A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önszámlázást
Mónika!

Be van jelentve, a számlát kiállító cég elküldte az adatokat. Csak olvastam a hozzászólásokat és nem értettem, miért van két számla kiállítva egy ügyletről. Egyébként van valamilyen törvény, az ÁFA törvényen kívül, ami szabályozza az önszámlázást?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nekem is van ilyen vállalkozóm aki helyett a vevő állítja ki a szàmlàt, mi nem állítunk ki más bizonylatot, ez alapján könyvelem, de ugye nem felejtettétek, hogy ezt is jeldnteni kellett mint szàmlàzó program ha a számla kiállító ezt nem tette meg.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni, hogy miért állítottatok ki saját számlát, amikor a vevő helyettetek önszámlát készített? Így ugyanarról a tranzakcióról két számla készül? Az önszámlázás lényege, hogy helyettem kiszámláznak, így nekem nincs dolgom!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tényleg őrület az egész!
Szoktam én is mondogatni, hogy megnéznék egy APEH ellenőrzést annál a vevőnknél, aki a saját maga által kiállított "számlák" alapján könyvel, csak azt hajlandó elutalni, és egyáltalán nem érdekli, hogy mi mekkora összegről állítottunk ki bizonylatot.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Napok óta most tudlak olvasni Titeket.
És most, hogy ezt a topicot elolvastam háromszor, olyan érzésem van, mintha a Holdon lennék. Egy árva bak hangot se értek belőle. Hála égnek, még nem is kell. De ha valaki ilyet pendít meg nekem, hogy önszámlázás, asszem szögre akasztom a kaptafát.
Válasz idézéssel
polika Írta:Tehát, mint a nem számlázott szállítások, de még mindig nem értem miért kell erre számlát írni?

Egyszerű a válasz: mert a multis anyacégek hülyék, (vagy ez külföldön elfogadott gyakorlat,) és ragaszkodnak ahhoz, hogy a hülyeséget is dokumentáljuk "számlával".
Mi legalább összehasonlítjuk és korrigáljuk a később beérkezett szállítói számlával, de képzeljétek, az egyik vevőnk is önszámlázást csinál nekünk, és ők nem hajlandóak erre, ők csak annyit utalnak, amennyi az ő "számlájukon" áll.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Tejszámlát még nem láttam,de biztosan igy volt,ha találkoztál vele.
Én sorozatosan jutalékos számlákat kapok.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Á, akkor ez olyan mint ahogy régebben a tejiparok csinálták a tejszámlával!
Válasz idézéssel
Polika!

A Caranita szempontjából szállitó/multi cég/
Úgy képzeld el ezt, :kaptam én mint feladatot teljesitő egy számlát magam helyett jutalékról./multitól/ és közben átutalta a jutalékot amit Ő gondolt,hogy jár nekem.Tehát azt a számlát amit ő küldött nekem ,lekönyveltem vevőként.No mivel nem én adtam ki a számlát,de elfogadom az általa küldött jutalékot,kiadatok én is egy vevő számlát...mert hogy néz az ki,hogy az Ő általa kiállitott számla a vevő szla.Összetűzöm és ez az én bevételem.Mégiscsak más,ha az általam kiadott szlák között nem az Ő szlája van,hanem az általam kiadott sorszámok.
Remélem érthetően irtam le,egy napig forgattam a kapott szlát,hogy mi is legyen vele,mikor láttam a bankban az összeget.
Már azt hittem meghülyültem!!!!/mikor először találkoztam vele/
Válasz idézéssel
Tehát, mint a nem számlázott szállítások, de még mindig nem értem miért kell erre számlát írni?
Válasz idézéssel
Erzsó tökéletesen elmagyaráztad. Ez az önszámla nem "rendes" számlaként működik, tulajdonképpen olyasmi, mintha megbecsülném, milyen számlát fog kiállítani a szállítóm, és bekönyvelném. Aztán természetesen, behajtom a szálítón a rendes számlát, és egyeztetem az enyémmel, na ebből szoktak nálunk óriási kavarodások lenni. :S
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó!

Így már oké. Számlát még nem láttam, csak az okos ügyfél elmondását.

Köszi
Válasz idézéssel
Hugóka!

Nincs itt semmiféle költség.A multi számlát ad ki,és még utal is.
Helyettünk állitja ki a számlát.....Caranita irta,hogy egyből lássák az eredményt.
Mivel ezt a számlát nekünk kellene kiadni a jutalékról,mert nekünk utalják,azért irtam,hogy kiállittatok én is egy számlát és összetűzöm.
Verocs is ezt irta!/szeriontem neked is bevétel,ha jól megnézed a számlát látszik rajta ki a vevő és a szállitó.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kezd élesedni a helyzetem ezzel az önszámlázással kapcsolatban.
Még nem értem, hogy működik ez igazából.
Jelen eset: EV. pontrendszer alapján kap pénzt a multitól, tulajdonkép ez egy jutalék. Tehát neki befolyik a pénz és még egy számlát is kap róla ami ugyebár költség lesz. (igen vagy nem?) Egy kedves hozzászóló írta, hogy rávette az ügyfelet állítson ki egy számlát és így egyben kezeli. Akkor ha jól értem akkor lesz X bevétel és X költség. Ta. és Szj. terén nulla az egyenleg. De mi van az iparűzési adóval? Mert ott ez a költség nem vehető figyelembe. Mivel milliós tételekről is beszélhetünk szép kis adó kerekedhet belőle.
Teljesen érthetetlen ennek a könyvelése számomra.
Kérlek segítsetek!!!

Köszi
Válasz idézéssel
Szia Caranita!

Nem, de még csak most megyek a céghez aki így csinálja és ha már Őt is hallottam akkor már biztos több kérdésem lesz.

Köszi
Hugóka
Válasz idézéssel
Szia Hugóka! Szóval a többiek már megkérdeztek mindent helyetted? Wink
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Köszönöm szépen a segítséget.

Hugóka
Válasz idézéssel
Ja, akkor találkoztam már én is ezzel (de jó így rájönni hogy "semmi jóból" nem maradtam ki Big Grin Big Grin )
Szóval, igen a multiknál nálunk a visszáruval volt ez, hogy nem várták meg a jóváíró számlánkat, hanem kiállították nekünk a mínuszos számlákat.
Na, én ezt nem tudtam elfogadni, ragaszkodtam ahhoz, hogy ettől függetlenül mi is állítsuk ki a jóváíró számlát (övékét mögé tűztem).
Anno azt hittem én voltam ilyen értetlen, de megnyugodtam, hogy akkor nem velem volt a baj.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Nálunk azért kell csinálni, mert az anyavállalat főokosai szerint ez tökjó. És azért, mert minden hónapban látni akarják az eredményt, mindig egyre korábban, és ha saját magadra számlázol, akkor nem kell várni, hogy a beszállító "kegyeskedjen" megküldeni a számlát, és így hamarabb lehet eredményt látni (az egy másik kérdés, hogy mennyire pontos ez az eredmény).
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
"Mindig tanul az ember."vagy legalább azt hiszi.

Miért kell ezt csinálni?
Én naivan azt hittem azok csinálják, akik valamivel nem tudnak elszámolni. Régebben hallottam, felcsapták a telefonkönyvet és írták a számlákat. Akkor ez nem az.
Válasz idézéssel
Most 2 hónapja találkoztam először ilyennel,először nem is igen értettem mit akarhatnak,kiadnak egy számlát és még utalják is!
Megintejúvoltam a kedves üf-t,aki felvilágositott,hogy mi volt az alapja.
Mondtam nekik állitsanak már ki ugyan egy számlát,ha ez a dolog igy történt.Összetűztem a kettőt igy világos lesz évek múlva is mindenki számára.
"Mindig tanul az ember."vagy legalább azt hiszi.
Válasz idézéssel
Verocs, ne izgulj, semmi jóról nem maradtál le.
Ez röviden és tömören egy nagy marhaság. Kicsit bővebben: Arról szól az egész, hogy én saját magamra/nak állítok ki számlát, és nem a szállító állít ki nekem. Nálunk (multi) az anyavállalat erőlteti ezerrel, mi meg nem győzünk egyeztetni és korrigálni, hogy többé-kevésbé megfeleljen a magyar szmviteli és adótörvényeknek a dolog. (Legalábbis én erre gondolok, amikor az önszámlázás kifejezést hallom.) Egy rémálom az egész, addig örülj, amíg azt sem tudod, mi az. :roll:
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Áruljátok már el mi ez. 8O Megint úgy érzem magam mint a függőmappák topic olvasásakor Confusedai:
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Hugóka Írta:Sziasztok!

Hallott már valaki az önszámlázásról?

Köszi Hugóka!

Szia Hugóka!
Igen (sajnos) hallottam. Mit szeretnél tudni konkrétabban?
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hallott már valaki az önszámlázásról?

Köszi Hugóka!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég