A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Feltöltés
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Sajnos sejtettem, hogy így van, de gondoltam hátha tudtok valami varázslatot! Big Grin
Nincs több lehetőség csökkentésre, a fejlesztési tartalék meg nem lenne megnyugtató, mivel azért lett hirtelen nagy eredménye, mert megszüntette a fő tevékenységét és még decemberrel értékesítette a berendezéseit. Így marad az adó és a bünti. :?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
skorpio74 Írta:Sziasztok!

Mi a teendő akkor, ha a decemberi feltöltés után még bejött egy nagyobb bevétel, amivel nem számolt a cég. Így viszont nem fér bele a 90%-os határba. Lehet korigálni valahogy a dolgot? 8O

Minden adóalap és adókedvezményt figyelembe vettél?
Én feltöltésnél a kedvezményeket nem a maximálisan érvényesíthető mértékben veszem figyelembe (pl. fejlesztési tartalék), így amikor kiderül a tényleges eredmény korrigálni tudom vele.
Bár lehet, hogy nagyobb bevételnél, ez nem sokat jelent.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sajna Nem
Részletet kérhetsz ezzel az indokkal, vélhetően megadják.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mi a teendő akkor, ha a decemberi feltöltés után még bejött egy nagyobb bevétel, amivel nem számolt a cég. Így viszont nem fér bele a 90%-os határba. Lehet korigálni valahogy a dolgot? 8O
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
SZiasztok!

Megerősítést kérnék tőletek! Smile
Adott egy mezőgazdasági Bt, a tavalyi évben a mezőgazdasági tevékenységéből a nettó árbevétele 94 mFt, ehhez jön még kb 26 mFt támogatás(földalapú támogatás stb). Jól gondolom, hogy ilyen esetben nem kötelezett feltöltésre 20.-án?

Előre is köszönöm előre is! Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Igen
Válasz idézéssel
A 2013-ban megszűnt telephely önkormányzatának is be kell adni az adóelőleg kiegészítésről a bevallást?
Válasz idézéssel
Én még két dolgot mondanék hogy Innováció is belépett a feltöltésnél és a január 20-ai előleget is a feltöltéssel kell megfizetned TAO-ból és innovációs adónál most december 20-val. Szóval feltöltés + előleg.
üdv Zsolt
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm a gyors és pontos választ.
Üdv, Zs.
Válasz idézéssel
Nem csak hogy fel kell tölteni az előleget január helyett december 20-ig a várható adó 100%-ra /90% alatt bírságolnak/ hanem be is kell vallani a 1201-es nyomtatványon, valamint az Önkormányzathoz is be kell vallani a feltöltési kötelezettséget a saját nyomtatványukon szintén dec. 20-ig és meg is kell fizetni.!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Társasági adófeltöltésre kötelezett cégnek (2011-ben meghaladta a 100 milliót az árbevétel) a feltöltéseken kívül kell most épp adóelőleget is bevallania, vagy ilyen nyomtatvány most nincs? Sehol sem találok ilyet, de lehetek én vak.
Pár éve mintha lett volna ilyen kötelezettség, vagy ezt eltörölték?

És akkor januárban egyszerűen nem utalja át az akkorra a 1129-ben előírt összeget?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv, Zs.
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika , így számolok majd!!!

Üdm: Mariann
Válasz idézéssel
Ugyan nincs innovációs járulékosom, de ha ugyanúgy működik mint a TAO /másképp nem is nagyon működhet/ akkor a 04.20, 07.20, 10.20 és a 12.20-án előirt kötelezettséget kell feltölteni, tehát a 2012 01 20 még a 2011 es volt azt ne számold bele.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Innovációs járulék feltöltés esetében szeretném kérdezni, hogy az adófolyószámlán szereplő ez évben befizetett előleg ( 01.20, 04.20, 07.20, 10.20, és a 2013.01.20 helyett idei év tehát 2012.12.20-án) befizetettel kell számolnom?
Üdv: Mariann
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika!
Válasz idézéssel
Jól értelmezed. Amennyiben a 2011 évi árbevétele éves szintre számítva nem haladta meg a 100 millát most nem vagy kötelezett a feltöltésre. Azonban ha 2012-ben eléri, meghaladja akkor 2013 dec. 20-ig feltöltésre kötelezett lesz!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy 2011-ben alakult a cég év végén akkor nem volt bevétele sem, 2012-ben viszont már 150 milliós a bevétele, neki kell Tao és HIPA feltöltést fizetnie? Olvastam utána, de arra jutottam, hogy inkább megkérdezem, mert önmagamtól arra jutottam hogy nem kell neki hisz nem értelmezhető az előző 2 év 100 milliós határ!

Előre is köszi a segítséget!
Válasz idézéssel
Mónika, köszönöm! (Annyira sokat jelent, hogy mostmár biztos lehetek magamban.)
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Így van, mindent jól tudsz, de a 100 milla a 2011-es bevétel kell hogy legyen. Tehát az üzleti évet megelőző évi árbevételt kell nézni.
Válasz idézéssel
Régen jártam már erre, de most szükségem lenne egy megerősítésre. Feltölteni 2012-ben társasági adóalanynak 100M Ft árbevétel alatt nem kell sem TA-t, sem iparűzésit, EVA alanynak mindenképpen kell, és az EVA-ra nincs bevallási nyomtatvány, ugye?
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Köszi Kicsi!
Persze, töltjük, ahogy tudjuk, de túl sem szeretnénk Sad
A lényeg, ha a 90% megvolt, bírság nem lehet belőle.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Eragka !

A december 20-ig a várhatóra ( 100 % ) kell kiegészíteni, a 90 % -nak a bírságnál van jelentősége !

határidők : nem a szvt.tv. alá tartózóknál február 25
szvt. tv. alá tartozók esetében az adó évet követő május 31.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az EVA-s cégnek is 90%-ra kell feltöltenie?
Mert most realizálódott a bankkivonattal némi kamat, árfolyam nyereség...
Ennek EVA-ját május 31-ig kell befizetni?

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
móniszil Írta:Sziasztok !

EVA-s bt folyószámláján a december 20-ig esedékes feltöltés pénzügyi teljesítése 12.21-i dátummal jelent meg.
Ennek lehet negatív következménye ?

Köszi
Móni
Bocs, hogy belekotyogok. Nálunk tavaly 213.000 Ft bírsággal jutalmazták!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

2011 dec 20 után lett evás az bt-nek bevétele, már úgy tünt ki is záródunk az evából, mert egész évben nem volt bevétele.
Kizáró ok lehet-e az hogy nem lett felföltve dec. 20-án , mivel dec 30-án lett kiállítva egy kp számla és nincs is több bevétele 2011 évben.
Az eva tv 10§ 4) alapján lehet -e ilyenkor nyilvántartott köztartozása?
,,(3) Az adóalany december 20-áig az erre a célra rendszeresített nyomtatványon jelentheti be az állami adóhatóságnak, hogy a következő adóévben adókötelezettségeit már nem az adóalanyra vonatkozó rendelkezések szerint kívánja teljesíteni, azzal, hogy e bejelentését az adózó az említett időpontig írásban visszavonhatja.

(4) Az adóalany köteles a (3) bekezdés szerinti bejelentést megtenni, ha december 20-án nem felel meg az e törvényben meghatározott bármely feltételnek, vagy állami adóhatóságnál, vámhatóságnál, önkormányzati adóhatóságnál nyilvántartott adótartozása van.,,

Már teljesen zokni vagyok, most lesz adótartozása december 20-án vagy nem? Bevallást erről nem kellett beadni ha jól tudom, már azt sem tudom hol tartok.
Már egy csomó helyen próbáltam rákeresni az internetet, de semmi értelmeset nem találtam.
Tudna valaki segíteni?
Üdv: Marika
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég