A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Feltöltés
Tongue Hát nem jár érte "nádpálcás fenekelés" e miatt az ügyfél aludjon nyugodtan!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Köszi Mónika !

Akkor ez nem tartozik a "halálos" bűnök közé Tongue
Móni
Válasz idézéssel
Igen, 1 napi késedelmi kamat!
Válasz idézéssel
Sziasztok !

EVA-s bt folyószámláján a december 20-ig esedékes feltöltés pénzügyi teljesítése 12.21-i dátummal jelent meg.
Ennek lehet negatív következménye ?

Köszi
Móni
Válasz idézéssel
Idézet:idén még kalkulálhatok a tavalyi összes veszteséggel ugye? Az 50 % majd csak jövőre lép érvénybe

Hadd kérdezzem meg, a 29-es bevallásban kellett valami extra helyen jelölni tavaly ezt a veszteséget, hogy idén érvényesíthető legyen adóalap csökkentésnél?
Vagy kijött a 01-es lap első sorába a nagy mínusz, és most számolhatok vele? Illetve a 07-es sor A oszlopában volt a végleges szám korrigálva a módosító tételekkel.
A 2010-es adót a jöv.minimum alapján megfizette a cég. Azért még számolhatok most a veszteséggel, igaz?
Eddig nem volt veszteséggel dolgom, de most nagy nyereség párjaként kalkulálnom kellene vele.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Idézet:Nekem az a taktikám, hogy nem a folyószámlát nézem, hanem előkapom a TA bevallásaiból azt az oldalt, amin az előlegeket számoltam ki, és aszerint nézem, az sokkal egyértelműbb sokszor, mint a folyószámla.

Ez jó taktika Anita! Smile
Bár, hogy egyszerűbb legyen az élet, cégenként 2 TA bevallást kell elővenni Sad

Megnéztem egyik cégnél a 2009/2010-es TA bevallás előlegeinek előírását.
Nem is stimmel az adófolyószámlával Sad
Én mezőgazdaságinak kértem (30,40,10,20%-os bontásban) az előleg fizetést, de a folyószámlán 4 egyenlő részlet van!
Így pl. a 2011. 2. félévi előlegemre sokkal kevesebb van előírva/befizetve, mint amennyi az adóbevallásban volt.
A cég TEAOR-ja 4621, szerintem mezőgazdasági: Gabona, dohány, vetőmag, takarmány nagykereskedelme.
Legalábbis 2009-ben azért kellett javító 29-es bevallást beküldeni, mert felhívták erre a figyelmemet.
Úgy látszik, 2010-re elfelejtették, sőt felülbírálták magukat.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Igen kalkulálhatsz!
Maresz
Válasz idézéssel
Az idén még kalkulálhatok a tavalyi összes veszteséggel ugye? Az 50 % majd csak jövőre lép érvénybe.
Erika
Válasz idézéssel
Ok, Eragka Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ugye jól tudom, hogy lehet önellenőrizni a feltöltési bevallást, ha nem sikerült jól kiszámolni?

Csak emlékeztetőül: Ha nem éri el a nyereség a minimum nyereséget akkor a minimum nyereségre adójáig kell elvégezni a feltöltést!
Maresz
Válasz idézéssel
Eragka, igen, mindet kell nézni, 12 hónapot illetve 4 negyedévet.
Nekem az a taktikám, hogy nem a folyószámlát nézem, hanem előkapom a TA bevallásaiból azt az oldalt, amin az előlegeket számoltam ki, és aszerint nézem, az sokkal egyértelműbb sokszor, mint a folyószámla.

Kérdésem is lenne: jól gondolom, hogy aki EVA alany, annak eva feltöltést kell csinálni, de iparűzésit nem. Most nézem az art-ban határozottan csak a tásrarásgi adó alanyokat említi az iparűzési feltöltésnél, csak olyan fura nekem. (Eddig mindig feltöltettem a HIPA-t az EVA-sokkal is, de ha nem kell, akkor nem fizettetnék velük.)
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Bocs, nekem fizetés szempontjából rendes vállalkozóim vannak Smile
Ami elő van írva előleg, azt be is fizetik... kop-kop.

Tehát igen, az előírt előlegeket kell szerintem is nézni, és ahhoz képest, ha többlet van, az megy a feltöltés rublikába, hogy még azt is elő tudják írni Sad
És a befizetendőnél kell azt nézni, hogy mennyi elmaradása/túlfizetése van + feltöltés összege.

Nekem mondjuk az adófolyószámlán előírt előlegekkel szokott gondom akadni, hogy most pontosan milyen dátumokat kell nézni?
Mert mondjuk év elején havi bevalló volt, aztán a májusi bevallás után negyedéves lett, és a folyószámla egy káosz Sad
Mindent előírnak 2x, lemínuszolnak mellé.
Kell nézni mind a 4 negyedévet ill. mind a 12 hónapot, ha havis?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
"Feltöltenie nem kell, mert van annyi előlege befizetve..."

Az a lényeg, hogy mennyi előlegem van előírva az adóévre, nem?
Mármint várható adó, amit kiszámítottam, illetve abból kivonom az adóévben előírt előlegeket. És nem a befizetéseket kell kivonnom. Vagy rosszul tudom?

Ez a mondta kicsit bezavart.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

érdekességként írom, NAV-ot hívtam ezért, mert nekem nem volt egyértelmű:

1101 tekintetében a cég havi bevalló, viszont most ugye tao-t is kell vallania.
Ezért 2 külön 1101 bevallást kell küldeni, egyet az adott hónapra, szokásos H betű jelölve.
A feltöltés esetében pedig ki kell töltenem 2011.01.01-2011.12.31 időszakra és H betűt kell szintén jelölnöm.
Válasz idézéssel
Köszi Monik Smile
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
"Hivatalunkhoz címzett, elektronikus levelére válaszolva melyben a november havi általános forgalmi adó bevallásban szereplő visszaigénylésből rendezné a társasági adó feltöltési kötelezettségét, ez határidőben történt feltöltésnek minősül-e - az alábbi tájékoztatást adom:

Az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (továbbiakban: Art.) 43.§ (4) bekezdése szerint az adózó bevallásában rendelkezhet arról, hogy az igényelt költségvetési támogatást az adóhatóság az adózó által megjelölt adó megfizetésére számolja el. A jogszerűen igényelt költségvetési támogatás beszámításával az adó megfizetettnek, a költségvetési támogatás kiutalása, illetőleg az adó megfizetése időpontjában az igénylés (bevallás) beérkezése, de legkorábban a támogatás esedékesség napját kell tekinteni.
Az Art. 4.§ (3) bekezdés b) pontja szerint: ha a törvény másképp nem rendelkezik az adó-visszaigénylés és az adó-visszatérítés tekintetében a költségvetési támogatásra vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.

A fenti törvényi rendelkezések értelmében a december 20-án esedékes általános forgalmi adó bevallásban szereplő jogszerű visszaigénylés társasági adóra történő átvezetésével határidőben eleget tesz a feltöltési kötelezettségének, az átvezetett összeg erejéig.

Tájékoztatom, hogy levelem az Ön által rendelkezésre bocsátott adatokon, információkon alapul. Egyben közlöm, hogy válaszlevélben részletezettek az adóhatóság szakmai álláspontjának minősülnek, kötelező jogi erővel nem bírnak.

Tisztelettel:

APEH Dél-alföldi Regionális Főigazgatóság
Jogi Koordinációs Főosztály
Tájékoztatási Osztálya"
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia!

Itt valahol kimaradt egy "nem" szó?

Idézet:Az átvezetés szerintem ua.mint a befizetés, ha nem érkezik meg dec.20-ig már számít feltöltésnek.

Tehát, ha nem írják jóvá dec. 20-ig akkor be kellene fizetni?

Mi van abban az esetben, ha feltöltenie nem kell (mert van annyi előlege befizetve), de elő van írva neki 20-ra az utolsó negyedéves előlege?
Szintén átvezetés alatt a történet.
Ennek is ott kell lennie 20-án? Hiszen az adófolyószámlája összességében pozitív, csak a navos kollégák 30 nap alatt pakolják át egyik számláról a másikra Sad

1. esetben még értem is, hogy ott kell lennie ténylegesen a folyószámlán a pénznek, mert pótlék ugyan nem lenne a hiányzó feltöltendő összegre, de mulasztási bírság igen, hogy nincs ott határidőre.
2. esetben viszont a feltöltés nulla értéken megy be, pótlék pedig az adófolyószámla egyenlege miatt nem lenne, tehát ott elméletben megvárható, míg átér az átvezetés, nem?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Én úgy tudom, hogy a dec.20-ig folyószámlán jóváírt ta.befizetés számít be a feltöltésbe. Az átvezetés szerintem ua.mint a befizetés, ha nem érkezik meg dec.20-ig már számít feltöltésnek. Legalábbis nekem már volt ilyen esetem, és hiába fizette be dec 23-án, nem vették figyelembe.
Üdv, Ibolya
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ha van már beküldött átvezetési kérelmem társasági adóra más adónemről, de azt 20-ig nem könyvelik fel TAO-ra, attól még ugye nem kell azt az összeget befizetnem feltöltésre?

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Nekem fővárosinál kell feltöltést beküldeni az ipára, ott szerencsére van erre nyomtatvány, 2011-40 néven.
Vidéken nem mindenhol van.
Olvastam, hogy ha valaki nem tud feltöltést bevallani, mert nincs rá nyomtatvány, viszont fizetnie kell, akkor fizetnie kell bevallás nélkül is.
Válasz idézéssel
Szia Sumama !

Igen, az ipa feltöltéshez is kell nyomtatvány, vallunk és fizetünk. Ez önkormányzatonként változó, de ha szerencséd van akkor az adott önkormányzat honlapján megtalálod.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sumama Írta:Szép napot! Most jelent meg a NAV-on a tájékoztató a feltöltésről. A 1101. 15. soránál azt írja az útmutató, akkor is be kell küldeni, ha most nincs kötelezettségem, vagyis nulla. Ez mindíg így volt?

Igen ez mindig így volt akinek feltöltési kötelezettsége volt /régen 50 milla, most 100 milla előző évi bevétel/ annak a nagy 0-t is vallani kellett! És a 1101-en van rá rublika, most bukkantam rá!
Válasz idézéssel
Iparűzésihez is kell nyomtatvány, vagy csak fizetni? Régen volt 2010. dcember elfelejtek már mindent.
Válasz idézéssel
És ezzel együtt az iparűzési adót se felejtsük el feltölteni Smile
Válasz idézéssel
Valóban 1101.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég