A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Más téma
norvikane Írta:Tudnátok-e segíteni nekem abban, hogy az EV-nek a szakmakódjai, vagy TEAOR-ja alapján hol találom meg, hogy mi a hozzá tartozó szakmai (végzettségi) követelmény?
Pl. 856001, 851001, 722002, 852001, 855905.

Szia! Én itt <!-- m --><a class="postlink" href="http://profitalhatsz.mkik.hu/index.php?p=adattar_hatosagi">http://profitalhatsz.mkik.hu/index.php? ... r_hatosagi</a><!-- m --> szoktam keresgélni, itt rajta van, hogy mely teaor-okhoz milyen engedély és végzettség szükséges, csak sajna ma valamiért nem elérhető. Próbálkozz rajta, sok segítséget nyújt!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Zsóka!
"Képesítést igazoló okirat

* amennyiben a kérelmező képesítéshez kötött tevékenységet kíván folytatni !
* arról, hogy mely tevékenység gyakorlásához van szükség képesítésre, és a gyakorolni szándékozott tevékenységhez milyen képesítés szükséges az okmányirodában lehet tájékoztatást kérni."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Tudnátok-e segíteni nekem abban, hogy az EV-nek a szakmakódjai, vagy TEAOR-ja alapján hol találom meg, hogy mi a hozzá tartozó szakmai (végzettségi) követelmény?
Pl. 856001, 851001, 722002, 852001, 855905.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Ica!
Jó amiket kitöltöttél!

kÖSZI MÓNIKA!
iCA
Válasz idézéssel
Ica!
Jó amiket kitöltöttél!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
SZIASZTOK

MÁR MEGTALÁLTAM.

iCA
Válasz idézéssel
Sziasztok
Egyéni vállalkozó megszüntette a vállalkozását
2009.évben leadtam a 09Ny-et /901.958. NYOMTATVÁNYOKAT

MOST KITÖLTÖTTEM A 1041-ET
101 E -ET
IP ADÓT
965. öt
Jó ez igy ???
iCA
Válasz idézéssel
Nem kell x-elni semmit sem és akkor lehet.
Erika
Válasz idézéssel
iro65 Írta:...ha bejelentkezek, megfordulnak a hozzászólások, és a legrégebbi van legfelül...

A Fórum lap tetején, baloldalon a második soron lépj be a "Felhasználói vezérlőpult"-ba, válaszd ki a "Fórum beállítások" fület, majd a jobb oldali sorok segítségével minden szükséges beállítást végezz el a Neked megfelelő módon, majd nyomd meg az Elküld gombot... :wink:
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Ica!

Sajnos igazad van,nem lehet az A lapot simán,mert már nincs rajta az X lehetőség.

Tanácsom: add be az ny-et.........02.01-12.31-ig.
Nem lesz belőle probléma.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Csak simán beküldöd a 0908A lapot.

kÖSZI Erika
Most kiprobálom igy is.
Ica
Válasz idézéssel
Bocs, ha bejelentkezek, megfordulnak a hozzászólások, és a legrégebbi van legfelül. 2008-as hozzászólásra írtam, aki azt kérdezte, hogy az albérletbe kötelező e ideiglenesenbejelentkezni.
Válasz idézéssel
Csak simán beküldöd a 0908A lapot.
Erika
Válasz idézéssel
sZIA

MIRE ÉRTED A NEM-ET ??
iCA
Válasz idézéssel
nem
Válasz idézéssel
Erzsó

Elkezdtem csinálni, de nincs az alapitványnak dolgozója.
Igy a 908-ra mir irjak,

iCA
Válasz idézéssel
Szia Erzsó

Köszi.
Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica!

Én febr-márc-ra leadnék nullásat,
ápr.01-től dec.31ig egyet!/Ny-et/...és nem kell magyarázkodni!Mivel nullás,legfeljebb késett bevallásként könyvelik.

Akkor meg lesz az éved.
Válasz idézéssel
Sziasztok

Egy jó megoldást szeretnék kérni az alábbi ügyemben

Észrevettem, hogy jan.hóban egy társadalmi szervezetnél a 09/NY kitöltésénél a 908 nemlegességénél elirtam a dátumot
2009.01.01-2009.01.31-et irtam a 2009.12.31 helyett
Melyik lenne a jobb megoldás
- levélirás, hogy elirtam ?
-vagy most már minden hónapban köldjek egy 908.-at vagy egy 09/ny-et ??? :roll:
- febr-ra , hogyan korrigáljam??
Ica
Válasz idézéssel
Szia Zsabonap!

De ari vagy,hogy ilyen mindenre kiterjedő összefoglalót irtál nekünk.
Ránk fér igy év végén,hogy kicsit átgondoljunk dolgokat.Van mire készülnünk az ügyf. felvilágositásával kapcsolatban.

Puszi
Válasz idézéssel
Köszi Zsabónap a tanácsokat! Smile
apropó! ha a cég alvállakozója áttér kézzel kiállított KP-s szlatömbről egyszerűsített-re pl. a másikat hogyan kell lezárnia? van ennek valami hivatalos dokumentációja?
köszönöm a segítséget.
Manka
Válasz idézéssel
Zsabónap,köszi ez nagyon hasznos és tanulságos eszmefuttatás összefoglalás volt Tongue Én is örülök,hogy jelentkeztél.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Pusszantok mindenkitSmile))) zsabónap
nagyon örülök N e k t e kSmile)))
tényleg rég voltam bent, de igérem, hogy gyakrabban fogok benézni, már csak azért is, mert hiányoztatokSmile))
Fennforgás volt nálam, s mint gondolom Ti is napi 14-16 órát még álmunkaban is dolgoztunk- dolgoztamSmile)) de mint édesanyám mondta mindig, Te soha nem oda állsz, ahol a pénzt lehet keresniSmile))

ami tapasztalatot begyüjtöttem az elmúlt hónapokban:

Sok ellenőrzés fog ránk várni, mivel a cégek alig működnek, árbevétel pedig bizony kell Apeh, OEP, Munkaügy, Munkavédelem, TüzvédelemSmile)))
VPOPSmile)))))))))))

- foglalkoztatottak be- és kijelentése, munkaszerződések - TÁJÉKOZTATÓVAL ELLÁTVA, bérkartonok
adó,járulék bevallások , egészségügyi foglalk.igazolás- vele kapcsolatos jelentés - fizetett szab.kiadás, nyilvántartásSmile

- cégek székhely, telephely, stb. bejelentési kötelezettségek meg vannak - e FONTOS: ki van - e írva székhelyen, telephelyen a név, cím, esetleges nyitvatartás stb - ezt vegyétek komolyanSmile)))

- a cég által használt programok (számítógépen, kitől, honnan igazolások, éventa a számla program készítőtől igazolás, hogy megfel. a számvit.pol.nak)

- Szig.nyomtatvány nyilvántartás: számlák beszerzése, ezen minden adat szállítótól, számlaszámok, milyen nyomtatvány, de még az is kell, hogy mikor lett az első számla kitöltve nyitóként - és záróként (nézzétek át) felhasználás valós kezdete- és utólsó felhasználása

- AM kiskönyves dolgozóitok ha van, külön füzet- nyilvántartás mindennap, amiben a foglalkozt.AM kiskönyves minden adata, kiskönyv száma és még itt is alá kell iratni minden nap, hogy dolgozott ténylegesen
dolgozottSmile)))))))))) Amit mindig elmondok a cégemnek: kiskönyv: DOLGOZÓNÁL KELL HOGY LEGYEN! reggel beirjuk a munkakezdést, ő és a cég, munkavégzéskor a cég aláirására beragasztjuk a bélyeget és ismét aláírja a cég - igy helyes- Ha ellenőrzés jön, a munkáltatónál nem lehet a kiskönyv, Sad(((((((( erre figyelmeztessétek a cégeket, istenkém - istenkém mennyi analitikaSmile)) Az AM kiskönyves dolgozóknál érdemes rögziteni, hogy napi, vagy heti kifizetésként kerüljön a jövedelmük pénzügyileg rendezve - pénztárbizonylat - nefelejtsétek a kifizetést

(Megjegyzés: egyébként az a meglátásom, hogy ezt a tip. alkalmazási lehetőséget hamarosan megszüntetik, mert milyen a magyar? ezzel is visszaélSmile)))))))) LEHET HOGY BE KELLENE VEZETNI, HOGY EGYÁLTALÁN NE KELLJEN ADÓ, ÉS JÁRULÉKOT FIZETNISmile

- tüzvédelem: tüzoltókészülékek lejárata, neonos felirat (ez uj dolog) sötétben is lehessen látni amikor tüzzzzzzzz van, hogy ott van a készülék
ezért külön büntetnek, ha nincs

- Számvit.politika - Házipénztár Szab. igen lényeges dolog át kell nézni a cég személyére szabva: fontos - APEH kedvence, hogy ellenőrziSmile)))
vegyétek komolyan, mert kemény büntetés lesz, ha nincs rendben
(Ft kerekités miatti módosítás - ez külön legyen meg ) könyvelésben is! áfa miatt

PÉNZTÁRKÖNY VEZETÉSE
itt az jutott az eszembe, hogy egyik cégem azt mondta, hogy évek óta alig vesz ki jövedelmet a cégbőlSmile hát eleget tettem igényének

szigoruan vezettetem vele, hogy ténylegesen azt veheti ki, ami a cég költsége, anyagvásárlása, stb.
Azóta gondban van, hogy a magán célu költségeit, rezsijét nem tudja miből kifizetni, kérdezte is hogy miből - hogyan - nevettem - mondtam neki hogy ha több jövedelmet veszki a cégből és adózik utána korr.-ul semmi akadálya, hogy a nettóból rendezheti a mag.célu tartozását
erre reakc.: hogy akkor ő neki ...jövedelmet kellene kivenni:
egyéni szoc.probléma mondtam neki nevetve: másképpen nem megy az életszinvonala AZT MONDTA ROSSZABB VAGYOK MINT AZ APEH erre mondtam neki, hogy sebaj, de még mindig jobb ha én, mint az APEH kérdezi, hogy miből él

Mi ebből a tanulságSmile szóljatok mindenkinek, gondolkodjon el komolyan, hogy ténylegesen miből él, mert ha vagy.ellenőrzést kap, bizony mi vagyunk a porondon, hogy az a nyavv könyvelő nem mondta, nem figyelmeztetett, hogy ne CSALJAK:

Ami bosszantó mostanában: hogy a magánny.pénztárak állandóan feljelentenek, hogy nem adtuk le a bevallásokat, annó annak idején. Hát eddig lereagáltam, hogy ismét elküldtem, de hogy AXA , Credit stb uaz a pénztár 1998-99-ben követeli Apehnél, hogy én anno nem adtam le. döbbentem látom, hogy időközben 2002-ben már vissza is léptek a hagyomány.rendszerbe. még igazolásom is van - hogy mpénztár elismerte, pénzt átutalta a ny.pénztárnak - NEM SEMMI

mit lehet erre mondtani kérem t.Apehot hogy ellenőrizze már le az pénztárakat is, hogy ők valóban jól dolgoztak, hova teszik azt a sok bevallást amit ismételten és ismételten megküldünk számukraSmile))

Ilyenkor elgondolkodom - kinézek a fejemből- hogy mint könyvelő - a tényleges szakmai tudásunk alapján van időnk könyvelni
pusz mindenkinek zsabónap
Válasz idézéssel
ok, köszi szépen!
Válasz idézéssel
Nem vagy köteles. Van ahol a szerződésben is kikötik hogy nem jelentkezhet be oda az albérlő sem ideiglenes sem állandó címre.
Általában megengedik hogy bejelentkezzenek, de nem kötelezhető a bérbeadó erre. Sokan ki sem vennének olyan albérletet, ahova ideiglenesen nem jelentkezhetnek be, gondolom ezért engedik meg.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég