A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gondom, bajom, segits ha tudsz!
Ha már ciginél tartunk, lenne egy kérdésem. A tájékotató sorban fel kell tüntetni a cigi eladási áron számított értékét.
Alatta lévő sorban meg a beszáron lévő értékét kéri. Többször is előfordult, hogy amikor átvettem könyvelést a régi könyvelőtől, mindig ki volt töltve ez a sor is, mégpedig úgy, mintha 25% áfa (akkor még 25% volt) nélküli nettó érték lenne.

pl. eladi-áras érték 100
besz-i áron 80

Nem is nagyon értettem, miért 80 van abban a sorban, miért nem 100?
0%-os az áfája.
Válasz idézéssel
Marika Írta:a dohányt csak a tájékoztató adatok közt kell szerepeltetni és csak az eladást
felejtsd el 0% áfát, nem áfás
Köszi, ezek szerint a cigaretta beszerzést sehol sem kell feltüntetni, az eladást csak a tájékoztató adatoknál? Akkor egyszerűbb, mint gondoltam Smile
Nagyon köszönöm!
Daass
Válasz idézéssel
a dohányt csak a tájékoztató adatok közt kell szerepeltetni és csak az eladást
felejtsd el 0% áfát, nem áfás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most jelentkezett nálam egy új ügyfél, éves áfás, 2006-ban semmi sincs könyvelve neki, tehát sürgősen kigyűjtéses módszerrel vagyok kénytelen megcsinálni neki az áfát Sad
Ami gondot okoz, mert nincs még ilyen nekem: kisbolt, ahol cigarettát is árulnak. Nem érzem simának az ügyet, szerintem nem elég a 0%-os áfáfba beilleszteni a bevallásba, ugye? Van valakinek esetleg cigis értékesítése?
Köszi
Daass
Válasz idézéssel
Lilla Írta:Ja a dátumokat lehagytam:

02. 15
02. 05
05. 20

Lilla, nagyon köszönöm!!!

Marcsi
Válasz idézéssel
Ja a dátumokat lehagytam:

02. 15
02. 05
05. 20
Erika
Válasz idézéssel
Marianna!

0603-at mindenképpen, ezen kell nyilatkozni, hogy Ta.köt nincs.
06084-et, ha volt jöv. kifizetés
0641-et, ha volt bérbeadási tevékenysége
Remélem, nem hagytam ki semmit.
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok,

jönne nekem egy társasház ügyfél, visszamenőleg kellene könyvelni sürgősen. Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy milyen bevallásokat mikor kell leadni neki?

Üdv: Marcsi
Válasz idézéssel
Én már rosszabbra gondoltam, a bajt illetően. Én mindig x-elek, most már nem tudom, hogy jól teszem-e vagy sem.
Erika
Válasz idézéssel
Szia Lilla!

Az esetem a következő volt:
- az ügyfelemet regisztráltam magam alá
- 2007.-től kell adnom Neki elektronikusan
- 01.01.-én azért jöttem be, hogy elküldjem az ügyfelem 07T1041-esét, mert 01.02.-től akart alkalmazni (felhívott boldog új évet kívánni!) 8O
- hozzá voltam szokva, hogy kiteszem az X-et, mivel a május óta kötelezett ügyfeleimmel mindig is így tettem (igaz Nekik volt határozatom az állandó meghatalmazásról - akkor még kérték azt is a 06180-asokhoz, legalábbis a mi megyénkben)
- több küldés és telefonálgatás után (mivel feszt azt írták, hogy nem vagyok meghatalmazva az ügyfelem által Sad ) csak úgy került elfogadásra az a fránya nyomtatvány, hogy elhagytam az X-et

Azóta nem teszem rá!!! Hogy így jó, vagy az X-el is????? Itt már nem lehet tudni! Azóta minden X nélkül is feldolgozzák az általam beküldött bevallásokat.
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Suresz Írta:Sziasztok!

Ne X-eljetek!!!!! Nekem volt belőle bajom, hogy kitettem!!! :(

Ugye ezzel azt akartad mondani, hogy akit nem a neved alatt regisztráltál. Ha a nevem alatt regisztráltam a cégeket, akkor be kell, hogy x-eljem az állandó meghatalmazottat.
Erika
Válasz idézéssel
A Számviteli trv. december 19-i módosításában van leírva.
Klári
Válasz idézéssel
És erről az új szabályzatról hol tudnánk utána olvasni?
Válasz idézéssel
Nem kell újat csinálni! a régit nézd át, hogy az új Szt szabályozásnak feleljen meg és igazítsd ki a max pénzkészletet, hogy bele férjen a mostani helyzet.
Klári
Válasz idézéssel
Köszi!

És az új szabályzatot azt hol tudnám megtalálni! Tudsz ebbe is segíteni nekem?
Válasz idézéssel
A Számv.pol. kötelező melléklete. Most szabályozták újra a tartalmát, és a be nem tartását 500 e Ft bírsággal fenyegetik. Úgy hogy mindenféleképpen kell egy szabályzat a polcon ott legyen. A napi záró maximum pénzkészletet viszont a cég szabályozza. Ha 1.300-at ír le akkor azt kell betartani.
Klrái
Válasz idézéssel
Köszi Klári!

Akkor megnyugodtam! Úgy fog elmenni ez a pénz,hogy havonta 80e.Ft körüli összeg megy ki belőle hitel törlesztésre!
De akkor is kell,h.legyen pénztárkezelési szabályzat,Úgye? :roll:
Válasz idézéssel
Ha most keletkezett a pénz és el is költik hamar akkor nem kell semmit csinálnod, mert augusztus 31 után lett sok belőle.
Klári
Válasz idézéssel
Na igen, ezt nem értem ezt a 10%osztalékadót,hogy ezzel most mit kell csinálni? :?: :?:

pénzárkezlési szabályzat mintám van,végül is csak át kell formáznom?!

Ezt a pénzt végül is most 2007-ben ki fogják fizetni hitelre,mert havi hitelt fizetnek.
Válasz idézéssel
Marcsi a kontirozását a dolognak tökéletesen leírta. Éreztem hogy nem a könyveléstechnika a gondod.
Jól érezted, ha nem a bankban van a pénz akkor - hosszú távon - gond lehet. Pénzkezelési szabályzat kell. Erről és a következményekről hosszasan polemizáltunk a 10 %-os osztalék fejezetben. Ajánlom figyelmedbe!
Üdv: Klári
Válasz idézéssel
Köszönöm!

Mármint ezt így gondoltam,csak azt hittem,hogy ennyi pénz nem jó ha marad bent egy alig müködő vállalkozásba!
Akkor végül is ez így jó! Maradhat nyugodtan?!

Köszi
Válasz idézéssel
Szia Timike

Szerintem:

T381 - K 91 2000000
T381 - K 467 400000

T451 - K 381 1093000 (ennyi hitelt számoltam, amit vissza kell fizetni, h a pénztárban 1307000 Ft maradjon.)

Év végi egyenleg : T 381 1307000, mérlegben pénzeszk soron szerepel a banban lévő pénzzel együtt

Marcsi
Válasz idézéssel
Szia!
Nem egészen értem a kérdésedet.

A házipénztárban lévő pénzt a beszámolóban kimutatod, ha nem tette be a bankba.
Ha nem ez a kérdés írd le részletesebben.
Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tanácstalanok vagyunk,megint-e pénztár ügyébe!
Az egyik cég aki végül is alig mükődik,most csinált egy kp.számlát 2400e.ről,ki lett fizetve belőle a tagi kölcsönök! Most így maradt 1307e.ft.a pénztárba! Most ezzel mi a teendő!? Hova és hogyan kell ezt könyvelni? 8O Köszönöm előre is válaszotokat!
Üdv.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ne X-eljetek!!!!! Nekem volt belőle bajom, hogy kitettem!!! Sad
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég