A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Végkielégítés, felmondásra adott bér könyvelése
Szia Júlia!

Csak a végkielégítés összegére vonatkozik ez a kettős időpont.
A végkielégítés járulékai 2008-at terhelik, az nem az 55-re hanem az 56-ra megy a 471-el szemben és ott is marad nov. 30-án. Csak a 600-at határolod el. Minden egyéb járandóság (szab.megváltás, felmondási időre járó munkabér stb) 2008-as költség.
Igen a munkaviszony utolsó napján (2008.01.14) kell feloldani az elhatárolást, így az 2009-es költség lesz.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bocs, hogy értetlenkedek, de a dátum fontos, azért hogy melyik évet terheli a költség.

T 55. - K 471. /2008. 11.30 munkában töltött utoló nap/ 600.000 + járulékai
El kell határolni a munkaviszony megszűnésének napjáig:
392-55. / 2008.11.30 / itt milyen költségeket határolsz el? A munkában töltött utolsó napon ki kell fizetni a járandóságokat. Ezek akkor nem a 2008-as évet terhelik?
A munkaviszony megszűnése napján az elhatárolást feloldani:
T 55-392. / 2009.01.14. (Akkor amit itt feloldunk az a 2009-es évet terheli? )

Köszönettel,
Válasz idézéssel
Bocs! Természetesen 600 e Ft-ot, ha az a végkielégítés összege.

Válasz idézéssel
Szia Júlia!

A teljes egészet el kell határolnod az utolsó munkanapon (nov.30). A beszámolódban ott fog fityegni, majd január 31-én, ha az az utolsó munkaviszonyban töltött nap feloldod.

Válasz idézéssel
Elfelejtettem: végkielégítés 6 hó
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Tudnál példát adni arra az esetre, ha az utolsó munkában töltött nap idén van pl. nov. 30 és a mviszony 2009-ben szünik meg, mivel sok a felmondási idő is: 3 hó. Miket és mennyit kell elhatárolni, pl. ha a bruttó 100.000 ?
Válasz idézéssel
Klári! Köszi, erre az egyik cégemnél nekem is szükségem lesz, csak el ne felejtsem.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A végkielégítés könyvelésénél két időpontra kell figyelni. Az utolsó munkában töltött napon: T 55. Személyi jellegű egyéb kifizetés[b]- K 471.
El kell határolni a munkaviszony megszűnésének napjáig: 392-55.
A munkaviszony megszűnése napján az elhatárolást feloldani 55-392.

Ha végelszámolásban vagyunk, vagy leépítjük a céget és tudjuk, hogy végkielégítést fogunk fizetni a beszámolás évét követő éveben, akkor azt meg kell tervezni, a kiegészítő mellékletben szerepeltetni és esetlegesen (szervezett elbocsátás) céltartalékot képezni: 86-42, a munkaviszony végén feloldani 42-96.

Válasz idézéssel
Szia Juli!

Szerintem a szja-nál lehet választani, hogy megosztod-e több év között. Attól függetlenül a végkielégítés szerintem megjelenik bérköltségként és az összes többi járulékot is el kell számolni.
Szerintem

Reni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy ha valakinek több hónap végkielégítést kell fizetni felmondás miatt, számvitelileg el kell-e számolni ugyanabban az évben mikor kifizetjük, vagy el kell határolni a következő évre részarányosan a járulékaival együtt?

Köszönettel,
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég