táppénzt, sem munkabért.

További lehetőségek:

Erre az időre kiveheti a szabadságát (ha van), vagy
az Ebtv. 50. § és a Vhr. 31/A § -31/G § rendelkezései alapján -feltéve hogy rászorult- kérhet méltányossági táppénzt.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Munkavállaló 06.11-e óta áll alkalmazásban, előtte nem volt folyamatos a biztosítása, ezért csak 58 napra kap táppénzt és ez lejárt 10.14-én. Az ezt követő időszakot, hogyan számfejtem?
Igazolt nem fizetett?
Ekkor a biztosítása is szünetel és jelentem a kieső időt 1041-en?
Még nem volt ilyen esetem.
Válasz idézéssel
így van
Katla
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm!

Tehát a Pótlapon csak beírom a korábbi betegszabadságok időtartamait, de nem kell hozzá beküldeni az orvosi igazolásokat.
Válasz idézéssel
Szia !
Az ADATLAPON csak az aktuális keresőképtelenséget kell feltüntetni.

üdv
Katla
Válasz idézéssel
Kedves Fórumtársak!

Május 2-9-ig igényelnék táppénz az egyik dolgozónak. Ilyen esetben fel kell tüntetni ill. csatolni kell az ADATLAP oldalon a korábbi időszaki (márc. ápr.) betegszabadságos napokat és a hozzájuk tartozó orvosi igazolásokat?
Válasz idézéssel
Igen, 2.84
Lehet, hogy az XP miatt?
Válasz idézéssel
Helllo!
Nálam is megy orvosi igazolást is többet enged majd ment utána az egyébből is lehet többet csatolni ,nálad lesz a gond az ányk verzió száma a legfrissebb?
Válasz idézéssel
Igen.
Válasz idézéssel
A foglalkoztatói igazolás verziószáma 3.2 nálad is?
Válasz idézéssel
Nem értem, mert én pont 1 hónapja küldtem, az orvosi igazolást az "orvosi igazolás" csatolmánynál tudtam választani, az egyébnél pedig a nyilatkozatot.
Válasz idézéssel
De ott csak az egyéb csatolmányt tudom választani és abból is csak 1 db-ot enged csatolni.
Igen a régi OEP-es nyomtatványnál többféle volt, de itt csak ez az egy van.
Válasz idézéssel
Nekem nem volt vele gond, 2 db orvosi igazolás mellé küldtem a nyilatkozatot, a csatolmány típusánál "egyéb csatolmányt" jelöltem.
Válasz idézéssel
A foglalkoztatói igazolást küldeném ügyfélkapun keresztül és csak 1 db csatolmányt tudok hozzáadni.Pedig GYÁP-hoz a nyilatkozatot is csatolnom kellene.
Másnak is probléma ez, vagy csak nekem nem megy?
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a kimerítő választ, kicsit okosabbak lettünk.
Zsóka
Válasz idézéssel
Biztos lesz más hozzászólás is, de kezdetnek talán megfelel ez is:

1. A hivatkozott 180 nap kevés, a jogosultsághoz 365 nap szükséges.

[b]2. Ami az ellátás alapját illeti az több dologtól függ, de főszabály szerint a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 (naptári) napi jövedelemből állapítják meg.
[/b]
Egyebekben:
CSED-re (csecsemőgondozási díj)  és GYED-re (gyermekgondozási díj) főszabály szerint csak az jogosult, aki a szülés napján –Tbj. 5. § szerinti- biztosított (pl. munkaviszonyban áll) ÉS a szülést megelőző 2 éven belül rendelkezik legalább 365 biztosításban töltött nappal.

Látható, hogy a jogosultsághoz két feltétel együttes fennállása (konjuktív feltétel) szükséges.

Ez egyben azt is jelenti, hogyha a kettőből az egyik hiányzik, akkor a jogosultsági feltételek nem teljesültek, és így az ellátásra való jogosultság sem állapítható meg.

A családtámogatási rendszer két fő részből áll.

I.

Akinek van munkaviszonya (Tbj. 5. § szerinti biztosítása) és elég hosszú ideig volt biztosított az a befizetett járulékokért cserébe a társadalombiztosítás keretében kaphat -főszabály szerint- 168 napig csecsemőgondozási díjat, majd a 169. naptól a gyermek kétéves koráig gyermekgondozási díjat, ami igazodik a keresetéhez.

Ezt követően a gyermek kétéves korától a gyermek hároméves koráig kaphatja a GYES-t, ami viszont már nem TB ellátás, hanem un. állampolgári (alanyi) jogon járó ellátás, össze fix, bruttó 28.500 Ft.-, amiből 10% nyugdíjjárulék kerül levonásra és nyugdíj szolgálati időnek számít.

2016.01.01-től a gyermekgondozási segély új neve - a rövidítés elnevezésének változatlanul hagyása mellett (GYES)- gyermekgondozást segítő ellátás.

II.

Vannak azonban Magyarországon olyan állampolgárok, akik nem rendelkeznek munkaviszonnyal (biztosítással), Ők a szülés napjától a gyermek hároméves koráig gyermekgondozási segélyben részesülhetnek, ami a megélhetéshez kevés, az éhenhaláshoz viszont sok.

A Kormánynak nem is az a célja, hogy ebből a család megéljen, csupán az, hogy a gyermeknevelés anyagi terheihez hozzájáruljon, azt csökkentse. (Csttv. 1. §)

Ezen túlmenően a szülést követően alanyi jogon jogosult minden magyar állampolgár un. egyszeri anyasági támogatásra és családi pótlékra.

Az állampolgári jogon járó juttatásokat a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény szabályozza.
Válasz idézéssel
Szervusztok kedves régi és új fórumtagok! Közel 2 éve búcsúztam el tőletek, de azért mindig figyelemmel kísértem munkátokat, hozzászólásaitokat, ezért nem is szüntettem meg a regisztrációmat. Most én szeretnék kérdezni, mert sehol nem találok választ, bennetek viszont tökéletesen megbízom.
Lányom gyese 2017.december 3-n lejárt,  utána 3 hónap  álláskeresésin volt, ami március 3-n járt le.Jelenleg nincs még munkahelye, így  április 16-tól fizeti az eü.szolg.járulékot a 7320.-Ft-t. Tudom ez csak az egészségügyi ellátásra szorítkozik nem jogviszony. 2017-ben a GYes mellett dolgozott 6 hétig,így munkaviszonyban is volt./ GYes Extra./
Jelenelg szeretnének másik babát, de  sajnos csak lombikkal jön össze. Ha sikerül, a baba már mindenképpen 2019-ben fog megszületni. Milyen ellátásra lesz jogosult és mi lesz az alapja? A szülést megelőző 2 évben meg van a 180 nap jogviszonya. Vagy váltsa ki a KATA-s egyéni vállalkozót? Mit javasoltok?
Előre is köszönöm a segítséget. Üdv. Pribusné Zsóka
Válasz idézéssel
Köszönöm Ivettke!
Hát engem nem hívott :Sad
Sőt, a múltkor felhívtak hiánypótlásra, hogy milyen munkarendben dolgozik a munkavállaló???? Levélben....hétfőn bemegyek és hátha.
Válasz idézéssel
Balázs! A napokban történt, hogy a foglalkoztatói igazolásról lefelejtettem ezt a pontot. Küldés másnapján felhívott az ügyintéző, hogy emailban küldjem el a foglalkoztatói igazolás első lapját javítva.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elcsesztem egy foglalkoztatói igazolást: utolsó bérrel ellátott napra ráírtam nagy lendülettel a keresőképtelenség első napját...rögtön ahogy elküldtem rájöttem :Sad
Szerintetek ezt hogy tudom javítani? Küldjem be még1x?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Kenderice! Tegnap küldtem neked privát üzenetet, nem tudom láttad-e?

Láttam, megválaszoltam.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég