AktaForum a könyvelők szabad fóruma
..csak úgy beszélgetnék - Nyomtatható verzió

+- AktaForum a könyvelők szabad fóruma (http://aktaforum.hu)
+-- Fórum: OFFTOPIC (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Fórum: Hobbi, szabadidő (http://aktaforum.hu/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Téma: ..csak úgy beszélgetnék (/showthread.php?tid=154)

..csak úgy beszélgetnék - Vicus - 2007-01-14

Sziasztok!

Lassan kezdtem elsüllyedni az önsajnálatban. De látom egy ideje a hozzászólások időpontjainál, hogy Ti is ott ültök reggeltől- estig, hétköznap, ünnepnap, hétvégén a gép mögött. :evil:
Lehet, hogy valamikor rosszul döntöttem? Na mindegy. dologra fel.
Vicus

Re: ..csak úgy beszélgetnék - Suresz - 2007-01-14

Szia Vicus!

Az a baj, hogy magunkat sajnáljuk.... és akik erről tehetnek - hogy olyan ez, mint egy marathoni hajsza - azok nem is tudják, hogy mivel jár, amit kitaláltak!!!
"Kicsit" fáradok már én is.... és (bocsi, hogy így gondolom), de időnként azért jövök fel a fórumra, hogy vígasztalódjak: nem vagyok egyedül!!! Mások is felhúzták ezt a cipőt!!!
Én sem ilyen lovat akartam annak idején!
Több idevágó szólás nem jut eszembe..... "Pihenésnek vége... alámerülni..!"

Re: ..csak úgy beszélgetnék - Lilla - 2007-01-14

Én erre csak azt tudom mondani, hogy örüljünk annak, hogy ez is van. Más szakmákban is éppen így panaszkodnak. A pénzintézetekben is túlóráznak és általában ki sem fizetik és ott még a főnök elvárásainak is meg kell felelni. Nem könnyű találni megfelelő állást. A nővéremnek postaforgalmi végzettsége van, OTP-ben dolgozott, a leépítések miatt megszűnt az állása, jelenleg egy varrodában dolgozik, ahol minimálbér alatt keres 8 órában. Ezt sem értem hogy lehet. Ehhez még el kell tűrni a megaláztatásokat. Sok a munkánk, igaz, és lehetne jobb is, de én örülök, hogy egyáltalán van.

Re: ..csak úgy beszélgetnék - Vicus - 2007-01-14

Azért én is minden reggel úgy ébredek: De jó, hogy van mit tennem!
Csak jó egy kicsit panaszkodni.
Vicus Big Grin Smile :wink:

Re: ..csak úgy beszélgetnék - búbosvöcsök - 2007-01-15

...... csak úgy megkérdezném
tudja e valaki hogy a deák téri kék (3) metró peron falán milyen szöveg olvasható. számomra nagyon csicsás és bevallom évek óta nem sikerült elolvasnom.
köszi
Búbosvöcsök

Re: ..csak úgy beszélgetnék - gugu7 - 2007-01-17

Sziasztok Baglyok!

Reggel 7 óra - ha jól számolom - 14 órája volt. Ki tudja még Big Grin megmondani hány %-os túlóra jár nekünk? Aki kapásból megmondja holnap reggel 5 kemény perccel tovább alhat!

Naaa?

Re: ..csak úgy beszélgetnék - cheval - 2007-01-17

15% ? Smile
vagy ez már éjszakai pótlék? Smile

A válasz rossz!
Büntetésből Ön 10 puha perccel kénytlen többet az ágyikóban tölteni. Big Grin

Re: ..csak úgy beszélgetnék - blondi - 2007-01-17

mi az a túlóra ?

én csak robotot ismerek, az meg már a középkorban is ingyen volt :twisted:

Re: ..csak úgy beszélgetnék - blondi - 2007-01-17

gugu7 Írta:hány %-os túlóra jár nekünk?

jár ?????

nekünk csak a szánk jár , de sokszor az is minek ? Sad

Megmondom én minek! Hogy hűthesd a gyomrod........hiába! Big Grin

Öööö igen. Robot. Ez jó. Big Grin

Belegondoltatok már abba, hogy akkoriban csak tized meg kilenced volt és semmi más. :lol:
Igaz a fiuknak az első éjtszaka joga is eszébe jut. Big Grin

Re: ..csak úgy beszélgetnék - Vicus - 2007-01-17

Aludni akarok!!!!
Fél órája szeretnék elküldeni egy ÁFA bevallást. Nem sikerül. Sad
Mondjátok, hogy feküdjek le, majd holnap sikerül.

Így hirtelen nem tudom eldönteni melyik a rosszabb. Smile

Vicus, feküdj le, majd holnap sikerül! Smile

Cheval!
Jobb volt az, mert a bevétel 21....%-a . Kilenced kb 11.111% a tized 10 % igy aztán kevesebb mint az EVA és nem volt semmi más!
Be se kellett vallani, jöttek beszedték és annyi.

Klári, nem erre gondoltam.
Első éjszaka joga, vagy ami most van... Smile

Re: ..csak úgy beszélgetnék - Vicus - 2007-01-17

Tudjátok, minden nap eldöntöm, hogy ma kevesebbet töltök itt a fórumon, mivel sok a dolgom. Aztán mégiscsak állandóan olvasgatom. Olyan jó egy kicsit kikapcsolódni veletek. Ráadásul még okosodom is. Big Grin

Re: ..csak úgy beszélgetnék - Kicsi50 - 2007-01-17

Mi ez elromlott az órám ?
Napok/ hetek / óta alig tudok bekukkintani ide a fórumra, erre föl olyan élet van itt, mintha fényes nappal lenne :roll:

Tudom már még mindig kevés a munka, mert itt kaszinóztok, látjátok hogy mégis van időnk ?

Jaj, de ki vagyok, én nem tudom az Apeh-ra rájött és szinte az összes ügyfelemet kiválasztotta állítólag a számítógép, hogy kapna egy kis vírust :twisted:

Persze mindez ebben a " nyugis" időszakban.

Na mindegy ezt is túl éljük

Re: ..csak úgy beszélgetnék - verocs - 2007-01-18

Képzeljétek, annyira jó infókat tudtok adni, hogy már az összes könyvelő nem könyvelő ismerősöm engem hívogat, hogy melyik bevallást kinek és mikor kell beadni. Csodálkozom is, hogy ennyire képben vagyok.
HÁLA NEKTEK, KÖSZÖNÖM! Ez a fórum egy kincs!
Verocs

Re: ..csak úgy beszélgetnék - gugu7 - 2007-01-18

Ne csak nekünk! Magadnak is! Big Grin

Re: ..csak úgy beszélgetnék - gugu7 - 2007-01-18

Jut eszembe! A kollegáim nem engem kérdeznek :twisted: feljönnek a fórumra és látogatóként itt dekkolnak. Kiveszem alóluk a netet Big Grin
Klári

Re: ..csak úgy beszélgetnék - Cirmi - 2007-01-19

Klárikám,ne tedd,mert akkor telefonon hívnak folyton,az macerásabb! Valamelyik fórumban volt egy beszólásod " hogy szakadna rájuk a budi" Pont beesett az egyik ügyfelem,keresztbeállt benne a flatus/bélgáz/f...,nem mert valami döntést meghozni nélkülem és én pont fenn kaszinóztan a fórumon.Hátam mögé állt és beleolvasott. Úgy elkezdett nevetni,mondta ezt a kiszólást nem ismeri,pedig most írta meg a magyar-angol és fordított szlengszótárt! Rögtön felírta,a következő kiadásban lehet,hogy olvashatjuk.Mondtam neki, ezen a fórumon láthat a szótárába való kifejezéseket ,de várjon a jegyzeteléssel még március-április - májusig ,na akkor olvashat az elkeseredés kifejezésével kapcsolatos verziókat.

Az első éjszaka joga.... ,nekünk ez majd juniusban juthat eszünkbe nem?

Re: ..csak úgy beszélgetnék - Tünde_44 - 2007-01-20

Szörnyű, egyre figyelmetlenebb vagyok!
Már látom, hogy az egyre szaporodó kérdéseimmel az őrületbe kergetek majd mindenkit. Ezért előre "itt kérek elnézést".

Van valami gyógyíretek a végkimerülésre?