A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Táppénz
így van
Katla
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm!

Tehát a Pótlapon csak beírom a korábbi betegszabadságok időtartamait, de nem kell hozzá beküldeni az orvosi igazolásokat.
Válasz idézéssel
Szia !
Az ADATLAPON csak az aktuális keresőképtelenséget kell feltüntetni.

üdv
Katla
Válasz idézéssel
Kedves Fórumtársak!

Május 2-9-ig igényelnék táppénz az egyik dolgozónak. Ilyen esetben fel kell tüntetni ill. csatolni kell az ADATLAP oldalon a korábbi időszaki (márc. ápr.) betegszabadságos napokat és a hozzájuk tartozó orvosi igazolásokat?
Válasz idézéssel
Igen, 2.84
Lehet, hogy az XP miatt?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Helllo!
Nálam is megy orvosi igazolást is többet enged majd ment utána az egyébből is lehet többet csatolni ,nálad lesz a gond az ányk verzió száma a legfrissebb?
Válasz idézéssel
Igen.
Válasz idézéssel
A foglalkoztatói igazolás verziószáma 3.2 nálad is?
Válasz idézéssel
Nem értem, mert én pont 1 hónapja küldtem, az orvosi igazolást az "orvosi igazolás" csatolmánynál tudtam választani, az egyébnél pedig a nyilatkozatot.
Válasz idézéssel
De ott csak az egyéb csatolmányt tudom választani és abból is csak 1 db-ot enged csatolni.
Igen a régi OEP-es nyomtatványnál többféle volt, de itt csak ez az egy van.
Válasz idézéssel
Nekem nem volt vele gond, 2 db orvosi igazolás mellé küldtem a nyilatkozatot, a csatolmány típusánál "egyéb csatolmányt" jelöltem.
Válasz idézéssel
A foglalkoztatói igazolást küldeném ügyfélkapun keresztül és csak 1 db csatolmányt tudok hozzáadni.Pedig GYÁP-hoz a nyilatkozatot is csatolnom kellene.
Másnak is probléma ez, vagy csak nekem nem megy?
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a kimerítő választ, kicsit okosabbak lettünk.
Zsóka
Válasz idézéssel
Biztos lesz más hozzászólás is, de kezdetnek talán megfelel ez is:

1. A hivatkozott 180 nap kevés, a jogosultsághoz 365 nap szükséges.

[b]2. Ami az ellátás alapját illeti az több dologtól függ, de főszabály szerint a jogosultságot közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 (naptári) napi jövedelemből állapítják meg.
[/b]
Egyebekben:
CSED-re (csecsemőgondozási díj)  és GYED-re (gyermekgondozási díj) főszabály szerint csak az jogosult, aki a szülés napján –Tbj. 5. § szerinti- biztosított (pl. munkaviszonyban áll) ÉS a szülést megelőző 2 éven belül rendelkezik legalább 365 biztosításban töltött nappal.

Látható, hogy a jogosultsághoz két feltétel együttes fennállása (konjuktív feltétel) szükséges.

Ez egyben azt is jelenti, hogyha a kettőből az egyik hiányzik, akkor a jogosultsági feltételek nem teljesültek, és így az ellátásra való jogosultság sem állapítható meg.

A családtámogatási rendszer két fő részből áll.

I.

Akinek van munkaviszonya (Tbj. 5. § szerinti biztosítása) és elég hosszú ideig volt biztosított az a befizetett járulékokért cserébe a társadalombiztosítás keretében kaphat -főszabály szerint- 168 napig csecsemőgondozási díjat, majd a 169. naptól a gyermek kétéves koráig gyermekgondozási díjat, ami igazodik a keresetéhez.

Ezt követően a gyermek kétéves korától a gyermek hároméves koráig kaphatja a GYES-t, ami viszont már nem TB ellátás, hanem un. állampolgári (alanyi) jogon járó ellátás, össze fix, bruttó 28.500 Ft.-, amiből 10% nyugdíjjárulék kerül levonásra és nyugdíj szolgálati időnek számít.

2016.01.01-től a gyermekgondozási segély új neve - a rövidítés elnevezésének változatlanul hagyása mellett (GYES)- gyermekgondozást segítő ellátás.

II.

Vannak azonban Magyarországon olyan állampolgárok, akik nem rendelkeznek munkaviszonnyal (biztosítással), Ők a szülés napjától a gyermek hároméves koráig gyermekgondozási segélyben részesülhetnek, ami a megélhetéshez kevés, az éhenhaláshoz viszont sok.

A Kormánynak nem is az a célja, hogy ebből a család megéljen, csupán az, hogy a gyermeknevelés anyagi terheihez hozzájáruljon, azt csökkentse. (Csttv. 1. §)

Ezen túlmenően a szülést követően alanyi jogon jogosult minden magyar állampolgár un. egyszeri anyasági támogatásra és családi pótlékra.

Az állampolgári jogon járó juttatásokat a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény szabályozza.
"Kenderice Ákos is volt gyerek..."
Válasz idézéssel
Szervusztok kedves régi és új fórumtagok! Közel 2 éve búcsúztam el tőletek, de azért mindig figyelemmel kísértem munkátokat, hozzászólásaitokat, ezért nem is szüntettem meg a regisztrációmat. Most én szeretnék kérdezni, mert sehol nem találok választ, bennetek viszont tökéletesen megbízom.
Lányom gyese 2017.december 3-n lejárt,  utána 3 hónap  álláskeresésin volt, ami március 3-n járt le.Jelenleg nincs még munkahelye, így  április 16-tól fizeti az eü.szolg.járulékot a 7320.-Ft-t. Tudom ez csak az egészségügyi ellátásra szorítkozik nem jogviszony. 2017-ben a GYes mellett dolgozott 6 hétig,így munkaviszonyban is volt./ GYes Extra./
Jelenelg szeretnének másik babát, de  sajnos csak lombikkal jön össze. Ha sikerül, a baba már mindenképpen 2019-ben fog megszületni. Milyen ellátásra lesz jogosult és mi lesz az alapja? A szülést megelőző 2 évben meg van a 180 nap jogviszonya. Vagy váltsa ki a KATA-s egyéni vállalkozót? Mit javasoltok?
Előre is köszönöm a segítséget. Üdv. Pribusné Zsóka
Válasz idézéssel
Köszönöm Ivettke!
Hát engem nem hívott :Sad
Sőt, a múltkor felhívtak hiánypótlásra, hogy milyen munkarendben dolgozik a munkavállaló???? Levélben....hétfőn bemegyek és hátha.
Válasz idézéssel
Balázs! A napokban történt, hogy a foglalkoztatói igazolásról lefelejtettem ezt a pontot. Küldés másnapján felhívott az ügyintéző, hogy emailban küldjem el a foglalkoztatói igazolás első lapját javítva.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elcsesztem egy foglalkoztatói igazolást: utolsó bérrel ellátott napra ráírtam nagy lendülettel a keresőképtelenség első napját...rögtön ahogy elküldtem rájöttem :Sad
Szerintetek ezt hogy tudom javítani? Küldjem be még1x?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Kenderice! Tegnap küldtem neked privát üzenetet, nem tudom láttad-e?

Láttam, megválaszoltam.
Válasz idézéssel
Kenderice! Tegnap küldtem neked privát üzenetet, nem tudom láttad-e?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Köszönöm Kenderice!
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Sziasztok! Személyes problémámmal tanácstalankodom. A férjem munkaviszonya felmondása miatt június 30-án megszűnik. Tb kifizetőhelynél dolgozik. A sors sajnos úgy hozta, hogy a hétvégén megműtötték vakbélre. Namost a háziorvoshoz ma megyek, hogy további keresőképtelenség miatt táppénzre vegye, mert tegnap jött haza a kórházból. Ilyenkor hogyan érdemes iratni a papírját a mai naptól június 30-ig??? Amit ugye leadunk a még mostani munkahelyén?? És ha még július elején is keresőképtelen lesz akkor nekem kell megigényelni az ellátást az oep-től, és ezért érdemes hogy a következő igazolása 0701-től szóljon?? Szerintetek mit tegyek? Egyáltalán jogosult lesz július 01-től ellátásra?/ Úgy volt, hogy ezen a héten megy munkaügyben tárgyalni többi céghez is, de ezt most nem fog menni neki./ Várom a válaszaitokat, és köszönöm előre is.

A passzív táppénz intézménye megszűnt, azaz a munkaviszony megszűnését követően táppénz senkinek sem folyósítható.
(Oka: A táppénz keresetpótló juttatás. Akinek nincs munkaviszonya nincs keresete, így pótolni sincs mit.)

Az igényt (további orvosi igazolásokat) le lehet ugyan adni a (volt) munkáltatónál, de ez esetben azt a kifizetőhelyi ügyintézőnek határozattal el kell utasítania.

(Passzív jogon táppénz méltányosságból sem adható!)

Az ügyfél szempontjából lényegtelen, hogy az orvosi igazolás hogyan van megbontva.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Személyes problémámmal tanácstalankodom. A férjem munkaviszonya felmondása miatt június 30-án megszűnik. Tb kifizetőhelynél dolgozik. A sors sajnos úgy hozta, hogy a hétvégén megműtötték vakbélre. Namost a háziorvoshoz ma megyek, hogy további keresőképtelenség miatt táppénzre vegye, mert tegnap jött haza a kórházból. Ilyenkor hogyan érdemes iratni a papírját a mai naptól június 30-ig??? Amit ugye leadunk a még mostani munkahelyén?? És ha még július elején is keresőképtelen lesz akkor nekem kell megigényelni az ellátást az oep-től, és ezért érdemes hogy a következő igazolása 0701-től szóljon?? Szerintetek mit tegyek? Egyáltalán jogosult lesz július 01-től ellátásra?/ Úgy volt, hogy ezen a héten megy munkaügyben tárgyalni többi céghez is, de ezt most nem fog menni neki./ Várom a válaszaitokat, és köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Mónika!

Igazad van, a kieső időbe kellett beírni. Jelenléti ívet akartam módosítani, de azt csak az alkalmazottaknál lehet! Köszönöm!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Miért nem tudod a táppénzt beírni az RLB-ben? Kiválasztod a tagot, kieső idő, ott beírod a dátumot......és azt, hogy milyen táppénzen van, és már is jól számolja a bért.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég